dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    darmru

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-790
    Posty
    1

    Question głębokość posadowienia ławy fundamentowej

    witam serdecznie,
    obecnie jestem na etapie poszukiwania materiałów do budowy fundamentów i spotkałem się z pewnym problemem tj. wysokość między poziomem zero budynku a górą ławy fundamentowej wynosi 85cm (ława 40cm +10cm chudziaka tj. łączna głębokość wykopu 135cm), - jest to idealne dla bloczków 12x24x38cm na spoinie ok 2cm przy 6 bloczkach
    niestety w mojej okolicy bloczki 12cm nie są dostępne (nawet na zamówienie) a jedynie można kupić 14cm gdzie przy 5 bloczkach spoina musiałaby mieć ok 3cm.
    jednak patrząc na przyjęte grubości spoin poziomych to pojawia mi się pytanie czy te 3cm spoiny nie są zbyt grube, ew. czy przy cieńszych spoinach np. 1,6cm, można układać bloczki przecięte w połowie tj. 7x24x38 aby uzyskać wymagane 85cm.
    alternatywnie czy przy wykorzystaniu 6 bloczków 14cm i spoinie 1,5cm osiągamy 93cm wysokości muru - pytanie czy zamiast 135cm wykopu, można go obniżyć o 8cm aby niedocinać bloczków i zachować poziom zero budynku?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Rozważania czysto teoretyczne.
    Poziom posadowinia można lekko obniżyć i poziom zera mona lekko podwyższyć.
    W praktyce i tak nie wybudujesz dokładnie tak jak jest w projekcie.
    KB temat ogarnie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    po to jest KB
    Najlepszy Sklep Party to NaszeParty | Dekoracje Urodzinowe | Stroje Karnawałowe

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał darmru Zobacz post
    wysokość między poziomem zero budynku a górą ławy fundamentowej wynosi 85cm (ława 40cm +10cm chudziaka tj. łączna głębokość wykopu 135cm), - jest to idealne dla bloczków 12x24x38cm na spoinie ok 2cm przy 6 bloczkach
    Poziom zero budynku to jest poziom docelowej podłogi - powierzchni paneli, płytek czy desek. Jest o 20-30 cm wyżej, niż góra ściany fundamentowej która powinna byc na równo z chudziakiem, bo na chudziak dajesz styropian, wylewkę i okładzinę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony