dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podniesienie posadzki o 5cm

    Witam

    Dom z lat 70, pokój 4x5m musi byc podniesiona posadzka o 5 cm bo tak jest na korytarzu (nie wiedzieć czemu). Strop jest z ackermana( nie wiem jaka wysokość i jakie zbrojenie). Na ackermanie jest wylane 4cm beton z trocinami, wiertło lekko wchodzi potem warstwa mocnego betonu. W jaki sposób się za to wziąć? 5 cm betonu raczej będzie za cieżkie? 2 Cm styropianu i 3 cm wylewki? Myślałem tż aby srobić kratownice umieszczając płyty styropianowe w równych odstępach... Widziałem też beton z granulkami styropianu. Czy legarki i płyta OSB? Na wierzchu mają być panele

  2. #2

    Domyślnie

    Legarki ,miedzy nimi ocieplenie i OSB.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie. Płyta 22mm i legarek 3cm czy lepiej wyższy legarek, a cieńsza płyta?

  4. #4

    Domyślnie

    Doradzono mi jeszcze zrobić wylewkę keramzytową, materiał już nawet mam tylko nie bardzo wiem jaki beton z tego zrobić tzn. proporcje. przypomnę, że to jest na stropie więc podkład dość solidy. Proporcje 1 wiadro cementu + 2 wiadra piachu + 4 wiadra keramzytu drobnego. To są proporcje jak na beton b20, ale może nie potrzebnie taki mocny ? Może dac więcej keramzytu żeby było lżejsze 1:2:5?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał grego_h Zobacz post
    Witam

    Dom z lat 70, pokój 4x5m musi byc podniesiona posadzka o 5 cm bo tak jest na korytarzu (nie wiedzieć czemu). Strop jest z ackermana( nie wiem jaka wysokość i jakie zbrojenie). Na ackermanie jest wylane 4cm beton z trocinami, wiertło lekko wchodzi potem warstwa mocnego betonu. W jaki sposób się za to wziąć? 5 cm betonu raczej będzie za cieżkie? 2 Cm styropianu i 3 cm wylewki? Myślałem tż aby srobić kratownice umieszczając płyty styropianowe w równych odstępach... Widziałem też beton z granulkami styropianu. Czy legarki i płyta OSB? Na wierzchu mają być panele
    to jest maksymalnie 100kg/m2 przy 5 cm. Przy 3cm jużtylko 60kg/m2. Nic się nie dzieje. Nożna śmiało wylewać. Przy 3 cm nie wstawiaj pianina. Pęknie wylewka na styropianie.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  6. #6

    Domyślnie

    ok, styropianu jednak nie będę dawał tylko 5 cm wylewki keramzytowej, gdyby ktos tylko doradził jakieś proporcje ile czego dać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony