dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 260
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Po za tym to na co się powołujesz to ,,artykuł,, ekoszołomów, ekoterorystów , pseudoekologów ekozje@ów, który nie ma żadnego naukowego potwierdzenia.
    Nie potrzebuję naukowego potwierdzenia by przyklepać kwestie, które widzę i - co gorsza - czuję. Latami byliśmy truci na ulicy dymem z kominka. I wiem, że ten dym był właśnie z tego kominka. Nie z innych kominów podłączonych do pieców na ekogroch.

    Wiem, że można palić dobrze (bez zbędnego zadymienia), ale niektórzy tego nie robią (z różnych powodów).

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie potrzebuję naukowego potwierdzenia by przyklepać kwestie, które widzę i - co gorsza - czuję.
    To ciekawe, bo w wątku o covid mam wrażenie, że odmawiasz tego samego tym, co mają odmienne zdanie niż ty...
    podwójne standardy, czy tylko tak mi się wydaje?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    To ciekawe, bo w wątku o covid mam wrażenie, że odmawiasz tego samego tym, co mają odmienne zdanie niż ty...
    podwójne standardy, czy tylko tak mi się wydaje?!?
    To inne kwestie wg mnie.

    Nie da się podważyć tego, że jeśli ktoś nieprawidłowo spala drewno, to niedopalone spaliny idą na dół. To widać i czuć. Nie muszę patrzeć przez okno by wiedzieć, że sąsiad zapalił - czuję przez wentylację. Tu studiów skończonych żadnych nie trzeba.

    Wirusa nie widzę. Jeszcze do niedawna (marzec, kwiecień) nic o nim nikt nie wiedział - stąd był strach. To medycyna - by mieć podstawy wypowiedzieć się merytorycznie, potrzeba wykształcenia medycznego, badań.

  4. #244

    Domyślnie

    Ufam mechanikowi, dentyście - ufam też tym, którzy restrykcje nakładają. Nie mam podstaw merytorycznych by dyskutować o tym, na czym się nie znam.

    Ale to już offtopic.

  5. #245
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kpisz czy o drogę pytasz?

    Sprzątnij dobrze na mokro podłogę w kuchni nad ranem. Ugotuj na gazie rano (jajecznica, woda na kawę), potem ugotuj obiad i coś wieczorem. Potem przeciągnij podłogę mokrą białą szmatą, cały czas ciągnąc ją w jedną stronę. Na przedzie szmaty zobaczysz czarny szlaczek. To jest sadza z płomienia gazowego w kuchence. Jesli nie wierzysz, to wykonaj takie sprzątanie po dniu gdy nic nie gotowałeś. Szlaczek będzie szary = kurz.
    Gdyby ta bzdurna, Twoja hipoteza - miała "cień" Prawdy..,
    to w mojej kuchni... (gdzie mam podłogę z białych kafelek.!) - po tygodniu gotowania z niebieskim płomieniem - musiałbym widzieć - nie tylko czarne ściany, ale także wskazywaną przez Ciebie - całą.., c z a r n ą ... podłogę... (bo... ja te, kafelki zmywam czasami po kilkunastu dniach, dopiero wtedy, kiedy widzę zwyczajne, pstrokate zabrudzenia + piasek z butów.!).!
    Niespalona sadza w płomieniu - jest Wynikiem niedotlenienia spalanych węglowodorów i Procesu Redukcji... (który tę sadzę - generuje.!). Obecność owej sadzy - rozpoznajemy po kolorze tego płomienia. Niespalona... (lub - palona.!) - świeci jasno - żółtym płomieniem, a jej stopień nagrzania - przybiera odcienie... : od jasno-zółtej, przez pomarańcz, czerwień, brunata - do czerni... (po wystygnięciu.!).
    W błękitnym płomieniu - poziom sadzy = 0... (zero.!)...
    Zapamiętaj... (i nie szerz - "herezji".!) -
    bo... za... TYM... - stoi Nauka.!

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Spalanie gazu w kuchence gazowej nie jest czyste.
    Mam porównanie przy zmianie kilkuletniej w pełni sprawnej kuchenki gazowej na indukcyjną.
    Spalanie gazu jest bardziej czyste i eko niż spalanie drewna w domowych spalarkach.

    Widać różnicę (na korzyść indukcyjnej) też na górze szafek kuchennych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #247
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Nie potrzebuję naukowego potwierdzenia by przyklepać kwestie, które widzę i - co gorsza - czuję.
    Ty możesz ignorować, nie potrzebować (dla samego siebie) - żadnego potwierdzenia naukowego, naukowej Wiedzy.
    Jesteś wolnym, tym - Homo Sapiens.!
    Ale tutaj, w publicznym... g ł o s z e n i u - extremalnie, pojedynczej, nigdzie nie spotykanej, prywatnej tylko hipotezy - musisz !!!
    Bo Problem, Temat - jest zbyt poważny, aby tak sobie wrzucać "cóś", w co mogą uwierzyć, stosować i praktykować inni, łatwowierni, podobni Tobie ignoranci tej Wiedzy!
    Zanim znowu, zaczniesz publicznie wrzucać, nowe, odkrywcze, Twoje hipotezy, (dotycząca tego Tematu) - najpierw musisz się poduczyć, przynajmniej w Podstawach !
    A zacznij od tego :
    https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82omie%C5%84
    Podstawy Stechiometrii :
    http://fluid.wme.pwr.wroc.pl/~spalan...A_SPALANIA.PDF
    oraz Forum-Blog (z bogatą - "Bibliografia...".!) - dot. wyłącznie wywołanego tutaj Tematu :
    https://czystespalanie.info/
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 01-10-2020 o 21:17

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    d7d

    Ta...
    Smród zostaje tam gdzie prund robią.... daleko...
    BARDZO eko to jezd!!!!

    Jesteś EKO !!!!!!!!!!!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    adam_mk

    Smród może nie zostaje ale emisja z pewnością jest.
    Co, wg Ciebie, jest EKO?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #250
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie gazu w kuchence gazowej nie jest czyste.
    Tylko wtedy, gdy w palniku dysza (iglica.!) - wadliwie działa, jest np. zabrudzona, gdzie TO skutkuje niewłaściwą stechiometrycznie proporcją
    w podawaniu powietrza przy spalaniu tego gazu.
    Te, omawiane gazy - jeżeli spalają się z błękitnym płomieniem (bez żółtych, pomarańczowych końcówek.!) - spalają się w najdoskonalszym Procesie (w/g "Stechiometrii Spalania".!).!

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mam porównanie przy zmianie kilkuletniej w pełni sprawnej kuchenki gazowej na indukcyjną.
    Dobry Człowiekum aś... to... "Hameryke" - odkrył.! Jeszcze dużo wody w tej, naszej Wiśle upłynie (w niej te, nieczystości.!) - zanim Świat zrezygnuje
    z płomieniowego spalania paliw (zwłaszcza - gazowych.!).
    Póki co - tak rozwinięty Kraj niemiaszków - buduje z ruskimi ten - rurociąg
    na dnie Bałtyku (na Przyszłość.!).!
    A... u Nas.? Szczycimy się alternatywnym rurociagiem ze Skandynawii (przez Polskę i do Sąsiadów.!) - oraz... importem gazu skroplonego z... - US.!

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Spalanie gazu jest bardziej czyste i eko niż spalanie drewna w domowych spalarkach.
    No, żeby nie było - za TO... "odkrycie" - trza Cie tu - pochwalić.!
    Szczególnie - za te, dwa, ostatnie wyrazy : "domowych spalarkach".!
    Jeno - szkoda, żeś dał (.) - kropke !
    Bo - konieczne jest uzupełnienie, dopisek, że... tylko wtedy, gdy to drewno
    jest spalane ze żółtym, pomarańczowym płomieniem (zamiast z przejrzysto - błękitnym.!)...

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Widać różnicę (na korzyść indukcyjnej) też na górze szafek kuchennych.
    U mnie w kuchni z palnikami gazowymi - też widzę... k u r z , szary, wchodzący przez uchylone okna (też w pokojach.!) - pochodzący z - Kosmosu...
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 04-10-2020 o 18:25

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Tylko wtedy, gdy w palniku dysza (iglica.!) - wadliwie działa, jest np. zabrudzona, gdzie TO skutkuje niewłaściwą stechiometrycznie proporcją
    w podawaniu powietrza przy spalaniu tego gazu.
    Te, omawiane gazy - jeżeli spalają się z błękitnym płomieniem (bez żółtych, pomarańczowych końcówek.!) - spalają się w najdoskonalszym Procesie (w/g "Stechiometrii Spalania".!).!
    ...
    Spalanie gazu jest bardziej czyste i eko niż spalanie drewna w domowych spalarkach.
    ***********************************************
    No, żeby nie było - za TO... "odkrycie" - trza Cie tu - pochwalić.!
    Szczególnie - za te, dwa, ostatnie wyrazy : "domowych spalarkach".!
    Jeno - szkoda, żeś dał (.) - kropke !
    Bo - konieczne jest uzupełnienie, dopisek, że... tylko wtedy, gdy to drewno
    jest spalane ze żółtym, pomarańczowym płomieniem (zamiast z przejrzysto - błękitnym.!)...
    Widać różnicę (na korzyść indukcyjnej) też na górze szafek kuchennych.
    ************************************************** *******
    U mnie w kuchni z palnikami gazowymi - też widzę... k u r z , szary, wchodzący przez uchylone okna (też w pokojach.!) - pochodzący z - Kosmosu...
    EKO gaz ale vvvv wyraźnie pisze "Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo". ".
    Więc spalanie gazu ziemnego jest eko czy nie jest eko?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".vvvv uważa, że spalanie drewna jest "bardziej" eko niż spalanie gazu ziemnego
    Zapytaj vvvv jek jest naprawdę.

    Dysze czyste i dobrane do GZ50 a na górze szafek był lepki i tłusty osad.
    Teraz jest indukcja i nie ma tego osadu.
    Wentylacja i okap też jest.
    Za czasów kuchenki gazowej filtruy w okapie były często czyszczone bo ciągle były brudne / tłuste.

    Spalanie gazu ziemnego jest bardziej eko niż spalanie drewna.
    Z wyjątkiem emisji SOx dobre spalanie drewna emituje podobne zanieczyszczenia jak dobre spalanie węgla.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #252

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    EKO gaz ale vvvv wyraźnie pisze "Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo". ".
    Więc spalanie gazu ziemnego jest eko czy nie jest eko?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".vvvv uważa, że spalanie drewna jest "bardziej" eko niż spalanie gazu ziemnego
    Zapytaj vvvv jek jest naprawdę.
    Nie tylko ja wiem jak jest naprawdę. Zobacz jak wyglądają nowe WT2021 - tam masz również odpowiedź, które potwierdzają, że mam rację.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Jak wyglądają WT2021 i co ma potwierdzać że Ty masz rację?

    Ścinanie drzew dla spalania drewna jest .....(piiii....) najwyższej klasy.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 02-10-2020 o 23:38 Powód: (piiii....)
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #254
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A nieścinanie?
    Chyba najwyżej kasy miało być więcej ekooszołomów będzie się przypinać do drzewa i będą więcej zarabiać.

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Spalanie drewna odpadowego, poprodukcyjnego może mieć uzasadnienie ekonomiczne.
    Ekologiczne raczej nie.

    Chcesz poważnie rozmawiać to nie pisz głupot w stylu:
    Chyba najwyżej kasy miało być więcej ekooszołomów będzie się przypinać do drzewa i będą więcej zarabiać.
    Pewnie miało być "najwięcej kasy" ale to niczego nie zmienia.

    Spalanie gazu ziemnego jest bardziej eko.
    Spalanie drewna zamiast gazu nie jest możliwe do zrealizowania.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 03-10-2020 o 00:00
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #256
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To nie głupoty tylko szczera prawda i ekoterrorysty o tym wiedzą.

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Ile dostają za przypięcie się do drzewa i od kogo dostają kasę?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #258

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jak wyglądają WT2021 i co ma potwierdzać że Ty masz rację?

    Ścinanie drzew dla spalania drewna jest .....(piiii....) najwyższej klasy.
    To ty mnie pytasz? Ty sie pytasz ja wyglądają WT na FM? Litości. Jak nie wiesz to poszukaj i przeczytaj.
    Jak uważasz ze to pii... to napisz do ministerstwa. Takich expertow im brakuje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    No właśnie. Jak "wyglądają" WT 2021??
    Co to znaczy "jak wyglądają" ??

    Pytanie pomocnicze
    Wiesz ile m3 roczne gazu ziemnego zużywają gospodarstwa domowe?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    WT 2021 nie "wyglądają".
    WT 2021 to określenie dotyczące nowych wymagań stawianych budynkom, które powstaną od 2021 roku.
    Zamieszanie wokół tego zagadnienia związane jest przede wszystkim ze znacznym obostrzeniem zaleceń ustawodawcy dotyczących energooszczędności budynków.
    https://www.instalacjebudowlane.pl/1...echniczne.html
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony