dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie gorąca woda z bojlera

    kupiłam w Castoramie bojler firmy Ecofix. Niestety bojler nie ma pokrętła regulacji temperatury tylko ustawiony termostat fabrycznie pod pokrywą. Nagrzewa się prawie maksymalnie i z kranu leci wrzątek. W instrukcji obsługi napisano, żeby ustawić temperaturę trzeba wezwać fachowca i odkręcić dolną klapę i tam śrubokrętem wyregulować termostat. Nie wiem czy to dobry pomysł skoro tak ustawiono fabrycznie. I niby tak jest dobrze ale woda jest bardzo gorąca i to chyba niezbyt oszczędne. Nie wiem co robić, podpowiedzcie jak powinno być.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilianna12 Zobacz post
    Nie wiem co robić, podpowiedzcie jak powinno być.
    Zmień brytyjską baterię na taką, jakiej używa reszta świata (czyli co potrafi mieszać wodę gorącą z zimną) albo postępuj zgodnie z instrukcją.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Zakres regulacji temperatury: 40°C - 75°C
    Ustaw na najniższą + ewentualnie bateria z doprowadzeniem zimnej wody.

    Opinie w Castoramie średnie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilianna12 Zobacz post
    I niby tak jest dobrze ale woda jest bardzo gorąca i to chyba niezbyt oszczędne. Nie wiem co robić, podpowiedzcie jak powinno być.
    Stary temat, ale też kupiłem ten podgrzewacz wody i pewnie nie jedna osoba będzie miała taki sam problem. Wystarczy odkręcić pokrywę i przesunąć plastikowy element , wsuwając np. końcówkę śrubokręta w zaznaczony na czerwono w zdjęciu element i przesunąć w prawo. Domyślnie ustawione jest na maksa.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zmień brytyjską baterię na taką, jakiej używa reszta świata (czyli co potrafi mieszać wodę gorącą z zimną) albo postępuj zgodnie z instrukcją.
    Problemem nie jest mieszanie wody, a niepotrzebne zużycie energii na "gotowanie" wody do 75°C. Instrukcja to typowy badziew który zupełnie nic nie mówi bo nie jest do tego modelu, tylko do wszystkich i jej autor napisał wszystko żeby firma miała obowiązek z głowy. Teksty typu "model z regulacją zewnętrzną wystarczy przekręcić i ustawić pożądaną temperaturę, a do tych z wbudowanym zawołać specjalistę".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	comment_1631202319SlhIBLWyjnOvB3vTMwG9uN,w400.jpg
Wyświetleń:	3839
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	457794

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hadessik Zobacz post
    Problemem nie jest mieszanie wody, a niepotrzebne zużycie energii na "gotowanie" wody do 75°C.
    Masz cieplejszą wodę, to mieszasz jej mniej. Niby straty postojowe trochę większe - ale przy przedłużaniu kąpieli nadrabiasz dolewaniem małej ilości gorącej wody zamiast wymiany całej.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Dodatkowo taka temperatura (>60 stopni) jest bezpieczna z punktu widzenia bakteriologii. Producent nie wie na jakiej wodzie będzie pracowało jego urządzenie więc ustawia wartość "bezpieczną". A jak sobie ustawisz 40 stopni i w zbiorniku rozwinie się cywilizacja to już Twoja sprawa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony