dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 260
  1. #1

    Domyślnie Sąsiedzi- truciciele

    Kończę swoją budowę (miasto) i mam taki problem, iż zauważyłem, że z kilku domów z okolicy wydobywa się "ciemny, mocny" dym, który opadając wdziera się przez okna do mojego domu. Sytuacja dla mnie niedopuszczalna i wymagająca reakcji- mam dzieci i żonę, o których się troszczę. Stąd pytanie do Was, co byście radzili zrobić... Najpierw na pewno odwiedzę sąsiadów i poproszę grzecznie o zmianę sposobu palenia. Jednak jeżeli to nie przyniesie skutków, to co byście radzili:

    a) Opcja pierwsza dzwonić codziennie, gdy to zauważę na straż miejską- nie wiem tylko czy to przyniesie jakiś skutek.. Macie jakieś doświadczenia?

    b) Wysłać kogoś w celu "delikatnego" zastraszenia.

    Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Raczej wersja pierwsza - wizyta u sąsiadów ale to może nie pomóc i wtedy dla opcji a) będzie wiadomo kto "donosił" na sąsiadów.
    Może dlatego lepsza będzie opcja a) ??
    Opcja b) - odradzam.

    PS Nie uważam zgłoszenie do SM jako "donoszenie".
    Trzeba dbać o najbliższych, o siebie i o otoczenie a tacy sąsiedzi to są szkodnikami.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Raczej wersja pierwsza - wizyta u sąsiadów ale to może nie pomóc i wtedy dla opcji a) będzie wiadomo kto "donosił" na sąsiadów.
    Może dlatego lepsza będzie opcja a) ??
    Opcja b) - odradzam.

    PS Nie uważam zgłoszenie do SM jako "donoszenie".
    Trzeba dbać o najbliższych, o siebie i o otoczenie a tacy sąsiedzi to są szkodnikami.
    Może i tak... Żona mi to samo mówi

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    A sąsiedzi będą dalej truć a donvitobandito będzie lokalnie inwestował w oczyszczacze powietrza.
    Bezsens!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zainstalować porządny filtr do rekuperacji.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    A jak będą wychodzili na spacer to maski na twarz
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A jak będą wychodzili na spacer to maski na twarz
    W Polsce (poza lokalnymi uchwałami) nie ma zakazu palenia nieudolnie w śmieciuchach paliwa niskiej jakości. Więc formalnie, jak nie palą śmieci, nic sąsiadom zarzucić nie można. Zastraszanie jest z kolei karalne.

  8. #8

    Domyślnie

    definicje:

    donvitobandito to lokalna szlachta pochodząca z miasta, gdzie dostając kredyt buduje dom na przedmieściach i jest uśmiechnięty, póki kredyt obsłużony. stan zamieszkania na miejscu 0 lat

    kopcący, śmierdzący, śmiertelni truciciele, sąsiedzi, mieszkający tam od: 600 lat. no coż. brak kredytu, mieszkają tam z wyboru. czarne kominy spuścizna po tamtej epoce, po życiu.

    i oto szlachcic na białym koniu wjeżdza tam ze swoją rodziną po ukończeniu domu i już tych biednych wiesniaków ustawia a to strażą miejską, a to urzędami a to dronami. świetny start, no ale przecież jemu wolno.

    dobry sąsiad to lepiej jak niejeden prezydencki securiti, więc przyjmując walkę, pamiętaj, że w razie np. tfu tfu jak ci rura w domu puści, sąsiedzi nie zareagują, natomiast jak woda już Ci będzie z komina tryskać - dron od dymu na pewno zauważy !

    miłego mieszkania !

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Smierdolą pewnie zgodnie z prawem więc nic nie zrobisz dopóki nie będzie zakazu. Zostają pożądne filtry do reku i może jakiś oczyszczacz do domu
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Przenieś dom do Krakowa bo tam zakaz.
    WM i częste wymiany filtrów lub zainwestuj w oczyszczacze powietrza.
    Kiedyś na pewno będzie zakaz palenia paliwami stałymi może do tego czasu dojesz.
    Wizyta u sąsiadów nic nie da, W promieniu 80m mam 7 kopciuchów i po 16 i rano to ciężko.
    Mam czujniki PM SDS i RPi i norma niekiedy 600 ale jakoś żyje.
    Biedni ludzie na niskich emeryrach,, sąsiad to nawet pali drewnem bo na węgiel go nie stać.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Nic nie ugrasz. Palą węglem a to nie jest zabronione.

    Ja rok temu zrobiłem spis adresów, chciałem listy słać że wygrali konkurs na Pierwszego Śmierdziela na osiedlu, ale jakoś mi się odmyśliło.

    Biednym ludziom nie mam tego za złe, jeśli zupełnie ich nie stać na nowe ogrzewanie. Ale często są to ludzie pracujący, po kilku w domu i szkoda im wydać te 10 czy 15 tys nowe źródło.
    Już nawet kocioł węglowy z podajnikiem nie jest mocno dokuczliwy dla otoczenia bo wogole nie dymi w porównaniu do śmieciucha

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, nic nie wskórasz, gdyby był zakaz to co innego.
    Filtry i wentylacja mechaniczna to jak na razie najlepsze rozwiązanie, rozmowa z sąsiadami również nie zaszkodzi, ale nie licz na cud
    Muszę przyznać się, że przed laty wyeliminowałem takiego sąsiada wg starego przysłowia: "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" i pomogło (zrobiłem sobie piec chlebowy i suszarnię do owoców, ale latem rzadko się z tego korzysta bo nie ma jeszcze owoców, a chlebek i pizzę piecze się na innym opale. Jednak w czasie sezonu grillowego była u sąsiada impreza, więc zapakowałem całe palenisko skoszoną trawą, i paliłem - dym okrutny, zadymiłem całą okolicę w tym sąsiada, oczywiście przyszedł z pretensjami, ale ...zrozumiał aluzję.)
    Cóż w pierwszą zimę po zajściu wiem, że się starał, w drugą chyba kupił lepszy opał, a teraz ma już gaz. Ale takie zajście jest rzadkie, bardziej tak jak koledzy piszą ludzie uważają , że zawsze tak robili to robić będą , nikomu to nie przeszkadza bo On jest Panem swoich włości i jemu wszystko wolno.
    Przykre , ale prawdziwe.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Jak zamierzasz kogoś straszyć to pamiętaj, że to działa w obie strony. Nie boisz się o żonę i dzieci?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zainstalować porządny filtr do rekuperacji.
    Niestety, w opinii @donvitibandito wentylacja mechaniczna to złooooo....

    A niestety- to jedyne rozwiązanie - gdyż:
    1. O ile sąsiedzi nie palą śmieci (a nie trzeba palić śmieci, aby kopcić) żadna kontrola nic nie wskóra, a po pewnym czasie (po kilku interwencjach) Straż przestanie reagować.
    2. Sąsiedzi nie zmienią stylu palenia (np od góry) gdyż jest bardziej pracochłonne.
    3. Zastraszanie (pomysł wyraźnie definiuje osobę autora wątku) jest karalne i może obrócić się kiedyś przeciw.

    Rozwiązaniem najmniej konfliktowym jest zakup 3-4 oczyszczaczy powietrza
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-02-2020 o 07:24

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kończę swoją budowę (miasto) i mam taki problem, iż zauważyłem, że z kilku domów z okolicy wydobywa się "ciemny, mocny" dym, który opadając wdziera się przez okna do mojego domu. Sytuacja dla mnie niedopuszczalna i wymagająca reakcji- mam dzieci i żonę, o których się troszczę. Stąd pytanie do Was, co byście radzili zrobić... Najpierw na pewno odwiedzę sąsiadów i poproszę grzecznie o zmianę sposobu palenia. Jednak jeżeli to nie przyniesie skutków, to co byście radzili:

    a) Opcja pierwsza dzwonić codziennie, gdy to zauważę na straż miejską- nie wiem tylko czy to przyniesie jakiś skutek.. Macie jakieś doświadczenia?

    b) Wysłać kogoś w celu "delikatnego" zastraszenia.

    Dzięki z góry za pomoc.
    Jak nie palą śmieciami to możesz ich pocałować w ... komin ..

    Taka jest brutalna prawda. Mogą palić kiepskim węglem (mułem , flotem) który miał być zabroniony ale PIS aby przypodobać się górnikom i tym "najbiedniejszym" z tego pomysłu się wycofał. Miały być wprowadzone normy aby wyeliminować z rynku kiepskiej jakości importowany węgiel ale się okazało że ten importowany w większości jest lepszy od polskiego i przez te normy wiele kopalni trzeba by zamknąć bo sprzedawany węgiel nie spełniał by norm. Dom może więc dymić , smrodzić , truć na całą okolicę , ważne aby było palone węglem a nie śmieciami.

    Państwo polskie ma głęboko gdzieś zdrowie i zycie ludzi , taka jest brutalna prawda. Aby przypodobać się górnikom i lobby górniczemu nie robi nic aby wyeliminować kotły i wydobycie węgla w PL.

    A jak zaczniesz "straszyć" nasyłać straż to nagle może się okazać że ktoś wybije szybę albo sąsiedzi zaczną dzwonić na policję z byle pierdoła. Sąsiedzi tez mogą być upierdliwi i męczący

    Dlatego jak chce się mieć świeże powietrze to raczej wybiera się okolicę gdzie nie ma starych domów , bo w nowych domach jest duża szansa na nowoczesny system ogrzewania ...

    Ja dla świeżego powietrza mieszkam na zadupiu , na terenie Natura 2000. Powietrze bardzo czyste ...

    Coś za coś ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 21-02-2020 o 06:48
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #16

    Domyślnie

    U nas wezwanie SM zalatwiło dość skutecznie problem. W mojej ulicy jest wyłącznie gaz i dwie pompy ciepła ale w dojazdowej starszej ulicy gdzie stoją domy kilkudziesięcioletnie przynajmniej połowa pali jeszcze węglem i tam wyróżniały się dwa domy które smrodziły dość często, nawet w trakcje dnia. Ktoryś sąsiad nie wytrzymał i wezwał SM - plotka o kontroli rozeszła sie po okolicy. Od tego czasu ciemnego, gryzącego zapachem dymu już nie widziałem i to nie tylko w tym domku ale i w okolicznych. A to jest miasto gdzie ludzie raczej sie pilnują, na wsiach pali sie wszystkim. Więc nie wierzyłbym w to że tam jest sam węgiel koło pieca.
    WM i filtry to tylko cześciowe załatwienie problemu ponieważ działa tylko wewnątrz budynku i to szczelnie zamknietego. A ludzie na wiosne i jesien przebywają tez dużo na zewnątrz. Poza tym pozostaje przemieszczanie sie miedzy domem szkoła i pracą, spacerowanie po okolicy itp.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 21-02-2020 o 06:55

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    U nas wezwanie SM zalatwiło dość skutecznie problem. W mojej ulicy jest wyłącznie gaz i dwie pompy ciepła ale w dojazdowej starszej ulicy gdzie stoją domy kilkudziesięcioletnie przynajmniej połowa pali jeszcze węglem i tam wyróżniały się dwa domy które smrodziły dość często, nawet w trakcje dnia. Ktoryś sąsiad nie wytrzymał i wezwał SM - plotka o kontroli rozeszła sie po okolicy. Od tego czasu ciemnego smierdzącego dymu już nie widziałem i to nie tylko w tym domku ale i w okolicznych. A to jest miasto gdzie ludzie raczej sie pilnują, na wsiach pali sie wszystkim. Więc nie wierzyłbym w to że tam jest sam węgiel koło pieca..
    Sądzę że jedynie co się zmieniło to godziny spalania śmieci i teraz palone są w nocy , gdy straż miejska juz nie pracuje ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #18

    Domyślnie

    W nocy nos działa tak samo...

  19. #19

    Domyślnie

    donvitobandito, może Ci sąsiedzi potrzebują skorzystać z programu Czyste Powietrze - ocieplenie, wymiana pieca, PV? Są na forum ludzie, którzy zmienili kopciucha na kociołek elektryczny + PV.
    Podpowiedz, zainteresuj, może przez kogoś - może tą drogą można podejść do sprawy.

    I w pełni rozumiem sytuację. Sam się z tym zmagam. Nigdy nie stwierdzę, że to jest OK, że tak ma być i to jest normalne.
    To nie jest normalne i się na to nie godzę. Jest XXI wiek, tyle różnych rozwiązań, dzięki którym można skończyć ze smrodzeniem i truciem.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 21-02-2020 o 07:23

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kończę swoją budowę (miasto) i mam taki problem, iż zauważyłem, że z kilku domów z okolicy wydobywa się "ciemny, mocny" dym, który opadając wdziera się przez okna do mojego domu. Sytuacja dla mnie niedopuszczalna i wymagająca reakcji- mam dzieci i żonę, o których się troszczę. Stąd pytanie do Was, co byście radzili zrobić... Najpierw na pewno odwiedzę sąsiadów i poproszę grzecznie o zmianę sposobu palenia. Jednak jeżeli to nie przyniesie skutków, to co byście radzili:

    a) Opcja pierwsza dzwonić codziennie, gdy to zauważę na straż miejską- nie wiem tylko czy to przyniesie jakiś skutek.. Macie jakieś doświadczenia?

    b) Wysłać kogoś w celu "delikatnego" zastraszenia.

    Dzięki z góry za pomoc.
    Nie tędy droga, nie rozmawiaj z sąsiadami bo oskarżą cię o atak na ich osoby a relacje i tak z nimi sobie zepsujesz więc się nie narażaj na atak.
    zrób zdjęcia wydobywającego się dymu z datą i godziną w dzień.

    Zgłoś fakt zatruwania straży gminnej na piśmie aby mieć potwierdzenie nadania swojego pisma i określ w nim że spodziewasz się konkretnych działań. Do wiadomości dopisz od razu policję oraz wójta gminy.

    Jak już zaliczysz ten etap i załóżmy NIC, to napisz wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego celowego działania powodującego roztrój zdrowia rak itp dołączasz kopię ww pism i do wiadomości dajesz tym razem do komendanta powiatowego policji oraz do ministra ochrony środowiska.

    I to zadziała uwierz mi

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony