dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie przemieszać czy nie przemieszać, oto jest pytanie ?.......

    na jesieni dorzuciliśmy 10 cm czarnej ziemi (trochę torfowej ph 5.7) na piaszczysta glebę. W podzięce otrzymaliśmy 2-3 wykwity wszystkiego co można nazwać chwastem (zebrałoby się na książkę o chwastach). Pielenie i wyrywanie trwało długo, potem Argosar i przyszła zima.
    Nawieziona ziemia nie była przemieszana z rodzimym piaskiem i teraz jest dość miękka, ugina się jak się po niej chodzi.

    I tu mam pytania - czy przed wysiewem trawy na wiosnę trzeba to koniecznie przemieszać kultywatorem z rodzimym piachem. Boję się, że jak to zrobię to nie uwałuję tego dobrze 40-sto kilogramowym walcem.

    Co radzicie ? Mam obawy , że jak nie przemieszam to czarna ziemia i piach zawsze będą 2 oddzielnymi warstawmi a trawa nie udarni się głębiej niż w czarnej ziemi....
    ========================
    człowiek to brzmi dumnie, trzeba zasłużyc na bycie nim

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zawsze trzeba mieszać. Bez wyjątków.

    I kolejna nauka na przyszłość - nie kupuje się torfu. On jest kompletnie nieprzydatny, jałowy. Kupuje się kompost.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zawsze trzeba mieszać. Bez wyjątków.

    I kolejna nauka na przyszłość - nie kupuje się torfu. On jest kompletnie nieprzydatny, jałowy. Kupuje się kompost.


    nie do końca wiem, czy to jest torf , nazwałem to obiegowo torfem. A po czym rozpoznać torf , jest jakiś sposób prosty ? ziemia była czarna i wilgotna, potem dość szybko wyschła, czasem miała trochę glinki jak ją rozgrabialiśmy..... w niektórych miejscach po wyschnięciu popękałą jak w czasie suszy na pustyni, ale tylko w jednej części działki

    jeszcze jedno pytanie czy taki 40kg walec potem to uwałuje ?
    ========================
    człowiek to brzmi dumnie, trzeba zasłużyc na bycie nim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony