dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BettaR

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Siechnice
    Kod pocztowy
    55-011
    Posty
    32

    Domyślnie Obowiązująca linia zabudowy a garaż

    Witam,
    przychodzę z problemem natury prawnej. Wczoraj próbowałem zgłosic budowę garazu na pustej (jeszcze) działce. Chcę postawić garaż przed budową domu, aby było wygodniej w przyszłości. Niestety w rozmowie z urzędnikiem dowiedziałem się, że:
    - wg MPZP na mojej działce obowiązuje linia zabudowy i dopuki nie postawie w tej linii domu to nie mogę postawić garażu w głębi działki.

    Fragment z paragraf 3 MPZP dla obszaru 4MN:
    "Funkcja mieszkaniowa - tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, wolnostojącą o niskiej aktywności zabudowy.
    a. Tereny zabudowy jednorodzinnej, wolnostojącej. Wyklucza sie zabudowę szeregową.
    .
    .
    e. Określona na rysunku planu obowiązująca linia zabudowy oznacza, że zewnętrzny obrys budynku nie może jej przekroczyć"

    Wiecej informacji odnośnie lini zabudowy czy też garażu etc -brak. Czy znacie jakiś kruczek, który pomoże mi w potyczce z urzędem? Nie mam jeszcze PNB, w sumie architekta też jeszcze nie wybrałem... będzie na dniach. Jak myslicie - da się coś wymyślić?

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ironsmith

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Jarocin
    Kod pocztowy
    63-200
    Posty
    576

    Domyślnie

    złóż wniosek na pozwolenie na budowę domu i garażu i zacznij od niego - moim zdaniem powinno być ok

  3. #3

    Domyślnie

    To co mówi urzędnik w rozmowie, często nie zgadza się z tym co potem urzędnicy podejmują. Ja tak miałem, zresztą za każdym razem mówili co innego.
    Bazując na tym fragmencie z MPZP nie wynika, że w linii zabudowy ma być dom, a garaż w głębi. To co nie jest wyraźnie zabronione przez MPZP jest dozwolone. W razie sprzeciwu odwołaj się do wojewody (z uzasadnieniem) po decyzji odmownej.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W części opisowej MPZP stoi napisane : "linia zabudowy" czy "nieprzekraczalna linia zabudowy" ? Co jest w legendzie planu a co w opisie tej dotyczacym jednostki planistycznej?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie można postawić garazu w głębi bo on jets pierwszym budynkiem i musi zachowac linie zabudowy.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BettaR

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Siechnice
    Kod pocztowy
    55-011
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za odpowiedzi:

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    złóż wniosek na pozwolenie na budowę domu i garażu i zacznij od niego - moim zdaniem powinno być ok
    Byłoby OK ale kredycik będzie na dom, wiec garaż nie może widnieć w PNB


    @Bertha
    W części opisowej MPZP stoi napisane: "linia zabudowy" W legendzie tak samo.


    @Elfir
    nie można postawić garazu w głębi bo on jest pierwszym budynkiem i musi zachowac linie zabudowy.

    I to jest sedno problemu... Chyba biurokaracja wygrała ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony