dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Strop bez ścian nośnych? Co najlepiej wybrać

    Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę. Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych, wymiary domu 13,5x9, 20.
    Myślem nad stropem feligran ale wykonawca twierdzi że rector byłby lepszy. Ale wiem że też są pewnie inne możliwości może bardziej ekonomiczne?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Budynek ma ściany nośne ale tylko zewnętrzne.
    Mogą być prefabrykowane stropy sprężone.
    Rozpiętość 9,20m nie stanowi problemu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę. Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych, wymiary domu 13,5x9, 20.
    Myślem nad stropem feligran ale wykonawca twierdzi że rector byłby lepszy. Ale wiem że też są pewnie inne możliwości może bardziej ekonomiczne?
    Miał być parterowy ale się zmieniło, a co z papierami? I co do stropu "co na to fundamenty" ? Proszę ław popytać czy dadzą radę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    Ale pojawił się problem ze stropem, w domu nie ma ścian nośnych,
    Dach miał lewitować?

    Niezależnie od odpowiedzi - nie pytaj wykonawcy, nie pytaj kierbuda. Pytaj projektanta, który musi wykonać projekt, musisz się przeczołgać przez ścieżkę urzędową, dostać nowe PnB i dopiero możesz coś dalej robić.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie dach nie miał lewitować, tylko stać na ścianach nośnych zewnętrznych. !! A" w domu " (w domu znaczy w środku). - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Złośliwości widzę to podstawa niektórych odpowiedzi.

    Wracając do tematu.
    OK dzięki. Zagadam z architektem (bo prędzej przecież nie przyszło mi to na myśl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Miał być parterowy ale się zmieniło, a co z papierami? I co do stropu "co na to fundamenty" ? Proszę ław popytać czy dadzą radę.
    Ławy mam wylane wydaje mi sie ze wystarczające 90 albo 80 (nie pamiętam) cm szerokości na 80 cm głębokości.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    Ławy mam wylane wydaje mi sie ze wystarczające 90 albo 80 (nie pamiętam) cm szerokości na 80 cm głębokości.
    Ławy to jeden z elementów, strop o rozpiętości ponad 9 metrów to spore obciążenie również dla ścian, możliwe że potrzebne są gdzieś rdzenie w ścianach, kwestia z czego dom, jaki rozklad ścian filarów itd, kierunek konstruktor z doborem stropu, a architekt do modyfikacji bryły i funkcji.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    A" w domu " (w domu znaczy w środku). - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Złośliwości widzę to podstawa niektórych odpowiedzi.
    To o czytaniu ze zrozumieniem miałeś na myśli pisząc słowa o złośliwości?

    Qrcze, właśnie mi uświadomiłeś, że nie mam w domu okien ani drzwi wejściowych...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Crash46
    Zajrzyj do Konbet (strop smart itp) oni ci doradzą i dokumentację wykonawczą przygotują do zatwierdzenia. Jeżeli parametry są spełnione z projektem pierwotnym, KB ci puści. Dokumentację dają jako komplet do stropu z podpisami i oświadczeniami.

    Kaizen Ciebie powinni zawiesić za spam na fm. Masz parterówkę a doradzasz w sprawie stropu. Pewnie nie przechodziłeś takiej procedury ale ty wiesz wszystko
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To o czytaniu ze zrozumieniem miałeś na myśli pisząc słowa o złośliwości?

    Qrcze, właśnie mi uświadomiłeś, że nie mam w domu okien ani drzwi wejściowych...
    Qurce piecone, na czymś musiałeś oszczędzać chociaż masz okienko w monitorze i "drzwi na świat". I proszę nie wypowiadaj się w moim temacie bo nic mądrego ani pouczającego do niego nie wniosłeś chłopie.

  11. #11

    Domyślnie

    @Jajmar, konstruktor ma przeliczyć strop filigran. Z tego co mówił konstruktor bryła nie będzie wymagała zmian.

    @J&D
    Dzieki, w poniedziałek się do nich odezwę.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Jeżeli parametry są spełnione z projektem pierwotnym, KB ci puści. Dokumentację dają jako komplet do stropu z podpisami i oświadczeniami.
    To nie jest tylko zmiana stropu - mowa o dołożeniu kondygnacji mieszkalnej.
    Radzisz samowolę budowlaną?
    Zmianę parametrów budynku (liczba kondygnacji, powierzchnia użytkowa, ogrzewana, zmiana parametrów energetycznych itd. a być może i zwiększenia wysokości, konstrukcji dachu) bez naniesienia tego w projekcie? Lepiej byś darował sobie nawigowanie kogoś na problemy.

    Jedyna słuszna opcja to projekt zamienny i zmiana PnB - czyli trzeba zacząć od projektanta (tego, co jest wpisany w DB).

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    Kaizen Ciebie powinni zawiesić za spam na fm. Masz parterówkę a doradzasz w sprawie stropu. Pewnie nie przechodziłeś takiej procedury ale ty wiesz wszystko
    Jak definiujesz spam?
    Tylko ja, jak dotąd, w tym wątku podałem jedyną słuszną metodę dobudowania poddasza/kondygnacji.

    Parterówka niby nie ma stropu? U mnie jest monolityczny. Procedury nie przeszedłem, bo odpuściłem, jak się dowiedziałem, jaka jest i ile czasu na tym stracę (a chciałem odchudzić strop, bo mam policzone pod obciążenia użytkowe jakbym miał na tym pełne piętro).



    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    I proszę nie wypowiadaj się w moim temacie bo nic mądrego ani pouczającego do niego nie wniosłeś chłopie.
    To jest forum - nie prywatna rozmowa. Nie chcesz - nie czytaj. Możesz mnie dodać do ignorowanych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-02-2020 o 13:37

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    Witam. Mam pytanie o wybór stropu, buduje domek miał być parterowy z wiazarami no ale plany się zmieniły i chcemy wykorzystać górę.
    Musisz też zaprojektować zupełnie nową więźbę dachu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tylko ja, jak dotąd, w tym wątku podałem jedyną słuszną metodę dobudowania poddasza/kondygnacji.
    Brawo ty
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crash46 Zobacz post
    @Jajmar, konstruktor ma przeliczyć strop filigran. Z tego co mówił konstruktor bryła nie będzie wymagała zmian.
    Czemu filigran? Ogólnie to taki sobie strop, a na ponad 9 m rozpiętości nie wiem czy podoła.

    To co tu pisali np Smart albo jakiś inny sprężony "gotowy" bym doradzał.

  16. #16

    Domyślnie

    Wybór padł na Smart najkorzystniej wychodzi pod każdym względem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony