dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Biawar Pellux Compact vs Ferroli Biopellet Pro

    Witajcie.
    Stoję przed dylematem w wyborze kotła. Potrzebuję max 12kw. 70m² podłogówki plus 3 grzejniki plus bojler 140L.
    Wiele czytałem o Ferroli i już byłem zdecydowany, na ost prostej przedstawiono mi Biawara. Ktoś coś doradzi? Jakieś opinie, doświadczenia z w/w kotłami?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Winiar33 Zobacz post
    Witajcie.
    Stoję przed dylematem w wyborze kotła. Potrzebuję max 12kw. 70m² podłogówki plus 3 grzejniki plus bojler 140L.
    Wiele czytałem o Ferroli i już byłem zdecydowany, na ost prostej przedstawiono mi Biawara. Ktoś coś doradzi? Jakieś opinie, doświadczenia z w/w kotłami?
    Bierz Blackstar 10
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klano

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, ja potrzebuję kociołek na 230m, 40cm gazobeton, strop 20cm wełna, stopnie potrzebne w domu to 23, zmieniam kopciucha spalałem 5 ton węgla, wstępnie wygrywa Ferroli biopellet pro, tylko czy 18 wystarczy czy iść w 24 lepiej, z instalatorami też kiepsko w okolicy, tylko serwisy

  4. #4

    Domyślnie

    Skontaktuj się z kolegą @Puławiakiem, on montuje w całej PL. Polecam bardzo dobry fachowiec.

  5. #5
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    @Winiar33;
    Stoję przed dylematem w wyborze kotła. Potrzebuję max 12kw. 70m² podłogówki plus 3 grzejniki plus bojler 140L.
    Idealna powierzchnia dla kotła na pellet. Polecam Ci firmę od której kupiłem kocioł
    @Klano;
    Witam, ja potrzebuję kociołek na 230m, 40cm gazobeton, strop 20cm wełna, stopnie potrzebne w domu to 23, zmieniam kopciucha spalałem 5 ton węgla, wstępnie wygrywa Ferroli biopellet pro, tylko czy 18 wystarczy czy iść w 24 lepiej, z instalatorami też kiepsko w okolicy, tylko serwisy
    W Twoim przypadku najlepsze rozwiązanie to takie jakie ja posiadam. Kocioł zgazowujący z buforem ciepła LEMET [1000-1500 L] i palisz co kilka dni. Ilość paliwa potrzebnego do ogrzania takiej powierzchni to około 10 m2 sezonowanego drewna. Link pokazujący różnice pracy zwykłego kotła (tzw. śmieciucha) z kotłem zgazowującym -
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 30-03-2020 o 12:21

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klano

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jak mogę kolegę namierzyć kontaktowo? Nie wiem czy zechce przyjechać ☹️

  7. #7
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    W linkach masz telefon.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę się obczytałem i raczej zmienię zdanie. Jesli biawar to 200 touch. Więc albo Ferroli biopellet pro 12 kw albo Biawar Pellux 200 touch. Jest trochę duży ale do podłogówki dobry.
    Ma ktoś jakieś sugestie? Może ktoś doradzi i pomoże w wyborze?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony