dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 13
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 260
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    Do takiego najlepiej podejść z kilkoma kolegami z gaśnicami w ręku pojechać mu z gaśnicy po twarzy
    Jakbyś był tubylcem, to byś znał truciciela i wytłumaczył mu co i jak przy grillu/piwie flaszce.
    Więc rada wpadania wroślaka z kolegami to rada na popelnienie sepuku - Twoi koledzy wyjadą, truciciel i jego koledzy zostaną na miejscu. O ile piesek nie odgryzie łącznika między gaśnicą sterownikiem.

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinsoczkowski

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-654
    Posty
    0

    Domyślnie

    Podejdź kulturalnie do sąsiadów a nie od razu chcesz straszyć przekonaj ich, że nie warto palić tym syfem i tyle

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    definicje:

    donvitobandito to lokalna szlachta pochodząca z miasta, gdzie dostając kredyt buduje dom na przedmieściach i jest uśmiechnięty, póki kredyt obsłużony. stan zamieszkania na miejscu 0 lat

    kopcący, śmierdzący, śmiertelni truciciele, sąsiedzi, mieszkający tam od: 600 lat. no coż. brak kredytu, mieszkają tam z wyboru. czarne kominy spuścizna po tamtej epoce, po życiu.

    i oto szlachcic na białym koniu wjeżdza tam ze swoją rodziną po ukończeniu domu i już tych biednych wiesniaków ustawia a to strażą miejską, a to urzędami a to dronami. świetny start, no ale przecież jemu wolno.

    dobry sąsiad to lepiej jak niejeden prezydencki securiti, więc przyjmując walkę, pamiętaj, że w razie np. tfu tfu jak ci rura w domu puści, sąsiedzi nie zareagują, natomiast jak woda już Ci będzie z komina tryskać - dron od dymu na pewno zauważy !

    miłego mieszkania !

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Donvitobandito, wychodzisz na bardzo dwulicową osobę.
    Zachowanie sąsiadów ci nie pasuje, to rozważasz zgłaszanie tego, zastraszanie...
    A nie tak dawno temu chwaliłeś się na tym forum, jak to psa puszczasz luzem, bez ogrodzenia, świadomie i celowo, żeby ci „ludzie nie łazili po drodze (publicznej) pod domem”:


    Może zacznij zgłaszanie na Straż Miejską i zastraszanie od siebie, zanim zaczniesz się rozglądać po sąsiadach?
    Bo to mentalność Kalego, on się jeszcze nie ucywilizował i nie wróżę mu tego. Coś czuję, że za wkurzanie sąsiadów zapłaci jego biegający luzem piesek.

  5. #45

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za posty, zwłaszcza tym, którzy się martwią o mnie, moją rodzinę i nasze finanse. Jest bardzo ciężko, ale jakoś trzeba dać radę! Dla tych osób,w tym miejscu przesyłam serdeczne pozdrowienia!

    Zaskoczyło mnie to, że uważacie, że taki czarny dym może pochodzić od węgla... Zakładałem, że to na 100% śmieci. Może niesłusznie...

    Po wprowadzeniu napewno zatem odwiedzę sąsiadów i tak jak pisałem grzecznie poproszę, by bardziej troszczyli się o moje zdrowie, bo leczenie kosztuje, i jego koszta ktoś pokryć musi. Mnie, jako osoby bezrobotnej i bez prawa do zasiłku na takie leczenie nie stać... A zdrowy chciałbym być. Jak chyba Wy wszyscy oczywiście.

    Problem będę miał jedynie w sytuacji, jeżeli oni naprawdę palą węglem.... Wtedy chyba parsknę śmiechem

    Tu nie chodzi nawet, o to by siedzieć w domu, zamkniętym za filtrami. To nie jest rozwiązanie, a tuszowanie problemu. Ja w domu tego zapachu nie czuję. Chodzi o to by wyjść na podwórko, pobawić się z psem itp. Korzystać z dobrodziejstw domu. No i żeby wtedy w oczy nie szczypało

    W życiu nigdy nie odpuszczałem i w tym przypadku też nie odpuszczę. Jeżeli będzie to węgiel, wtedy pomyśle nad przeprowadzką. W innym przypadku zrobię wszystko, by od przyszłego roku najbliższe mi domy, życiq już nikomu nie zatruwały. Ja już teraz chciałem do jednych uderzyć, ale znajomy mówi, chłopie jeszcze tu nie mieszkasz, a to konsekwencja musi być w działaniu

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    Tu nie chodzi nawet, o to by siedzieć w domu, zamkniętym za filtrami. To nie jest rozwiązanie, a tuszowanie problemu. Ja w domu tego zapachu nie czuję.
    versus

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kończę swoją budowę (miasto) i mam taki problem, iż zauważyłem, że z kilku domów z okolicy wydobywa się "ciemny, mocny" dym, który opadając wdziera się przez okna do mojego domu. .
    Jeśli dym jest bezwonny, to na pewno śmieci nie palą
    Po wprowadzeniu napewno zatem odwiedzę sąsiadów i tak jak pisałem grzecznie poproszę, by bardziej troszczyli się o moje zdrowie
    Zapewne (po tym, jak Twój pies ograniczył ruch pieszy na ulicy przed Twoim domem) z pełną serdecznością odniosą się do Twojej prośby
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-02-2020 o 18:29
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #47

    Domyślnie

    Masz z tego satysfakcję, że z pomocą WM oddychasz grzybem rakotwórczym przez cały rok, a ja przez pół rakotwórczymi spalinami? Jak otwierasz okna lub wychodzisz z domu, to powietrze ci nie wlatuje? Spoko zatem z ciebie gość! Pozdrawiam!

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sprawdż, czy to Ty nie masz gdzieś grzyba - może nie jest rakotwórczy, ale halucynogenny na pewno
    Coś Ci sie przywidzialo i cały czas powtarzasz
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 21-02-2020 o 18:35
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ... W innym przypadku zrobię wszystko, by od przyszłego roku najbliższe mi domy, życiq już nikomu nie zatruwały. ...
    Rezygnujecie całkowicie ze spalania gazu i paliw stałych?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Bieda nie zwalnia z umiejętności nauki podstawowych rzeczy.
    Jeśli komuś stale leci czarny gęsty dym a innym w koło nie (choć wcale inni nie są bardziej bogaci i nie używaja niczego innego niż kotły na paliwo stałe), to znaczy że jednak robi coś nie tak.
    Zresztą z obserwacji z mojego miasteczka za największe zadymienie okolicy odpowaidają zazwyczaj te same 2-4 kominy (i jakoś chałupy - i podjazdy - nie wyglądają na najbiedniejsze).

    Zdrowie to nasz interes, nie rozumiem więc tej awersji do zawiadomienia organów.
    U moich rodziców też był kontrol SM z racji donosów, akurat zawinił sąsiad z drugiej linii zabudowy... i jakoś nikomu korona z głowy nie spadła. Tylko jak zwykle SM przyjechała za późno, cała okolica od dawna była już zadymiona i nie było już jak stwierdzić, kto dymił. Jak kontrol nie złapie kogoś za rekę, że pakuje śmieci to co najwyżej upominać może.

    Bardziej miękkie metody, to może skrzynkę sąsiada zaspamować ulotkami z programem "Czyste powietrze" i wydrukami art. z czysteogrzewanie.pl

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Masz z tego satysfakcję, że z pomocą WM oddychasz grzybem rakotwórczym przez cały rok, a ja przez pół rakotwórczymi spalinami? Jak otwierasz okna lub wychodzisz z domu, to powietrze ci nie wlatuje? Spoko zatem z ciebie gość! Pozdrawiam!
    W kanałach WM rośnie dokładnie to samo co w kanałach WG - kanał to kanał.
    Jesteś pewien, że ta swoją WG masz poprawnie zaprojektowaną i wykonaną? Nawietrzaki w oknach odpowiednio dobrane wg obliczeń projektanta? Nie ma warunków do powstawania tzw. cofki?
    W każdej wentylacji powietrze musi mieć przepływ zawsze w tym samym kierunku. Przy WM łatwiej, bo tam wprzepływ wymuszają non stop wentylatory, pozoostaje wymiana filtrów. W odkurzaczu też chyba wymieniasz worki trochę częściej niż dopiero gdy zaczyna się wylewać z odkurzacza?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Bieda nie zwalnia z umiejętności nauki podstawowych rzeczy.
    Jeśli komuś stale leci czarny gęsty dym a innym w koło nie (choć wcale inni nie są bardziej bogaci i nie używaja niczego innego niż kotły na paliwo stałe), to znaczy że jednak robi coś nie tak.
    Zresztą z obserwacji z mojego miasteczka za największe zadymienie okolicy odpowaidają zazwyczaj te same 2-4 kominy (i jakoś chałupy - i podjazdy - nie wyglądają na najbiedniejsze).

    Zdrowie to nasz interes, nie rozumiem więc tej awersji do zawiadomienia organów.
    U moich rodziców też był kontrol SM z racji donosów, akurat zawinił sąsiad z drugiej linii zabudowy... i jakoś nikomu korona z głowy nie spadła. Tylko jak zwykle SM przyjechała za późno, cała okolica od dawna była już zadymiona i nie było już jak stwierdzić, kto dymił. Jak kontrol nie złapie kogoś za rekę, że pakuje śmieci to co najwyżej upominać może.

    Bardziej miękkie metody, to może skrzynkę sąsiada zaspamować ulotkami z programem "Czyste powietrze" i wydrukami art. z czysteogrzewanie.pl


    W kanałach WM rośnie dokładnie to samo co w kanałach WG - kanał to kanał.
    Jesteś pewien, że ta swoją WG masz poprawnie zaprojektowaną i wykonaną? Nawietrzaki w oknach odpowiednio dobrane wg obliczeń projektanta? Nie ma warunków do powstawania tzw. cofki?
    W każdej wentylacji powietrze musi mieć przepływ zawsze w tym samym kierunku. Przy WM łatwiej, bo tam wprzepływ wymuszają non stop wentylatory, pozoostaje wymiana filtrów. W odkurzaczu też chyba wymieniasz worki trochę częściej niż dopiero gdy zaczyna się wylewać z odkurzacza?
    Wszystko ma swoje wady i zalety.

    Wątek ten jednak założyłem w celu uzyskania Waszej opinii, na przedstawione przeze mnie pytanie.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Dziękuję wszystkim za posty, zwłaszcza tym, którzy się martwią o mnie, moją rodzinę i nasze finanse. Jest bardzo ciężko, ale jakoś trzeba dać radę! Dla tych osób,w tym miejscu przesyłam serdeczne pozdrowienia!

    Zaskoczyło mnie to, że uważacie, że taki czarny dym może pochodzić od węgla... Zakładałem, że to na 100% śmieci. Może niesłusznie...

    Po wprowadzeniu napewno zatem odwiedzę sąsiadów i tak jak pisałem grzecznie poproszę, by bardziej troszczyli się o moje zdrowie, bo leczenie kosztuje, i jego koszta ktoś pokryć musi. Mnie, jako osoby bezrobotnej i bez prawa do zasiłku na takie leczenie nie stać... A zdrowy chciałbym być. Jak chyba Wy wszyscy oczywiście.

    Problem będę miał jedynie w sytuacji, jeżeli oni naprawdę palą węglem.... Wtedy chyba parsknę śmiechem

    Tu nie chodzi nawet, o to by siedzieć w domu, zamkniętym za filtrami. To nie jest rozwiązanie, a tuszowanie problemu. Ja w domu tego zapachu nie czuję. Chodzi o to by wyjść na podwórko, pobawić się z psem itp. Korzystać z dobrodziejstw domu. No i żeby wtedy w oczy nie szczypało

    W życiu nigdy nie odpuszczałem i w tym przypadku też nie odpuszczę. Jeżeli będzie to węgiel, wtedy pomyśle nad przeprowadzką. W innym przypadku zrobię wszystko, by od przyszłego roku najbliższe mi domy, życiq już nikomu nie zatruwały. Ja już teraz chciałem do jednych uderzyć, ale znajomy mówi, chłopie jeszcze tu nie mieszkasz, a to konsekwencja musi być w działaniu
    widzisz Przyjacielu jak wiele nie wiesz ! myślałeś że czarny dym to tylko ze smieci.
    no... wszak pewnie twój TDI ( bo jakież możesz mieć auto ) jak puszcza czarnego bąka toż plastiku nie pali...

    tak mało wiesz... a wiesz, że to co pijesz z marketu białego to syf ? idz do krowy, jak się już tam przeprowadzasz, wydoj sobie prawdziwe mleko i zobaczysz, że świat może być inny tylko jak po dniu skiśnie to nie wyrzucaj !

    także zanim na kogoś doniesiesz, siekiere mu w drzwi wbijesz, pomyśl, bo to nie boli

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Bieda nie zwalnia z umiejętności nauki podstawowych rzeczy.
    A to jakiś obowiązek?

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Zdrowie to nasz interes, nie rozumiem więc tej awersji do zawiadomienia organów.
    Jak ktoś przechodzi na przejściu dla pieszych to też zawiadamiasz organy? Jak nie robi nic nielegalnego, to po co zawiadamiać?

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    W kanałach WM rośnie dokładnie to samo co w kanałach WG - kanał to kanał.
    Mylisz się. W WM masz filtry - w WG nie.
    W WM nie ma szans na cofkę z kanałów wywiewnych - w WG to częsta sytuacja (też bez żadnych filtrów).

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wiele kotłów po prostu nie nadaje się do spalania węgla
    Wiele rodzajów węgla nie nadaje się do spalania w kotłąch domowych.

    Ale spalania takiego węgla w takich kotłach NIE NARUSZA PRZEPISÓW.
    Nasyłanie patrolu straży NIC NIE DA - bo oni stwierdzą po prostu, że w kotle spala sie węgiel.
    Nie mogą wlepić mandatu, że nie spala się od góry - i kopci.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    Zaskoczyło mnie to, że uważacie, że taki czarny dym może pochodzić od węgla... Zakładałem, że to na 100% śmieci. Może niesłusznie...
    Może być czarny, szaro-żółty nawet.
    To efekt niewłaściwego spalania węgla i na to przepisy pozwalają.
    Nawet przy kotłach 5 klasy można czuć smród. Przy rozruchu może zadymić. Takie prawo.
    A jeśli zarośnie (5 klasy) to będzie zadyma non stop.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 21-02-2020 o 20:03
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Czy można legalnie spalać paliwa stałe w sposób który powoduje powstawanie ciemnoszarego lub czarnego dymu?
    Można bezkarnie zasmradzać i zanieczyszczać powietrze?
    Jeżeli można to dlaczego prawodawca nie zmieni tego?
    Działa jakieś lobby zasmradzaczy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Za chwilę zacznę kasowac posty, bo nawoływanie do przemocy, groźby karalne to przestępstwo.
    Czas najwyższy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Rok temu myślałem że sąsiad pali oponami -czarny dym. Poszedłem okazało się że nie umiejętnie pali drewno a na to węgiel i od dołu podpala. Jak włączała się dmuchawa to czarny dym. Wypiłem domowe winko i go nauczyłem jak palić teraz to już siwy dym leci. Niekiedy ludzie nie wiedzą i trzeba im pokazać wskazać drogę.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie dzisiaj takie PM przed rekuperatorem i przed filtrami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200221-204651.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	441104
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z innej dyskusji o kolorze dymu:
    Czytam wasze posty i ekspertów od koloru dymi, od tego w jaki sposób leci itp.
    Od ponad 4 lat przeprowadzam kontrolę palenisk u możecie wierzyć lub nie ale kolor biały czy czarny nie świadczy o tym że palone są materiały zabronione. Często nawet nie świadczy o złej jakości paliw stałych a to że dym opada a nie leci w górę najczęściej jest wynikiem dużej wilgotności powietrza. Na 10 zgłoszonych nieruchomości w trakcie kontroli stwierdzamy średni 1 przypadek nieprawidłowości i a i to najczęściej jest w całym składzie drewna jakieś pojedyncze nieprzebrane płyty wiórowe. To nie są tylko organoleptyczne oceny ale też pobieranie próbek. Taki medialny dron nie jest urządzeniem idealnym. Po pierwsze należy wiedzieć że nie urządzenia te nie posiadają legalizacji więc nie stanowią dowodu a jedynie poszlakę, po kontroli dronem który wskazuję że coś może być nie tak i tak należy przeprowadzić normalna kontrolę a w przypadku wątpliwości pobrać próbki popiołu i przekazać do certyfikowanego laboratorium (my wysyłamy do jastrzębia zdroju) i tylko stwierdzenie tam spalanie materiałów zabronionych stanowi dowód. Mówiąc materiały zabronione mam na myśli też zbyt wilgotne drewno czy węgiel oraz węgiel słabej jakości (szczegóły co do minimalnych warunków węgla i wilgotności powietrza można poszukać w uchwale antysmogowej uchwalonej przez sejmik wojewódzki dla województwa wielkopolskiego).
    Palenie odgórne jest świetne niestety nie w każdym piecu możliwe.
    Nieraz byłem świadkiem szykanowania ludzi ze względu na to jak wg osób zgłaszających wyglądał czy pachniał dym, gdzie na miejscu wszystko było niemal wzorowo. Należy też pamiętać że przy rozpalaniu zadymienie zawsze jest duże i ustępuje po około 10-15 minutach gdy pięć o komin nabiorą odpowiedniej temperatury by gazy powstałe w wyniku temperatury również zostały spalone. Podobnie zadymienia zwiększa się w chwili włączenia dmuchawy (jeśli pięć jest w nią wyposażony) i jest to wtedy też efekt kilku minut.
    Proszę m ie nie zrozumieć źle, nie chce nikogo bronić, nie pochwalam spalania byle g.... Ale z uwagi na to czym się zajmuje wiem że takie sytuacje i nagonki na ludzi czasem są bezpodstawne i krzywdzące.
    Mimo doświadczenia, w przeciwieństwie do wielu "fachowców" wypowiadających się tu jak na podstawia zdjęć nie jestem w stanie ocenić czy spalane są materiały zabronione czy słabej jakości czy nie. Taka wiedzę można uzyskać tylko po kontroli i mam na myi solidna kontrolę.

Strona 3 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony