dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu

    Witam

    Czeka mnie wymiana dachu i ocieplenie poddasza o powierzchni około 100m2. Z uwagi na koszt wymiany dachu (przemurowanie ścianek kolankowych, wieniec, nowa konstrukcja itp) ocieplenie wolałbym wykonać metodą gospodarczą. Aktualna konstrukcja dachu dwuspadowego opiera się na 4 rzędach słupów. Pewnie dałoby się zrobić inną konstrukcję, ale wolę nie obciążać ścian nawet związanych wieńcem (stawiany metodą gospodarczą w latach 70), więc ocieplenie najłatwiej we własnym zakresie zrobić chyba na dwa sposoby:
    - wylewki (np. perlitobeton lub styrobeton z piaskiem) robionej dookoła aktualnych słupów + dorobić brakujące fragmenty w czasie wymiany dachu
    - wymienić dach opierając go na aktualnym stropie a ocieplenie rozwiązać na legarach, płytach OSB wypełniając np. perlitem (dla oszczędności mogę dorzucić na spodzie proszek PUR czy sproszkowany styropian - proszku zostało mi jeszcze sporo z ocieplenia fundamentów, a styropian można na bieżąco dorabiać)
    W ociepleniu będą do umieszczenia kanały wentylacji mechanicznej. Poddasze jest nieużytkowe, nieogrzewane i będzie służyć co najwyżej jako graciarnia / suszarnia bez ciężkich przedmiotów. Wprawdzie aktualnie schody kończą się na wysokości stropu, ale w planach mam obudowanie klatki schodowej i wtedy strych mógłby mieć wyżej podłogę, a różnicę wysokości rozwiązałyby dodatkowe schody + odpowiednia warstwa perlitobetonu na płycie spocznikowej.

    Jaką grubość ocieplenia warto rozważać przy każdym z tych rozwiązań?

  2. #2

    Domyślnie

    Z tego co wiem, jeśli zmieniasz konstrukcję dachu, to musisz mieć projekt, PnB i kierownika budowy.

    Co do ocieplenia.
    Zamawiaj tira z proszkiem pur, na to płyty osb 10-12mm.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3

    Domyślnie

    Projekt i tak będzie robiony z uwagi na konieczność przestawienia drzwi wejściowych i dodatkowy taras (stary to była samowola budowlana, a że wymaga solidnego remontu i poszerzenia więc idzie do wyburzenia a w jego miejsce powstanie nowy jako dostawiony budynek). Konstrukcja dachu nie będzie zmieniana jedynie trochę podniesione ściany kolankowe, żeby - po dołożeniu docieplenia - nie trzeba było na czworaka po strychu chodzić + dołożone okna dachowe. Na razie formalności czekają na rozwiązanie kwestii ocieplenia stropu.

    Co do samego ocieplenia, to jakiej grubości warstwę zastosować? Teoretycznie im więcej tym lepiej, ale powyżej pewnej grubości dodatkowe centymetry niewiele już poprawiają całość? I jak zabrać się za konstrukcję podtrzymującą płyty OSB?

    PS. Z uwagi na łatwopalność proszku PUR na górze pewnie będzie warstw perlitu z gipsem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony