dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Question Dobudówka do domu - jaki materiał wybrać

    Hej,

    mój brat z ojciec postanowili rozbudować dom rodzinny. Rysunek wykonany przez architekta jest już zatwierdzony przez urząd i powoli można się zabierać do budowy (co już zresztą tata z bratem zaczęli poprzez zrobienie wylewki w piwnicy i położeniu tam płytek).

    Dom (typu bliźniak, podpiwniczony) był wybudowany na początku lat 80. (jeżeli mnie pamięć nie myli), do wysokości ok. metra są pustaki, a wyżej cegła pełna. Przy czym jedna rzecz jest bardzo ważna - dom był budowany przez mojego ś.p. dziadka, który był ultra perfekcjonistą i bardzo, bardzo, cenił sobie rozwiązania solidne. Np. dzisiaj mój ojciec z bratem polegli, żeby wyburzyć mały murek pod płot z siatki i będzie potrzebny młot jak do kucia asfaltu. Albo parę lat wstecz robotnicy z ekipy co wymieniała stare okna, brali urlopy na żądanie i L4, bo nie byli w stanie wykuć starych okien i po jednym dniu kucia nie byli w stanie ruszać rękami...

    Ogólnie czytając o materiałach budowlanych jakbym teraz miał budować nowy dom to bym się pewnie zdecydował na silikaty, ale nie wiem czy z silikatów można by zrobić dobudówkę do starego domu opisanego powyżej.

    Także chciałbym zapytać z jakich materiałów powinna być zrobiona dobudówka do starego domu. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Planuję unowocześnić system grzewczy w moim domu. Problem w tym, że małą kotłownie. Potrzebuję miejsce na bufor ciepła. W związku z tym chciałbym dobudować do kotłowni, tak jakby ganek. Wejście do kotłowni obecnie mam z boku domu od zewnątrz. Do granicy działki 4 metry. Na sąsiedniej działce stoi domek jednorodzinny.
    Czy mogę dobudować taki "ganek" na zgłoszenie.? Dobudówka byłaby 3 metry x 1 metr, ewentualnie półtora jeśli prawo dopuszcza mniejszą odległość od granicy niż 3 metry.
    Orientuję się ktoś jak to wygląda od strony prawnej.?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony