dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Usługa położenia dachówki VAT 8% a gwarancja

    W przypadku gdy kupię dachówkę na siebie na normalną fakturę 23% w razie gwarancji idę do producenta dachówki i w wykluczamy. A co przy usłudze? Tzn. Hurtownia mi sprzedaje dachówkę z położeniem, podzleca to dekarzowi i ja dostaje fvat na usługę na 8%. Coś się dzieje z dachówką i dla producenta nie jestem stroną, ba na fakturze mogę nie mieć nawet napisane za jaką dachówkę zapłaciłem. Czy wtedy zostaje mi dochodzić gwarancji od hurtowni? Co wtedy z gwarancją jak np. Mryerholsten na chyba 40 lat?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A co masz na gwarancji od gwaranta napisane?
    Hurtownia nie sprzedaje Ci dachówki z położeniem. To usługodawca może sprzedać Ci usługę wykonania dachu (razem z materiałem). Sprawdź warunki gwarancji na materiał (którą powinien przekazać wykonawca - czasami razem z potwierdzeniem na niej, że to on wykonał dach).

    Hurtownia może Ci sprzedać dachówkę - ale to wyjątkowe sytuacje, gdy sprzedawca jest gwarantem. Zazwyczaj u sprzedawcy masz tylko ustawową rękojmię.

  3. #3
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No już oczami wyobraźni widze tę hurtownię czy dachowców za 30 czy 40 lat , gwara to takie bujdy na resorach i nikt chyba jeszcze jej nie wygrał bo niby z kim .

  4. #4

    Domyślnie

    Gwarancja to niestety fikcja tak jak kolega wyżej pisze.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś wierzy w wyegzekwowanie gwarancji za np. 15-30 lat to musi być bardzo silnej wiary człowiekiem

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Jeżeli ktoś wierzy w wyegzekwowanie gwarancji za np. 15-30 lat to musi być bardzo silnej wiary człowiekiem
    Co za różnica, czy za rok, pięć, czy trzydzieści?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem z jakimi firmami mieliście do czynienia, ale tylko współczuć. Wracając do tematu czy ktoś kompetentny mógłby potwierdzić jak wygląda gwarancja (nie na co jest gwarancja i w jakim zakresie bo to określa każdy producent po swojemu) przy zakupie na siebie a jak przy usłudze? Widziałem fakturę na położenie dachu znajomego gdzie była usługa położenia dachu i nie było nawet wymienione jaką dachówką jakiego producenta. I teraz jakby chciał się wykłócać o gwarancję a np. hurtownia zostanie zamknięta to co pokaże producentowi dachówki? FVAT z enigmatyczną usługą?
    Końcowo pytanie brzmi czy biorąc dachówkę na 8% nie skazuję się na łaskę/niełaskę sprzedawcy?

  8. #8

    Domyślnie

    Braas choćby nie wiem co to nie uzna gwarancji chyba że po procesie.
    Zawsze jesteś na łasce producenta, skład zawsze umyje ręce od wszystkiego.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    jak wygląda gwarancja (nie na co jest gwarancja i w jakim zakresie bo to określa każdy producent po swojemu) przy zakupie na siebie a jak przy usłudze? Widziałem fakturę na położenie dachu znajomego gdzie była usługa położenia dachu i nie było nawet wymienione jaką dachówką jakiego producenta.
    Tak samo - ta sama karta gwarancyjna, ten sam gwarant.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    Nie wiem z jakimi firmami mieliście do czynienia, ale tylko współczuć. Wracając do tematu czy ktoś kompetentny mógłby potwierdzić jak wygląda gwarancja (nie na co jest gwarancja i w jakim zakresie bo to określa każdy producent po swojemu) przy zakupie na siebie a jak przy usłudze? Widziałem fakturę na położenie dachu znajomego gdzie była usługa położenia dachu i nie było nawet wymienione jaką dachówką jakiego producenta. I teraz jakby chciał się wykłócać o gwarancję a np. hurtownia zostanie zamknięta to co pokaże producentowi dachówki? FVAT z enigmatyczną usługą?
    Końcowo pytanie brzmi czy biorąc dachówkę na 8% nie skazuję się na łaskę/niełaskę sprzedawcy?
    Musi mieć wz albo rw podłączone pod fakturę
    Chyba że kupował u ekipy co to tylko zrobić robote, skasować i niech sie goni.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Braas choćby nie wiem co to nie uzna gwarancji chyba że po procesie.
    Zawsze jesteś na łasce producenta, skład zawsze umyje ręce od wszystkiego.
    Braas to oddziedziczył po rupp ceramice i tam sie buja. Ja na szczęście nie miałem takiego problemu. Gwarancję jako jedyni sie chwalą że mają 20 lat łącznie z robocizną.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie ważne w jaki sposób kupuje się dachówkę. Gwarancję imienną otrzymuje inwestor. W gwarancji wymieniony jest sprzedawca i wykonawca. Czasami producent zastrzega sobie aby wykonawca był certifikowanym dekarzem. Jak zakup materiału jest przez wykonawcę to gwarancję załatwia wykonawca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie

    W gwarancji nie jest wymieniony ani sprzedawca ani tym bardziej wykonawca. Przynajmniej w Braasie. Mowa o gwarancji na dachówkę a nie tej systemowej co musi ich dekarz robić.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony