dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja końcówek belek stalowych przy braku ogólnego ocieplenia budynku

    Dobry Wieczór,

    Jestem w trakcie renowacji zabudowego budynku mieszkalnego. W ramach przebudowy wnętrza zmieni się trochę jego rozkład, przede wszystkim wypada część ścian, w związku z czym w budynku pojawiają się belki stalowe - stropowe, na których, zależnie od lokalizacji będzie oparty strop betonowy lub konstrukcja drewniana.

    Budynek nie ma i nie będzie miał izolacji termincznej (wewnętrznej czy zewnętrznej). Ściany zewnętrzne to mur ceglany szczelinowy, belki muszą być oparte o obie warstwy muru. Pytanie w jaki sposób zaizolować końcówki belek stalowych, żeby choć trochę ograniczyć wchodzenie zimna do środka po stali? Obawiam się występowania oszronień przy murze na belkach, tym bardziej, że część z nich będzie odsłonięta. Jedyne na co wpadłem to odsunięcie czoła belek od lica ściany od 2-3 cm, i owinięcie tej końcówki w otworze przez położeniem jakimś dobrym materiałem typu porogel itp., dociśnięcie wnęk dwuteownika wełną i w tej formie oparcie tego na betonowej poduszce. Czy to słuszna droga? Czy w nieocieplonym budynku to i tak przerost formy nad treścią?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Opisz dokładnie ścianę zewnętrzną z czego się składa ile ma grubości itd.
    Z reguły nie ma konieczności układania belek stalowych głębiej niż kilka-kilkanaście cm w głąb ściany. Dlaczego u Ciebie to ma być na wylot układane?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony