dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Rolety nadstawne czy podtynkowe dla ciepłego montażu okien?

    Dzień dobry, aktualnie pracownicy murują mi ściany w domu - muszę na tym etapie dowiedzieć się co lepsze ze względów wizualnych oraz ociepleniowych. Nie jestem pewien czy rolety nadstawne nie będą zbyt dużo wpuszczać powietrza do środka (ze względu na to, że luka rolety przecież jest otwarta i powietrze musi do puszki dochodzić wraz z roletą, co zapewne przechodzi dalej do środka do domu). W przypadku rolet podtynkowych chyba mamy sprawę rozwiązaną bo jest ona montowana na ścianie a nie wewnątrz? Można chyba dodatkowo cofnąć nadproże i dodać jakąś dodatkową taśmę paraizolacyjną? Jak wy to robicie u siebie?

    Dodam, że w oknach stosowany będzie ciepły montaż okien.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie podtynkowe będą szczelniejsze. O nadstawnych sporo już*napisano .. http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...lety_nadstawne

    Rozumiem, że skoro bierzesz pod uwagę nadstawne, to masz dodatkowe miejsce nad oknem? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest poszerzenie okienne + roleta podtynkowa w tym miejscu. Wtedy praktycznie nie ma mostka. Jeśli tak nie da rady albo nie chcesz obniżać okien (wtedy będzie większa odłegłość okna od sufitu, co może wyglądać gorzej), to tak jak piszesz - cofnięte nadproże i podtynkowa.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Zdecydowanie podtynkowe będą szczelniejsze. O nadstawnych sporo już*napisano .. http://oknotest.pl/artykuly-tematycz...lety_nadstawne

    Rozumiem, że skoro bierzesz pod uwagę nadstawne, to masz dodatkowe miejsce nad oknem? Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest poszerzenie okienne + roleta podtynkowa w tym miejscu. Wtedy praktycznie nie ma mostka. Jeśli tak nie da rady albo nie chcesz obniżać okien (wtedy będzie większa odłegłość okna od sufitu, co może wyglądać gorzej), to tak jak piszesz - cofnięte nadproże i podtynkowa.
    Jeszcze jesteśmy w trakcie murowania, więc poszerzenia okien można zrobić ale martwię o mostki termiczne. Od okna (dosyć wysokie bo 2,25) do stropu jest 47cm, można powiększyć otwór o 20cm i zrobić nadproża lub nawet więcej i wtedy wzmocnienia na stropie.
    Co oznacza poszerzenie okienne? Nie chcę obniżać okien ale w tym wypadku najlepsze rolety podtynkowe aby mostek termiczny był wyeliminowany? Będzie ciepły montaż okien a więc nie chcemy aby poszedł on na marne.

    Myślałem jeszcze aby w przypadku podtynkowej cofnąć nadproże o 2cm, wtedy okno zlicować z nadrpożem i tam dać dodatkowe ocieplenie między nadprożem a roletą? Ale nie wiem czy jest sens. Generalnie ocieplenie to będzie minimum 20cm styropian, więc puszka powinna bez problemu się schować (jeżeli będzie problem to damy 22cm ocieplenie).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nadproże dajesz wyżej: wysokość okna z projektu + wysokość poszerzen
    Czyli najlepszym rozwiązaniem przy 47 cm - wysokość nadproża jest wykonanie nadproży wraz z wiencem stropu i stropu
    Roleta zewnątrz na później montujesz na tym poszerzeniu
    Gdzieś na mojej stronie są zdjęcia jak to ponad 20 lat temu wykonałem i chyba byłem pierwszym co takie rozwiązanie zastosowal

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Nadproże dajesz wyżej: wysokość okna z projektu + wysokość poszerzen
    Czyli najlepszym rozwiązaniem przy 47 cm - wysokość nadproża jest wykonanie nadproży wraz z wiencem stropu i stropu
    Roleta zewnątrz na później montujesz na tym poszerzeniu
    Gdzieś na mojej stronie są zdjęcia jak to ponad 20 lat temu wykonałem i chyba byłem pierwszym co takie rozwiązanie zastosowal
    No tak ale w tym rozwiązaniu robią się mostki termiczne, stąd pytanie czy lepsze to rozwiązanie czy jednak zwykłe rolety podtynkowe?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm...jakie mostki ?
    Czy zrozumiałeś wogole?
    Masz roleta podtynkowa montowana na poszerzeniu
    Odseparowanie okna od rolety

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony