dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze GAZU dona ścianie budynku

    Witam mam pytanie. Jestem na etapie uzyskiwania warunków przyłączenia do sieci gazowej. Kiedy wskazałem, ze chce aby skrzynka z zaworem i licznikiem była umiejscowiona na scianie budowanego domu to powiedział, że przepisy uległy zmianie i tylko skrzynkę ustawią prz ogrodzeniu działki. Ja nie mam nawet planów gdzie konkretnie będzie przebiegało ogrodzenie a czytając Dziennik Ustaw nr 1422 rozdział 7 Instalacja gazwowa na paliwa gazowe paragraf 159 punkt 2 wskazuje mozliwość montażu skrzynki na ścianie budynku. To w końcu kto ma rację ja czy pracownik Spółki .
    Miał juz ktoś taki problem ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Dla gazowników szafkę na granicy działki (drzwiczki w granicy dostępne z ulicy) wytycza geodeta. Gdzie postawisz płot, to twój problem i twoja decyzja.

    W razie pożaru gaz można odciąć nawet jeśli po posesji biegają brytany. Taka jest idea. Oczywista dla każdego strażaka.
    Nie jestem strażakiem.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 21-02-2020 o 09:55 Powód: W razie...

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście ale jeżeli składając wniosek o przyłącze gazu w rozmowie z pracownik Spółki informuje mnie, że nie mogę wskazać na ścianę budynku umiejscowienia skrzynki bo jakies przepisy się zmieniły a ja czytam ustawę gdzie nie ma żadnych przepisów zmuszających mnie do usytuowania skrzynki przy ogrodzeniu. Paradoksem jest to, że gazociąg przebiega przez moją działkę i muszę zapłacić gazowni 2360 zł za 2-3 metry ( gdzie w tej cenie jest max. 15 metrów) przyłącza a następnie na włąsny koszt zamówić projet i przyłęcze od skrzynki do budynku. I tłumaczenie, że w przypadku kiedy skrzynka jest przy ścianie to pracownicy spółki mają ograniczony dostęp do niej to nie powinien być mój problem.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam podobną sytuację: sieć gazowa na mojej działce. I niestety zrobiłem tak jak chcieli. Przyłącze od sieci do skrzynki w kierunku granicy 3 m, a następnie z powrotem od skrzynki do domu 7 m - przecinając po drodze sieć. Ogrodzenia jeszcze nie mam, ale skrzynka stoi w granicy (prawie).

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiPo Zobacz post
    .... I tłumaczenie, że w przypadku kiedy skrzynka jest przy ścianie to pracownicy spółki mają ograniczony dostęp do niej to nie powinien być mój problem.
    Będzie twój, jak pod nieobecność domowników wybuchnie pożar, pieski na podwórzu a w budynku na dowolnie wybranym boku smażyć się będzie obłożnie chora babcia czy teściowa*) (niepotrzebne skreślić).

    Bywa tak że przepisy nie ulegają zmianie, lecz zmienia się wykładnia / interpretacja.

    Q... ludzie!
    Trochę wyobraźni, oprócz trzymania się za kieszeń.


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiPo Zobacz post
    muszę zapłacić gazowni 2360 zł za 2-3 metry
    A myślisz że te 2360 zł starcza nawet na te 2-3 mb ?

  7. #7

    Domyślnie

    MiPo
    Ciebie dotyczy punkt 3 paragarfu 159, ponieważ on mówi o zabudowie jednorodzinnej. Nie ma innej możliwości niż montaż skrzynki w granicy działki.
    Punkt 2 dotyczy np budynków wielorodzinnych.
    Musisz jeszcze rozróżnić pojęcie przyłącza od instalacji gazowej. Instalacja gazowa wymaga odrębnego projektu budowlanego i uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony