dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    A ja się dziwię że jakiś fachowiec podejmuje się tak długiej pracy bez wynagrodzenia za pracę, bo w przypadku dłuższej roboty prawie każdy wykonawca żąda zapłaty co jakiś czas. Mi jak robil sufity i kładli płytki to co tydzien płaciłem za ich pracę.

    Wykonawca też musi z czegoś żyć a za pracę należy mu się wynagrodzenie. Zdziwiony jestem że podjął się roboty gdzie dostanie (albo i nie) wynagrodzenie po miesiącu ...

    Jak budowali dom to za każdy zakończony etap im płaciłem i itd .
    Jedynie prace które trwały 1-3 dni max były płatne po zakończeniu pracy.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #22

    Domyślnie

    Używanie określenia "fachowiec" w kontekście tego pana to duże nadużycie
    Miał domek postawić w 2 tygodnie- sam rzucił taki termin... a to że robi już prawie 6 to nie nasza wina. Gdyby przemyślał lepiej, przeliczył może by nie było tematu. Sam zaproponował że mamy dawać tylko na materiał, słowem nie powiedział, że będzie brał "na życie".

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A ja się dziwię że jakiś fachowiec podejmuje się tak długiej pracy bez wynagrodzenia za pracę, bo w przypadku dłuższej roboty prawie każdy wykonawca żąda zapłaty co jakiś czas. Mi jak robil sufity i kładli płytki to co tydzien płaciłem za ich pracę.

    Wykonawca też musi z czegoś żyć a za pracę należy mu się wynagrodzenie. Zdziwiony jestem że podjął się roboty gdzie dostanie (albo i nie) wynagrodzenie po miesiącu ...

    Jak budowali dom to za każdy zakończony etap im płaciłem i itd .
    Jedynie prace które trwały 1-3 dni max były płatne po zakończeniu pracy.
    jak widzisz jak Ci rośnie łazienka i idą prace to czemu nie

    a tutaj chłop bierze kase a domku nie widać. to za co mu dawać ?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jedynie prace które trwały 1-3 dni max były płatne po zakończeniu pracy.
    Przecież facet miał zbudować mały domek drewniany w dwa tygodnie. Rozliczanie za skończone etapy to zupełnie co innego niż zaliczki przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy.

  5. #25

    Domyślnie

    Właśnie ustaliłam, że jest kilka osób które koleś oszukał. Jeszcze nie wiem czy będę mieć namiary na poszkodowanych, żeby ewentualnie razem coś wymyślić, ale teraz się upewniłam, że trzeba podjąć twarde środki w stosunku do niego.

  6. #26

    Domyślnie

    Może wystarczyło by założyć temat z imieniem i nazwiskiem tego Pana ewentualnie podać nazwę a pokrzywdzone osoby same się znajdą ....

    Jeżeli to nie problem to o końcowych efektach poinformuj nas tu na forum bo myślę że nas wszystkich finał tej sprawy będzie interesował

  7. #27

    Domyślnie

    W kontekście naszego problemu nie chcę jeszcze tak naświetlać sprawy, bo teoretycznie umowę mamy do przyszłego wtorku. I po za tym dopiero dziś się okazało że nie jesteśmy jedyni. Również trochę się cykam, że koleś albo jego zona wertują internety i trafią na moje wpisy i nie będziemy mieć elementu zaskoczenia w postaci pisma od prawnika czy policji/skarbówki.A tak jak nie podałam jego danych to może nie trafią A może moje obawy są bez sensu i powinnam już wyjechać z ciężkim sprzętem.
    Zobaczymy jak to się wszystko potoczy.

  8. #28

    Domyślnie

    Tu w sumie masz racje i może Lepiej poczekać może też lepiej wydać 150 zł i poznać radę dobrego prawnika

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Sąsiedzi z Ukrainy mogą pomóc...

  10. #30

    Domyślnie

    Taaa a jak?

  11. #31

    Domyślnie

    A podpowie mi ktoś jaka jest minimalna i średnia stawka za roboczogodzinę w budownictwie? Powiedzmy dla osoby doświadczonej. Również mnie zastanawia czy ewentualną robociznę, którą chcemy wyliczyć to tylko na pana "majstra" czy też na jego pomocnika?
    Ostatnio edytowane przez Goszu ; 21-02-2020 o 10:52

  12. #32

    Domyślnie

    Ooo to Ci pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć bo każdy na placu Budowy zarabia inaczej. Pomocnik może zarabiać od 100 do 200 zł a majster od 200 do 400 zł. Oczywiście chodzi o stawki za dzień. Pewne jest tylko to że obecnie te stawki/ceny powariowały

  13. #33

    Domyślnie

    Chcą się Państwo trochę pośmiać przy poniedziałku? Bardzo proszę:

    -krokwie na dachu- coś panu nie wyszło i użył pianki montażowej (pomalował impregnatem, że z dołu nie było widać, ale po wejściu na dach już tak)
    -legary na podłodze co ok 90-100cm
    -deska na podłodze najzwyklejsza, kompletnie nie obrobiona calówka- jedna się złamała pod ciężarem osoby na niej stojącej (osoba ważyła ok 90kg...)
    -po inwentaryzacji każdej deski, materiału jest za 30% przekazanej kwoty.

    Pan dostał odstąpienie od umowy i zastanawiamy się co dalej. Policja mówi że nie ma sensu im tego zgłaszać, że od razu będzie zamknięta sprawa, czy może marnować czas i kasę (pewnie nie małą) na sądzenie się z kolesiem, który ma 5 adresów i zero kasy? Niestety jesteśmy pewni, że kasy nie odzyskamy.
    Ostatnio edytowane przez Goszu ; 24-02-2020 o 12:36

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goszu Zobacz post
    Chcą się Państwo trochę pośmiać przy poniedziałku? Bardzo proszę:

    -krokwie na dachu- coś panu nie wyszło i użył pianki montażowej (pomalował impregnatem, że z dołu nie było widać, ale po wejściu na dach już tak)
    -legary na podłodze co ok 90-100cm
    -deska na podłodze najzwyklejsza, kompletnie nie obrobiona calówka- jedna się złamała pod ciężarem osoby na niej stojącej (osoba ważyła ok 90kg...)
    -po inwentaryzacji każdej deski, materiału jest za 30% przekazanej kwoty.

    Pan dostał odstąpienie od umowy i zastanawiamy się co dalej. Policja mówi że nie ma sensu im tego zgłaszać, że od razu będzie zamknięta sprawa, czy może marnować czas i kasę (pewnie nie małą) na sądzenie się z kolesiem, który ma 5 adresów i zero kasy? Niestety jesteśmy pewni, że kasy nie odzyskamy.
    Z ciekawości pianka zastępuje fragmenty krokwi? Czy o co chodzi?

  15. #35

    Domyślnie

    Goszu widzę ze jednak Pokazałeś światu personalia tego Artysty Malarza ! ! !

    Bardzo dobra decyzja .Może zacznij od wezwania tego delikwenta do wystawienia faktur na otrzymane od Ciebie pieniądze . Jak nie pomoże to wizyta w US , oni mu szybko wszystko wytłumaczą .

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Z ciekawości pianka zastępuje fragmenty krokwi? Czy o co chodzi?
    Tak, mniej więcej. Za bardzo wyciął krokwie i musiał czymś taka niespasowaną szparę wypełnić...

  17. #37

    Domyślnie

    Szukałam informacji w innym temacie i przypomniało mi się, że tu opisałam swoją cudowną historię. Historia skończyła się nijak. Rozebraliśmy to szkaradztwo, znaleźliśmy pana który nam w 8h postawił domek jaki chcieliśmy. A ten start dziad był wzywany rożnymi pismami na różne adresy- każde pismo wróciło do mnie nieotwarte. Zgłosiliśmy go (z innym panem) na policję. Sprawa zamknięta, trzeba by było się powołać z czegoś tam innego. Szukaliśmy go po trójmieście na własną rękę i znaleźliśmy różne tropy ale finalnie nas nie zaprowadziły do niego. Podsumowując, z drewna które zostało po tej "konstrukcji" zbudowaliśmy kilka rzeczy (łazienkę, parapety, schody), trochę sprzedaliśmy a resztę mamy na ognisko i bieżące rzeczy

  18. #38

    Domyślnie

    No właśnie ciekawe ile jest poszkodowanych

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony