dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Temat: Ikea pax

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie Ikea pax

    Witajcie Drodzy Forumowicze,
    mam wnękę w pokoju o szerokości 222 cm. Chciałbym tam wstawić szafę wnękową. Mam ofertę z IKEI i od firmy Komandor. Oczywiście Komandor zrobi na wymiar i zapełni całą wnękę z tym że oferta jest 2,5 razy droższa i muszę zdać się na wyobraźnię, jak szafa będzie docelowo wyglądać. Szafa IKEI natomiast zapełni mi tylko 200 cm, ale jest 2,5 razy tańsza i mogę fizycznie zobaczyć jak wygląda i działa.
    Chyba więc skuszę się na IKEĘ.
    I tu pytanie do WAS, czy ktoś ma taką wnękę nie do końca wypełnioną ze szczeliną 20-30 cm? Jak to u siebie rozwiązaliście? Zakrywaliście? Służy jako pomieszczenie na deskę do prasowania? Czy nie wygląda to słabo? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomysły.
    Pozdrawiam serdecznie
    Franki

  2. #2

    Domyślnie

    Jest na to sposób: dobrać kolorystycznie "dechę", przymocować ją zawiasami tak aby się otwierała na prawo lub lewo -jak drzwiczki szafy. Uchwyt taki jak szafa od IKEA lub na dotyk. W środku? Jak się zmieści i nie masz co z tym zrobić to decha do prasowania -ale co tam upchać jeśli coś ma tam być-sam najlepiej będziesz wiedział. Takie rozwiązanie widziałam w kuchni przy lodowce była wolna luka, a w środku była chyba miotła.
    Zdaje się, że ta szafa z IKEI to nie będzie do samego sufitu, zatem ta otwierana wnęka "zrób to sam" od góry będzie się kurzyć,chyba, że coś ze stolarzem wymyślisz.
    PS Co to za Komandor , który nie pokazuje wizualizacji szafy? Osobiście odradzam szafę z drzwiami przesuwnymi.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 24-02-2020 o 05:45

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    Cześć Syliwa, dzięki za Twoją opinię. Dlaczego odradzasz szafę z drzwiami przesuwanymi? Dzięki takiemu rozwiązaniu można postawić coś blisko szafy - nie ma konieczności zostawiania wolnej przestrzeni. Te mechanizmy z IKEI działają całkiem dobrze, poza tym jest na nie 10 lat gwarancji, więc nie martwię się, że coś będzie źle funkcjonować. Na front wezmę panele lustrzane, co zapewni możliwość przeglądania się i powiększy optycznie pokój.
    Mam wizualizację komandora, ale wizualizacja to wizualizacja, w Ikei natomkiast widzę jak będzie wyglądał produkt, rzeczywisty kolor i widzę jak działają mechanizmy.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    My mamy szafę PAX z Ikei w wiatrołapie. Dwie części po 75 cm szerokości, drzwi przesuwne z tymi panelami lustrzanymi na froncie.
    Wg mnie szafa wartała tych pieniędzy, jest wygodna w użytkowaniu, sprawdza się. Drzwi przesuwne są o tyle fajne, że w małym wiatrołapie nie trzeba się "odsuwać" by otworzyć szafę i dostać się do kurtek czy butów.
    Ale używamy tej szafy dopiero jakiś miesiąc, więc o jej niezawodności, bądź zawodności, nie mogę się jeszcze wypowiedzieć. Na razie się sprawdza i jesteśmy z jej zakupu zadowoleni.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam komandora. Hmm drzwi bywa, że siadają. Można je ponownie "zaczepić" ale są potwornie ciężkie, zatem mam uraz. Co do przesuwnych-muszą być głębsze od szafy tradycyjnej, bowiem musi się zmieścić system jezdny.Nie wiem czy drzwi przesuwne i obok normalne drzwi aby zasłonić tą szpzarę to nie będzie się gryzło.Inna ich wada- gdy śpię, to jak ktoś te drzwi otwiera to mnie budzi, budzi mnie ten dźwięk przesuwania tych dech.

  6. #6

    Domyślnie

    Franki31, taka wnęka jest idealna pod zabudowę szafy wnękowej, więc szkoda zostawiać jakiekolwiek wolne przestrzenie, a Pax taką ci zostawi z boku i na górze. Ja na twoim miejscu do wykonania takiej szafy wzięłabym zwykłego, polecanego stolarza. Zobaczysz jaką ma wycenę, ale na pewno będzie niższa od Komandora. Ja do wszystkich mieszkań zawsze zamawiałam szafy (i nie tylko) od stolarza, bo chciałam mieć dokładnie takie jak chcę . Raz dałam wykonanie szafy do wyceny Komandorowi, ale jak zobaczyłam cenę, to zrezygnowałam z ich wykonawstwa.

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Franki31, taka wnęka jest idealna pod zabudowę szafy wnękowej, więc szkoda zostawiać jakiekolwiek wolne przestrzenie, a Pax taką ci zostawi z boku i na górze. Ja na twoim miejscu do wykonania takiej szafy wzięłabym zwykłego, polecanego stolarza. Zobaczysz jaką ma wycenę, ale na pewno będzie niższa od Komandora. Ja do wszystkich mieszkań zawsze zamawiałam szafy (i nie tylko) od stolarza, bo chciałam mieć dokładnie takie jak chcę . Raz dałam wykonanie szafy do wyceny Komandorowi, ale jak zobaczyłam cenę, to zrezygnowałam z ich wykonawstwa.
    To, że stolarz zrobi super dopasowane, nie jest pewne. Ja miałam mieć tak super dopasowaną szafę pod umywalkę w łazience. Szuflady wycięte tak, by tracić tylko ich część na rury i syfon itd. Dostałam szafę bardzo fajną, ale droższą niż jej odpowiednik w Ikei, a w żadnym wypadku nie dostosowaną do mojej konkretnej miejscówki w łazience. Ta z Ikei mniej miejsca by miała stracone w szufladach...
    A stolarz był sprawdzony - zrobił mi wcześniej wszystkie meble kuchenne, i zrobił je solidnie i dobrze. A z szafką w łazience już wyszło jak wyszło - i z tym też trzeba się liczyć.

    Natomiast to prawda, że szaf PAX nie jest do sufitu

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franki31 Zobacz post
    Witajcie Drodzy Forumowicze,
    mam wnękę w pokoju o szerokości 222 cm. Chciałbym tam wstawić szafę wnękową. Mam ofertę z IKEI i od firmy Komandor. Oczywiście Komandor zrobi na wymiar i zapełni całą wnękę z tym że oferta jest 2,5 razy droższa i muszę zdać się na wyobraźnię, jak szafa będzie docelowo wyglądać. Szafa IKEI natomiast zapełni mi tylko 200 cm, ale jest 2,5 razy tańsza i mogę fizycznie zobaczyć jak wygląda i działa.
    Chyba więc skuszę się na IKEĘ.
    I tu pytanie do WAS, czy ktoś ma taką wnękę nie do końca wypełnioną ze szczeliną 20-30 cm? Jak to u siebie rozwiązaliście? Zakrywaliście? Służy jako pomieszczenie na deskę do prasowania? Czy nie wygląda to słabo? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomysły.
    Pozdrawiam serdecznie
    Franki
    Bierz pax-a, zawsze możesz zrobić przeróbkę układu i nie braknie ci różnych "dupereli" które robią funkcjonalność.
    Ponadto jakość (twardość) płyt w IKEI mocno się polepszyła, a Komandor ma słabe jak papier. Kilka takich i takich rocznie jako wyposażenie biur wkładają mi firmy więc wiem co jest grane. Sam do domowej garderoby w ubiegłym roku wybrałem pax-a bez drzwi, ale to mój wybór a i pomieszczenie jest osobne.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franki31

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    32

    Domyślnie

    No właśnie stolarza się boję, bo cena pewnie będzie wyższa od tej z IKEI dwukrotnie, a jakość mechanizmów pewnie dużo gorsza. Gwarancja max. 2 lata i później bujanie się z problemem. Ja mam już w innym pokoju szafy z IKEI - fakt - nie dochodzą one do sufitu, ale tam się doskonale sprawdzają takie białe etui z IKEI na ubrania, gdzie można umieszczać odzież posezonową. Jedynym utrapieniem dla mnie będzie więc szczelina ok. 25 cm z boku szafy...

  10. #10

    Domyślnie

    Szczelina 25 cm - w sam raz na deskę do prasowania/drabinkę czy rurę od odkurzacza .
    Szczelinę można zamaskowac roletą/drzwiami od stolarza "na wymiar" albo drzwiami z paxa przyciętymi na wymiar (przyciętą krawędź można okleić)

  11. #11

    Domyślnie

    My mamy szafę z rozsuwnymi i jest to bardzo wygodne - moglismy postawić łóżko w takiej odległosci od szafy, że normalnie nie byłoby szans jej otwierać
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  12. #12

    Domyślnie

    Jako użytkownik Pax-a od 6-ciu lat mogę śmiało polecić. Nic się z tą szafą nie dzieje, wszystkie elementy działają.
    Fakt, nie jest to zabudowa po sam sufit, mała przestrzeń nad szafą jest.
    Poza tym już od razu po zakupie reklamowałem szafę, ponieważ dostarczono mi karton i po rozpakowaniu okazało się, że cały jeden bok jest pęknięty na pół - w połowie długości nie było wypełnienia tekturowego/styropianowego podtrzymującego. Bez problemu wymienili na nowy.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam nietypowe pytanie/prośbę: czy mógłby ktoś z użytkowników szaf pax zmierzyć wysokość cokołu?
    Próbuję dobrać szufelkę od odkurzacza centralnego żeby się zmieściła w cokole.
    Z góry dziękuję!

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Nie chcę zakładać nowego tematu, a mam nietypowe pytanie/prośbę: czy mógłby ktoś z użytkowników szaf pax zmierzyć wysokość cokołu?
    Próbuję dobrać szufelkę od odkurzacza centralnego żeby się zmieściła w cokole.
    Z góry dziękuję!
    Proszę bardzo : 70 mm
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo dziękuję!
    Ta wysokość to sam cokół, bez grubości dna szafy?

  16. #16

    Domyślnie

    Tak

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    To super - dzięki za informacje.
    Trochę niskie te cokoły w Ikea - ale na szczęście znalazłem szufelkę na 70 mm

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    WItam, ponownie w temacie szaf pax.
    Nie mam jeszcze dogadanego montażu więc potrzebuję się dowiedzieć - czy z tyłu szafy montuje się listwy przypodłogowe? Chciałbym szafę przystawić maksymalnie do ściany, żeby nie było żadnej szczeliny, natomiast cokół szafy nie posiada wgłębienia na listwę przypodłogową. Więc jak będzie listwa to szafa będzie odstawać od ściany o grubość listwy. Jak to się powinno zrobić zgodnie ze sztuką?

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Ja za szafami nie mam listew. Z listwami nie zabezpieczysz szaf przed przewróceniem, bo nie przykręcisz ich bez kombinowania do ściany.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Mam w mieszkaniu szafę z IKEA, 237 wysokości, ale nie jest zakotwiona do ściany i stoi stabilnie. Jedynie mnie ta szpara pomiędzy szafą, a ścianą irytuje i nie chcę takiej w nowym domu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony