dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 260
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak nie palą śmieciami to możesz ich pocałować w ... komin ..

    Taka jest brutalna prawda. Mogą palić kiepskim węglem (mułem , flotem) który miał być zabroniony ale PIS aby przypodobać się górnikom i tym "najbiedniejszym" z tego pomysłu się wycofał.
    W moim mieście miałem i flotem palić już nie moźna, ale to nie poprawiło sytuacji.
    Bo o ile wcześniej rozpalanie odbywało się raz na 24h (odpowiednio dołożony miał trzymał żar dłużej), to teraz wielu posiadaczy kopciuchów rozpala 2x na dobę - rano i po południu.
    A kiepski węgiel, podgrzewany podczas tego procesu, zaczyna kopcić.
    Zapachu palonego plastiku w tym nie ma .
    Wątpię, aby to robiono - w sąsiednich miastach latają już drony, kontrolujące skład spalin, lada moment będą też u nas.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #22

    Domyślnie

    Dopoki nie ma nieuchronności kary co w tym przypadku oznacza wizyta SM albo w ich domu albo w domu sąsiada to wierz mi że palą wszystkim. Ludzie na wsiach są często nieświadomi, że robią coś złego, oglądają jedynie TVP na ktorym problem smogu i palenia byle czym pojawia się raz na kilka miesiecy na ostatnim miejscu w Wiadomosciach. To że wezwie się taka straż miejską nie jest niczym złym, tak naprawdę działasz także dla ich zdrowia i dobra, tyle że oni tego jeszcze nie wiedzą.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Donvitobandito, wychodzisz na bardzo dwulicową osobę.
    Zachowanie sąsiadów ci nie pasuje, to rozważasz zgłaszanie tego, zastraszanie...
    A nie tak dawno temu chwaliłeś się na tym forum, jak to psa puszczasz luzem, bez ogrodzenia, świadomie i celowo, żeby ci „ludzie nie łazili po drodze (publicznej) pod domem”:
    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Płoty w domu uważam za rzecz niepotrzebną. W Polsce na tym punkcie niestety ludzie mają moderowano. I wszędzie tylko stawiają te płoty.

    W moim przypadku płot jest zbędny głównie, ze względu na mojego psa- fila brasileiro. Otóż oprócz mojej posesji, wkręcił sobie, że będzie pilnował również drogi przed moim domem, a ja nie mam zamiaru utrudniać. Zresztą już teraz widzę jak mój Harpun (po tak się wabi piesek) ograniczył ruch pieszy i co dziwne również samochodowy przed moim domem. Żadnych pijaków, awantur, głośnej modzieży. Cisza i spokój.
    Może zacznij zgłaszanie na Straż Miejską i zastraszanie od siebie, zanim zaczniesz się rozglądać po sąsiadach?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na wsiach może i tak, ja akurat problemu z sąsiadami utylizującymu w ten sposób śmieci nie mam - oni po prostu "tylko" dymią.
    SM pobrała próbki popiołu od "recydywistów", ale przynajmniej w mojej okolicy pozostałości po plastiku nie wykryto.
    https://dziennikzachodni.pl/co-tak-d...r/c14-14705647

    @Nayri:
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-02-2020 o 07:59
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie tędy droga, nie rozmawiaj z sąsiadami bo oskarżą cię o atak na ich osoby a relacje i tak z nimi sobie zepsujesz więc się nie narażaj na atak.
    zrób zdjęcia wydobywającego się dymu z datą i godziną w dzień.

    Zgłoś fakt zatruwania straży gminnej na piśmie aby mieć potwierdzenie nadania swojego pisma i określ w nim że spodziewasz się konkretnych działań. Do wiadomości dopisz od razu policję oraz wójta gminy.

    Jak już zaliczysz ten etap i załóżmy NIC, to napisz wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego celowego działania powodującego roztrój zdrowia rak itp dołączasz kopię ww pism i do wiadomości dajesz tym razem do komendanta powiatowego policji oraz do ministra ochrony środowiska.

    I to zadziała uwierz mi
    niestety w małych miasteczkach nie ma anonimowości... Co innego kilkuset tysięczne miasto. Z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie nie ważne czy palą węglem czy mają pv na dachu
    Jeżeli właściciel ma ten domek w małej mieścinie ma moim zdaniem 4 rozwiązania . Reku z dobrym filtrem , za sponsorować sąsiadom bez dymne ogrzewanie, wyprowadzka lub walka ze wszystkimi wokół i otrzymanie przydomka kapus, konfident itp. Życie

  6. #26
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Od 5-ciu lat mieszkam na wsi i z całą stanowczością twierdzę że nikt tu nie pali plastikami , to jakies brednie chcącego to każdemu udowodnić ale do końca tak różowo niestety nie ma bo ludzie maja swoje nawyki i palą jak 20 czy 40 lat temu , mam 2 takich kolesi i jednego z nich nie znam ale temu co znam próbowałem chyba z 5 razy uświadomić aby przynajmniej palił od góry aby tak nie kopcić a on że ojciec tak palił i on też tak pali no i że zna ten kociołek jak nikt inny a to zwykły żeliwny kocioł do koksu czyli idealny na koks tylko sęk w tym że nikt koksu już nie sprzedaje a szkoda bo nikt by nie pitolił o smogu , koks to chyba najlepsze paliwo do starego typu kotłów , ale jak by nie patrzeć to jednak jest poprawa i to zdecydowana patrząc na te 5 lat wstecz , ludzi jest normalnie wstyd już kopcić i kogo stać zmienia kociołek na lepszy no ale tego mojego nieszczęsnego sąsiada na to nie stać i pewnie nigdy nie będzie .

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    niestety w małych miasteczkach nie ma anonimowości... Co innego kilkuset tysięczne miasto. Z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie nie ważne czy palą węglem czy mają pv na dachu
    Jeżeli właściciel ma ten domek w małej mieścinie ma moim zdaniem 4 rozwiązania . Reku z dobrym filtrem , za sponsorować sąsiadom bez dymne ogrzewanie, wyprowadzka lub walka ze wszystkimi wokół i otrzymanie przydomka kapus, konfident itp. Życie
    Najgorsze jest biadolenie i zgadzanie się na bylejakość. Chcesz czystego powietrza to zacznij od siebie i własnego otoczenia.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    Jak zamierzasz kogoś straszyć to pamiętaj, że to działa w obie strony. Nie boisz się o żonę i dzieci?
    czy Ty sądzisz że w dzisiejszych czasach coś takiego przejdzie ?

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    donvitobandito, może Ci sąsiedzi potrzebują skorzystać z programu Czyste Powietrze - ocieplenie, wymiana pieca, PV? Są na forum ludzie, którzy zmienili kopciucha na kociołek elektryczny + PV.
    Podpowiedz, zainteresuj, może przez kogoś - może tą drogą można podejść do sprawy.

    I w pełni rozumiem sytuację. Sam się z tym zmagam. Nigdy nie stwierdzę, że to jest OK, że tak ma być i to jest normalne.
    To nie jest normalne i się na to nie godzę. Jest XXI wiek, tyle różnych rozwiązań, dzięki którym można skończyć ze smrodzeniem i truciem.
    Dokładnie, należy uświadomić tych ludzi, oni nie widzą swoich kominów jak dokładają do pieca.
    W Rybniku zrobiono genialną akcję:
    https://www.rybnik.eu/dla-mieszkanco...-truj-sasiada/

    Zanieś ulotki, porozmawiaj, walka i agresja obróci się przeciwko tobie. Może nie są świadomi jak bardzo kopcą, nie wiedzą, że można to zmienić bo są dopłaty. SM to ostateczność, w końcu chcesz tam mieszkać.
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Najgorsze jest biadolenie i zgadzanie się na bylejakość. Chcesz czystego powietrza to zacznij od siebie i własnego otoczenia.
    sytuacja w której znalazł się autor wątku jest bardzo trudna. Sąsiedzi palą węglem i mogą to robić bo nie ma zakazu więc nie łamią prawa. Co więcej zmiana systemu ogrzewania wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Kto ma je pokryć? To tak jakby nagle ktoś przyszedł do ciebie i kazał Ci wyłożyć 50 k Pln na zmianę systemu ogrzewania bo go oślepiają twoje PV na dachu... Ludziska o zdrowie swoje i bliskich nie dbają. Wystarczy spojrzeć ile ludzi pali fajki a później płacz i lament na oddziałach pulmologicznych - widziałem i miałem z tym styczność... Jeżeli palisz fajki to jesteś takim samym gościem jak Ci od węgla.
    We Wrocławiu wprowadzili ustawę antysmogową i na chwile obecną każda stara kamienica i stary dom pozbywa się kopciucha. To po prostu widać i czuć. Natomiast dopoki gmina w której żyje autor nie wprowadzi odpowiednich przepisów to się nic nie zmieni

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karasso Zobacz post
    sytuacja w której znalazł się autor wątku jest bardzo trudna. Sąsiedzi palą węglem i mogą to robić bo nie ma zakazu więc nie łamią prawa. Co więcej zmiana systemu ogrzewania wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Kto ma je pokryć? To tak jakby nagle ktoś przyszedł do ciebie i kazał Ci wyłożyć 50 k Pln na zmianę systemu ogrzewania bo go oślepiają twoje PV na dachu... Ludziska o zdrowie swoje i bliskich nie dbają. Wystarczy spojrzeć ile ludzi pali fajki a później płacz i lament na oddziałach pulmologicznych - widziałem i miałem z tym styczność... Jeżeli palisz fajki to jesteś takim samym gościem jak Ci od węgla.
    We Wrocławiu wprowadzili ustawę antysmogową i na chwile obecną każda stara kamienica i stary dom pozbywa się kopciucha. To po prostu widać i czuć. Natomiast dopoki gmina w której żyje autor nie wprowadzi odpowiednich przepisów to się nic nie zmieni
    Można odwrócić sytuację dlaczego ktoś mnie zabija bo go nie stać na remont? Kto zapłaci za moje leczenie i zagwarantuje utrzymanie jak nie pójdę do pracy ?

    Kontrola nie zaszkodzi czy węgiel i piec jest odpowiedni i czy nie spalane sa śmieci. Jeżeli jest wszystko zgodnie z wymogami i mimo to dymi i śmierdzi to trudno ma prawo.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    b) Wysłać kogoś w celu "delikatnego" zastraszenia.

    Dzięki z góry za pomoc.

    Podpal im domy, zgwałć żony, a dzieci do łagru w Rosji !

    Nie ma co się pie.... W KOŃCU DBASZ O RODZINĘ !

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Rozbrajające są te rozterki. Trzeba było działki szukać pod Lesznem, albo w dzielni gdzie jest nowe budownictwo. Wpakowałeś się między domy z prlu i starsze, na dodatek bez WM (bo to bzdura przecież i sam grzyb w kanałach co nie?) i teraz narzekasz. Ciekaw jestem kolejnych wątków dotyczących problemów z sąsiadami.

    Pomysł wysłania zbirów żeby nauczyli palić - gratuluję, lepszego świadectwa nie mogłeś sobie teraz wystawić.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.843

    Domyślnie

    A wystarczy nie truć środowiska... i by nie było postu donvitobandito
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Kononowicz by wygrał to nie byłoby niczego

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    czy Ty sądzisz że w dzisiejszych czasach coś takiego przejdzie ?
    A skąd pomysł, że tak sądzę? Przecież podałem jeden z powodów, że to głupota. I ten powód jest lepszy niż sprawa sądowa.

  17. #37

    Domyślnie

    Chodziło mi o to że sugerujesz że ktoś może coś złego zrobić jego rodzinie itp. Zrobić zawsze może ale myślę że musi się liczyć z tym że za takie coś grozi kryminał.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Jak każdy. Ja tylko stwierdzam fakt, że kto mieczem wojuje od miecza ginie. Ja bym nie zaryzykował nadsyłania na kogoś smutnych panów

  19. #39

    Domyślnie

    mieszkam na wsi, kopcenie w zimie to norma, czasami na ulicy nic nie widać tak kopcą, ale smrodzenie na wiosnę i jesień w ogrodach poprzez palenie ognisk z liści i innego dziadostwa w słoneczne dni to dla mnie pretekst do ubicia takich delikwentów...niestety zgłaszanie tego nawet na policję nic nie daje po prostu mają to gdzieś i chyba nawet nie przyjeżdżają. Do takiego najlepiej podejść z kilkoma kolegami z gaśnicami w ręku pojechać mu z gaśnicy po twarzy
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Za chwilę zacznę kasowac posty, bo nawoływanie do przemocy, groźby karalne to przestępstwo.

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony