dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Tesslagreen - skropliny nie trafiają do kanalizacji, zalewa podłogę

    Jak w temacie, to są popularne reku więc proszę Was napiszcie jak wygląda u Was kwestia skroplin.
    Mój reku instalator uruchomił dokładnie 5 dni temu. Dziś nad ranem zaczęło się z niego lać dosłownie ciurkiem, zalało pół pomieszczenia.
    Oczywiście dopadłam ustrojstwo z kluczem imbusowym i co zobaczyłam ?
    Skropliny zamiast wpadać do otworu z rurą kanalizacyjną wylewają się bokami, przez komorę czerpni i wyrzutni.
    Rura kanalizacyjna niemal sucha a na podłodzie powódź !

    Napewno kontrolowaliście Wasze reku, ktoś miał taki problem z Tesslą ?
    Może ten magik za mocno upychał rurkę kanalizacyjną od syfonu fi 40mm i wypchnął tam tą blachę do góry ?
    Mam AirPack 650h, jeszcze z blaszaną (rdzewiejącą) obudową.

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz sprawdzić, czy odpływ skroplin jest drożny. Nikt tutaj nie ma szklanej kuli i Ci nie pomoże, jak sama nie sprawdzisz. Ewentualnie wezwij instalatora w ramach reklamacji. W końcu zapłaciłaś za usługę, to możesz czegoś wymagać.

  3. #3

    Domyślnie

    gregos11 nie pytałam dlaczego się leje ale czy ktoś też tak miał .....
    odpływ mam drożny, kiedy zobaczyłam jak magik zrobił redukcje średnicy tej rury to rozebrałam to odrazu ....

  4. #4

    Domyślnie

    Redukcja wg mojego instalatora ......
    Doprawdy nie wiem gdzie ja go znalazłam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PART_1582363081724.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	441129

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Może trzeba reku przechylić w odpowiednią stronę? Czytając instrukcje widziałem w niektórych takie zalecenia.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalx88

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-998
    Posty
    16

    Domyślnie

    Mam thessle, zwykłego airpacka 400 i miałem to samo. W skrócie: kilka miesięcy po montażu przez ekipę, przykręciłem dwa wyciągi w kuchni i odkręciłem bardziej w łazience. Chciałem żeby reku bardziej zbierał zapachy. Jak przyszła zima to też zaczęło mi zalewać kotłownię. Przechyliłem trochę reku w stronę odpływu ale to nic nie dało. Zadzwoniłem po ekipę która mi montowała i okazało się że po odkręceniu tych dwóch wyciągów z kuchni przestało się wylewać z rekuperatora. A wylewało się i z miejsca odpływu i z miejca połączenia obudowy bocznej z obudową dolną. Miałem też duże różnice w temepraturach - wyciągało 20st na nawiewało np 10st. Po odkręceniu tych wyciągów z kuchnie teraz w zimę mam zazwyczaj ok 3st mniejszą temp nawiewaną od wywiewanej.

  7. #7

    Domyślnie

    Michalx88 ciekawe jest to co piszesz
    Tylko ze to by znaczyło ze panowie zle policzyli i ustawili u mnie anemostaty
    W sumie to mnie to juz nawet szczególnie nie zdziwi ......

    W wannie go ustawie zaraz i będzie spokój

  8. #8

    Domyślnie

    przyjechał instalator, stwierdził że czegoś takiego jeszcze nie widział
    przechylił centrale w stronę odpływu, wymienił syfon i kazał meldować o efektach.
    Efekty niestety były słabe.
    Po tygodniu przyjechał serwis Tessli
    Panowie rozebrali centralę, uszczelnili, uznali że jakaś listewka jest źle przyklejona, poskładali i postanowili jeszcze sprawdzić ustawienia wentylatorów
    i tu nastąpił przełom ponieważ wentylator nawiewny był nastawiony na 9W a wywiewny na 6W.
    Nie znam się na tym ale oni powiedzieli że przy takich ustawieniach w centrali wytwarzało się nadciśnienie i ta własnie różnica ciśnień mogła powodować rozlewanie się skroplin po całej centrali.
    Ustawili oba wentylatory na 9w i pojechali
    z centrali przestało się lać za to w domu mam przeciąg (chyba te 6w było właściwszą opcją)

    Finał.
    NIE POLECAM MOJEGO WYKONAWCY.
    Ostatnio edytowane przez karolkak ; 27-08-2020 o 09:24

  9. #9

    Domyślnie

    Wat, czy Volt? Bo nie kojarzę żeby się je w watach ustawiało...

  10. #10

    Domyślnie

    agb nie mam pojęcia, pewnie masz rację .

    ale jest ciąg dalszy tej historii.

    w konsekwencji zmiany mocy wentylatora doszło do rozregulowania pracy reku, więcej nawiewa niż wyciąga.
    firma która instalowała i wezwała serwis tessla bo nie wiedziała co zrobić z lejącym reku twierdzi że to nie ich problem i że mam walczyć z tessla
    ja awarię zgłaszałam do instalatora nie do tessli i od instalatora wymagam doprowadzenia naprawy do końca

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20200803_09_05_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	447563


    i niestety właśnie szykuję się do batalii sądowej .....

  11. #11

    Domyślnie

    Ustaw bypas na tryb 1, teraz masz na trybie 2 i dlatego masz na nadciśnieniu.
    Też tak miałem i wystarczył jeden tel. do gościa z tessli.

  12. #12

    Domyślnie

    bstach DZIĘKUJE !!!!
    dodzwoniłam się do tesli i wszystko zrobione
    jestem twoim dłużnikiem, tyle się bujałam i męczyłam
    DZIĘKUJĘ DZIĘKUJĘ DZIEKUJĘ !!!!!
    Ostatnio edytowane przez karolkak ; 27-08-2020 o 12:21

  13. #13

    Domyślnie

    Nie ma mnie teraz w domu, ale tu masz telefon do tessli - 607938301, p.Jacek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony