dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Rynny PCV budmat kapie łączniki

    Witam ,
    Posiadam nowe rynny budmat proqua problem taki ,ze kapie woda z łączników plastikowych . Rynny nowe z poziomu dachu widziałem ,ze rynny wsunięte poprawnie w wyznaczone kreski na łączniku . Z dekarzami już nie ma kontaktu , wina producenta / łączników ? Mam podobne rynny na innych budynkach kilka lat i jedynkę kapie przy większych ulewach . Wymiana łączników na nowe jedynie ?
    A i czy mogę do tych rynien pcv dać rury spustowe budmat stal , ponieważ pcv będą wymienione bo się pokrzywily ? Będzie to pasowało , można tak zastosować ?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Sprawdzić czy jest spadek na rynnach. Jak spadek jest to ściągnąć łącznik, ładnie wyczyścić i wysuszyć, złożyć na silikonie dekarskim - spokój na lata. Co do spustów to o ile kolano wejdzie w rurę spustową, to można i z rury kanalizacyjnej piony zrobić, ale powiem szczerze że dużo dachów widziałem ale nigdy nie widziałem stalowych spustów z plastikowymi rynnami.

  3. #3

    Domyślnie

    Spadki są , chyba nie wolno na silikon tego montować skoro pcv pracuje zima/lato po to są właśnie te oznaczenia do których wpycha się rynnę w łącznik . A ciężko taki łącznik ściągnąć , mam wysoki dom i jedynie z poziomu dachu mogę coś takiego zrobić . Ewentualnie jak to zdemontować rynny to budmat proaqua .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    Tak jak bracki88 pisał. Nic innego nie wymyślisz poza tym producenci zalecają takie rozwiązanie. Co do rur stal inaczej sie odbarwia i pvc inaczej, poza tym jeśli rozmiary pasują przeciwskazań nie ma poza kolorem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	441298

    Nie da się wymienić łącznika z dachu szczególnie jak jest jeszcze blacha dorynnowa. Bez rusztowania raczej się nie obejdzie. Silikon dekarski to nie klej - połączenie będzie elastyczne.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    przy systemach niskiej jakości to typowy problem. Pozdrawia.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Czy to niska jakość to bym się kłócił .
    Na tle innych materiałów zgodzę się ,że pcv jest gorszym wyborem , ale jeżeli już się ktoś na niego zdecyduje to patrząc na cenę produktu i firmę budmat proaqua to nie jest pierwszy lepszy marketowy produkt .

    Ale skoro fachowcy tak twierdzą to można coś lepszego wykombinować zostawiajac haki plastikowe z tego systemu i dać inny , który ma niecały rok ?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Pisząc o niższej jakości nie miałem na myśli całego produktu tylko dodatki (uszczelki). Stosując systemy z uszczelkami zawsze w trakcie montażu doszczelniam specjalistycznym silikonem dekarskim. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem , w takim razie dziękuje za odpowiedź . Rynny zostawiam , złączki uszczelniam silikonem dekarskim.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Złączki wypiąć oczyścić zaaplikować po dwa paski silikonu po obu stronach poza uszczelkami i zapiąć. Z narożnikami może być problem. Można lekko podgrzać opalarką. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony