dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Red face Salon z aneksem ścianki.

    Witam,
    Zastanawiam się jak mam ustawić ścianki bo zależy mi na kuchni bardziej otwartej niż w projekcie.
    Kuchnia w kształcie litery L czy robić wyspę? Trudno się zdecydować dlatego proszę was o pomoc.
    Jeden projekt jest oryginał a drugi tak jak sobie myślałem żeby zrobić.


    Czerwonym zaznaczone usunięte ścianki a niebieski położenie kuchni.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Przy okazji polecam maksymalnie zwęzić korytarzyki powiększając łazienki.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Domyślnie

    O tym korytarzy to wcale nie myślałem
    Zrobiłem drugi rzut możesz na nim zobaczyć więcej wymiarów. Zaznaczysz mi tutaj ten pomysł z korytarzem?
    Jaki wymiar długość powinna mieć ścianka zaznaczona za zielono? Tak żeby pasowała do zabudowy meblowej i nie wystawała.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przejście do salonu zrób na 1,2 m min.

    Na planie nie ma komina w narożniku kuchni. Na oko komin ma 80 cm szerokości. Standardowa szafka to 60 cm. Zakładając na moim rysunku trzy szafki w bocznej zabudowie po 60 cm (na lodówkę, piekarnik i spiżarnię) + komin, to wychodzi ścianka długości 260 cm. Przy czym trzeba uwzględnić grubość tynków, więc warto dodać te 1,5-3 cm i do tego dochodzi grubość ścianki maskującej zabudowę - załóżmy 6 cm. Wówczas wejście do pokoju wychodzi nieco mniejsze niż 120 cm. Dlatego szafkę między lodówką a piekarnikiem można zwęzić o 10 cm.

    Możesz zakręcać ścianką ale nie musisz, jeśli zrobisz ładne wykończenie boku zabudowy kuchennej (raczej przez stolarza). I wówczas zostawić szafkę pośrodku na 60 cm, bez zwężania.

    ***
    Korytarzyk zwęź do 110 cm.
    Drzwi do łazienki 80 cm + ościeżnica 2x10 cm + 10 cm zapas na grubość tynku. Czyli wychodzi w sam raz.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-02-2020 o 15:06

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak z tym korytarzem to super sugestia, do końca lutego mam czas żeby podać zmiany.
    Teraz tylko ta ścianka w kuchni... Zastanawiam się na jej długością. Wejście do salonu wole mieć trochę szersze niż 120cm, a szerokość tego komina to 72cm.
    Ta ścianka co zakręca też bym chciał mieć bo może bym ją zrobił w jakimś kamieniu i w tym samym kamieniu ścianę na tv w salonie, fajnie by to mogło wyglądać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć przejście 150 cm a komin ma 72 cm (uwzględniając tynki przyjmijmy 75 cm) to zostaje ci na ściankę 159 cm.
    (szerokość pokoju 6,54 m - (długość ściany 2,7 m + szerokość przejścia 1,5 m + komin 0,75 m))

    Czyli zrób ściankę 160 cm. Wówczas masz zabudowę 2x60 + komin z cargo 40 cm.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zaraz zaraz Jak zrobię ściankę 160cm to wejscie do salonu mi wyjdzie 224cm

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chyba że liczymy ścianka od końca komina czyli 160cm+75cm komin to daje nam 235cm scianki po korytarzu

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ścianka od końca komina - 160 cm po stronie wewnętrznej, między kominem a ścianką zamykającą.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzechotron

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-631
    Posty
    7

    Domyślnie

    dzięki dobra robota

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko pamiętaj - nie równo 160, ale 160 + grubość tynku.
    Uczulam, bo ja u siebie zrobiłam wnękę na konkretny mebel i zapomniałam o tynku. Zamiast 120 cm mam teraz 116 cm i muszę kombinować, zamiast gotowych szafek, o wiele droższe zamówienie u stolarza.

  12. #12
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Pomysł wyspy kuchennej mógłby być także dobrym pomysłem w tym projekcie. Prezentujemy poniżej kilka naszych inspiracji, może nastąpi jeszcze mała zmiana koncepcji? Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	441597Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19a.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	441598Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19b.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	441599

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony