dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 112
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Drogi konsultancie napisałem że nie wyobrażam sobie zrobienia poprawnie ocieplenia z wełny na ścianie murowanej.
    Doskonale wiem jak powinna wyglądać kolejność warstw w budynku pod względem oporu dyfuzyjnego. I jakbym nie kombinował reklamowany przez ciebie produkt nadaje się tylko do jednego zadania - ocieplania dachu. A i tutaj bym się zdecydował na wełnę tylko jako ocieplenie sufitu w parterówce, skosów nigdy.

    Ale prosiłbym o wytłumaczenie dlaczego w materiałach reklamowych Rockwoola, przy ścianie szkieletowej stosowana jest paroizolacja od wewnątrz, a przy ścianach murowanych nie. Oraz jak to jest z tą kolejnością skoro tynk zewnętrzny ma opór dyfuzyjny rzędu 10 a wełna 1.
    A także co chroni wełnę na fasadzie przed wpływem wilgoci i wiatru?

    Wydawało by mi się że osobie związanej z branżą nie trzeba tłumaczyć co odpowiada za odprowadzanie wilgoci z wnętrza pomieszczeń, oraz "mikroklimat", ale ok tłumaczę - wentylacja
    Dobrze już Ci zatem tłumacze
    wełna wspołczynnik poru dyfuzyjnego 1
    tynk wspołczynink poru dyfuzyjneggo 10
    Jeżeli teraz przeliczysz to sobie jako parametr SD określający paroprzepuszczalnosć danej warstwy to masz Sd= mi x grubość wyrazona w m . tak więc tynk 1,5mm ma SD na poziomie 0,015m natomiast welna załóżmy 15cm ma 0,15m .

    Ciekawe teorie piszesz jako że na cąłym świecie węłna jest zalecana do scian zewnętrznych. Powiedz mi zatem dlaczego twoim zdaniem jest materiałem nienadającym się do izolacji ścian ? Moze wszyscy naukowcy i budowlańcy się mylą ? Chętnie posłucham twojej teorii .

    Co do zastosowania paroizolacji w ścianie szkieletowej to własnie bierz pod uwage że płyta gk bez paroizolacji nie będzie stanowiła żadnej bariery dla pary wodnej . A ściana murowana już tak. Stąd zalecane jest stosowanie paroizolacji w szkielecie.

    Co do wentylacji masz racje. Ale bierz pod uwage że pewien % wilgoci wnika w ściane, małpo tego wbudowujesz wilgoć która musi mieć gdzie ujść. Stąd wełna zapewnia lepszy mikroklimat pomieszczeń bo pozwala na odprowadzenie wilgoci ze scian i ich szybsze wyschnięcie.
    A z wentylacja grawitacyjną w zależności od budynku bywa różnie. Jedna jest bardziej sprawna inna mniej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Hej
    Sorry na urlopie byłem Już tłumacze

    Samo wykroplenie kondensatu w przegrodzie nie stanowi problemu dopóki doputy ma on możliwość odparowania z przegrody.
    Jeżeli chodzi o zastosowanie szczeliny wentylowanej w ścianie trójwarstwowej to to czy jest konieczność jej zastosownaia wynika z obliczeń cieplno wilgotnościowych . I tak np. w przypadku cegły klinkierowej która charakteryzuje się dużym oporem dyfuzyjnym będzie konieczność zastosowania takiej pustki a np. przy zastosowaniu ceramiki poryzowanej czy betonu komórkowego już taka pustka wcale nie musiałaby być stosowana.
    Dlatego tez przy stoosowaniu tynków cienkowarstwowych paroprzepuszczalnych (silikat, silikon, mineralne) nie ma konieczności stosowania szczeliny gdyz jest to bardzo cienka warstwa o niewielkim oporze dyfuzyjnym umożliwiającym przepływa pary wodnej.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #43

    Domyślnie

    A przy takim ociepleniu ściany murowanej wełną skalną powinniśmy na ścianach wewnętrznych stosować coś szczególnego ?
    Farba tylko lateksowa? Płytek ceramicznych jak najmniej?
    Takie teorie czytałem, że tylko wtedy wełna ma sens jak od środka damy coś „przepuszczalnego”.
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 19-03-2020 o 10:50
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #44

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkownia Tomek W bo PW nie działa :

    odpowiada pan w temacie ,ale mam pytanie czy mam się czego obawiać ocieplając budynek 12cm wełny frontrock super , mur to półtora pustaka żużlobetonowego ok.40cm grubości wnęki w oknach ok.15cm więc grubsza izolacja odpada . Wykonując zgodnie ze sztuką kleje , tynki paroprzepuszczalne mogę się spodziewać jakiś problemów z migracją pary wodnej i jej zamarzaniem w ociepleniu przez to spadek lambdy oraz jakimiś wykwitami poprzez punkt rosy w przegrodzie?

    Oraz mam pytanie o wełne toprock super na stropie gdzie 2 warstwy 2x15cm pod nimi folia paroizolacyjna , po sezonie grzewczym widzę ,że docięte kawałki przy łączeniach nie stykają się już tak jak ułożyłem z zapasem do siebie dociskajac tylko jedna rolka wystaje nad drugą albo rogi się zawijaja i automatycznie nie są w płaszczyźnie przez co robią sie przerwy i tam łatwiej ucieka ciepło .

    Może to od róznic temperatur strop-poddasze ? Folia nie przepuszcza raczej pary i welna jej nie chlonie ?
    Zostawić czy w jakiś sposób to skontrolować ?

    Z góry dziękuje za pomoc.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    37zl m2 taka cena na hurtowni przy 200 paczkach . Nie rozumiem są jakieś 2 typy ? Standardowa chyba .
    Targowałeś się mocno?

    https://platformaizolacji.pl/elewacj...lna-12cm_120mm

    tutaj 1m2 od 35.48zł startuje a pewnie można zejść w dół przy dużej ilości.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    z calym szacunkiem dla kolegi z rockwoola ale dwugestosciowa jest bez sensu - stwarza problemy zaglebionego montazu lacznika mechanicznego.
    mam u siebie frontrock-a - to dziwna sytuacja ale musialem i na dodatek na kawalku budynku, dlugo by opowiadac. i co mnie podkusilo zeby samemu sobie frontrock max zasunac - nei mam pojecia. i teraz mam biedronke jak zle ... mam za soba ponad milion mkw obsluzonych elewacji , kilkanascie badz kilkadziesiat tysiecy wykonanych... a sam sobie.. takie cos,
    ale tak to jest jak sie czlowiek nie wyspi i samemu sobie zrobi zle...
    teraz bede musial myslec nad jakas madra okladzina, panel kwarcowy nie moze byc na welnie, deska tez, chyba ze mineralna ale to lipa.. tynk - biedrone bede miec...
    reszta scian jak sie zabiore za ta elewacje bedzie z jednogestosciowej petralana petrafas 0,034 w duzej plycie normalnie z lacznikiem mechanicznym w zaglebionym montazu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #47

    Domyślnie

    Fighter możesz coś napisać o petralanie petrafas? Opinii w internecie prawie zero a Twoja opinia mogłaby być bardzo wiarygodna. Parametry ma takie jak konkurencja ale nie znam nikogo kto by tym ocieplał. Jest jeszcze Knauf OUT-Therm jakby coś(robiona na Słowacji).
    Mógłbyś też zastosować rockwool frontrock plus (jest jednogęstościowa).
    Ale skoro sam sobie dałeś wełnę to znaczy, że to rzeczywiście się nie zagrzybi
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 20-03-2020 o 07:24
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    A przy takim ociepleniu ściany murowanej wełną skalną powinniśmy na ścianach wewnętrznych stosować coś szczególnego ?
    Farba tylko lateksowa? Płytek ceramicznych jak najmniej?
    Takie teorie czytałem, że tylko wtedy wełna ma sens jak od środka damy coś „przepuszczalnego”.
    to akurat nie jest prawda . Możesz od środka stosować dowolne materiały. Sama ściana murowana jest sporą bariera dla pary. To czy zastosujesz farbę lateksową czy inną nie ma tutaj większego znaczenia. Zasada będzie zachowana.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Fighter możesz coś napisać o petralanie petrafas? Opinii w internecie prawie zero a Twoja opinia mogłaby być bardzo wiarygodna. Parametry ma takie jak konkurencja ale nie znam nikogo kto by tym ocieplał. Jest jeszcze Knauf OUT-Therm jakby coś(robiona na Słowacji).
    Mógłbyś też zastosować rockwool frontrock plus (jest jednogęstościowa).
    Ale skoro sam sobie dałeś wełnę to znaczy, że to rzeczywiście się nie zagrzybi
    moj przypadek welny jest wyjatkowy. specyfika budynku, ukladu warstw itd.
    to realizacja docieplenia budynku w technice szkieletowej w ukladzie od sroska:
    deska ok 1cm
    welna miekka w scianie ponoc 12cm
    wiatroizolacja
    zewnetrzna sciana z drewna 4,5cm grubosci

    i tu byla koniecznosc ASAP robic jedna sciane docieplenie - poszedl frontrock max e 15cm - tylko taka grubosc wchodzila w gre
    montaz mechamiczny: dlugi wkret na torx-a z talerzykiem 60mm na to siatka klej i na to grunt.
    wiec nie patrz na mnie w tym przypadku bo to wyjatkowy przypadek realizacji etics, poza tym u siebie moglem zastosowac dowolnosc rozwiazan teraz zrobilbym wlasnie inaczej: albo "pieprzyc technologie" i frontrocka z montazem zaglebionym z zsalepka, albo wlasnie ta petrafalane 0,034 bo jest w tej chwili tania, ma swietne parametry a na dodatek jest to bardzo solidna welna.
    bralbym pod uwage rockwoola, isorocka, petralane ... unikac jak ognia ruskich welen !!!! potrafi sie dziac tragedia na nich
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  10. #50

    Domyślnie

    Czytałem własnie o ruskich: Izovol, Technonicol. Nie mają one za dobrych opinii rzeczywiście ale to nie styropian więc tych opinii jest bardzo mało.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Mam pytanie do użytkownia Tomek W bo PW nie działa :

    odpowiada pan w temacie ,ale mam pytanie czy mam się czego obawiać ocieplając budynek 12cm wełny frontrock super , mur to półtora pustaka żużlobetonowego ok.40cm grubości wnęki w oknach ok.15cm więc grubsza izolacja odpada . Wykonując zgodnie ze sztuką kleje , tynki paroprzepuszczalne mogę się spodziewać jakiś problemów z migracją pary wodnej i jej zamarzaniem w ociepleniu przez to spadek lambdy oraz jakimiś wykwitami poprzez punkt rosy w przegrodzie?

    Oraz mam pytanie o wełne toprock super na stropie gdzie 2 warstwy 2x15cm pod nimi folia paroizolacyjna , po sezonie grzewczym widzę ,że docięte kawałki przy łączeniach nie stykają się już tak jak ułożyłem z zapasem do siebie dociskajac tylko jedna rolka wystaje nad drugą albo rogi się zawijaja i automatycznie nie są w płaszczyźnie przez co robią sie przerwy i tam łatwiej ucieka ciepło .

    Może to od róznic temperatur strop-poddasze ? Folia nie przepuszcza raczej pary i welna jej nie chlonie ?
    Zostawić czy w jakiś sposób to skontrolować ?

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Witaj
    Twoja przegroda jest wolna od wewnętrznej kondensacji. Sprawdziłem w programie CW. Jak chcesz to chłopaki z rockwoool podeślą Ci raport z obliczeń podaj mi tylko adres email
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Witaj
    Twoja przegroda jest wolna od wewnętrznej kondensacji. Sprawdziłem w programie CW. Jak chcesz to chłopaki z rockwoool podeślą Ci raport z obliczeń podaj mi tylko adres email
    wrzuc moja jak mozesz bo ja robilem na czuja
    od wewnatrz
    1cm deska
    12cm welny miekkiej - pewnie jakies tanie badziewie 0,044 lub cos takiego - nie spodziewam sie tam w srodku nic lepszego
    wiatroizolacja
    4,5cm deska (bal)
    15cm frontrock max
    siatka/klej
    bedzie jakis tynk o wysokim parametrze paroprzepuszczalnosci
    mail masz w mojej stopce
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    z calym szacunkiem dla kolegi z rockwoola ale dwugestosciowa jest bez sensu - stwarza problemy zaglebionego montazu lacznika mechanicznego.
    mam u siebie frontrock-a - to dziwna sytuacja ale musialem i na dodatek na kawalku budynku, dlugo by opowiadac. i co mnie podkusilo zeby samemu sobie frontrock max zasunac - nei mam pojecia. i teraz mam biedronke jak zle ... mam za soba ponad milion mkw obsluzonych elewacji , kilkanascie badz kilkadziesiat tysiecy wykonanych... a sam sobie.. takie cos,
    ale tak to jest jak sie czlowiek nie wyspi i samemu sobie zrobi zle...
    teraz bede musial myslec nad jakas madra okladzina, panel kwarcowy nie moze byc na welnie, deska tez, chyba ze mineralna ale to lipa.. tynk - biedrone bede miec...
    reszta scian jak sie zabiore za ta elewacje bedzie z jednogestosciowej petralana petrafas 0,034 w duzej plycie normalnie z lacznikiem mechanicznym w zaglebionym montazu.
    nie no jezeli zamierzac sam wycinać zaslepki na łącznik to zdecydowanie odradzam dwugestościowe. Chyba że zastosuje łączniki juz z gotową zaślepką z węłny a takowe już producenci oferują.
    Jeżeli natomiast chciecie wycinać bonie czy też sami wycinać kapsle na przykrycie kołków to wówczas bardziej poleciłbym wełnę jednogestościowa czyli FRONTROCK PLUS lub FRONTROCK L
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Targowałeś się mocno?

    https://platformaizolacji.pl/elewacj...lna-12cm_120mm

    tutaj 1m2 od 35.48zł startuje a pewnie można zejść w dół przy dużej ilości.
    Nawet jest po 32zł/m2 ,ale nie zamawiam materiałów w internecie , wolę na lokalnej hurtowni gdzie mogę dokonać zwrotu jak materiał zostanie , chłopaki przywiozą to paczka po paczce ściągną poukładają no i w razie problemów mam wszystko na miejscu .

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Witaj
    Twoja przegroda jest wolna od wewnętrznej kondensacji. Sprawdziłem w programie CW. Jak chcesz to chłopaki z rockwoool podeślą Ci raport z obliczeń podaj mi tylko adres email
    [email protected]

    Dzięki wielkie ,a co powiesz na temat stropu i wełny toprock super , niestety nie wiem ile dokładnie ma strop , ale pewnie 10-20cm grubości na wierzchu wylewka a w niej "suprema" . Ja dałem na to paroizolacje i 2x15cm wełny.
    Ostatnio edytowane przez Program93 ; 20-03-2020 o 11:26

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Nawet jest po 32zł/m2 ,ale nie zamawiam materiałów w internecie , wolę na lokalnej hurtowni gdzie mogę dokonać zwrotu jak materiał zostanie , chłopaki przywiozą to paczka po paczce ściągną poukładają no i w razie problemów mam wszystko na miejscu .
    Masz rację, słuszna uwaga.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    nie no jezeli zamierzac sam wycinać zaslepki na łącznik to zdecydowanie odradzam dwugestościowe. Chyba że zastosuje łączniki juz z gotową zaślepką z węłny a takowe już producenci oferują.
    Jeżeli natomiast chciecie wycinać bonie czy też sami wycinać kapsle na przykrycie kołków to wówczas bardziej poleciłbym wełnę jednogestościowa czyli FRONTROCK PLUS lub FRONTROCK L
    nie sam.. zaslepki sa prefabrykowane takie jak ze styro. ale problem jest ze przy dwugestosciowej frezowanie pod kolek powoduje ze przewiercamy ta twarda deske trafiajac w bardziej miekka.
    a to ze sa kolki z zaslepka z welny - wiem
    Nie pomyslalem
    reszta bedzie w jednogestosciowej
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 20-03-2020 o 11:37
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Masz rację, słuszna uwaga.
    a ja realizuje budowy po 200km od siebie jako wykonawca i sam sie zaopatruje od siebie i nie mam z tym problemow - wystarczy madra logistyka
    ponadto dostarczam tez po calym kraju do indywiduualnych / wykonawcow i tez nie mam z tym zadnego problemu.
    a czesto jestem znacznie tanszy niz "lokalny sklad" no ale jak kto lubi , nikt nikogo do niczego nie zmusza.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #59

    Domyślnie

    Ja tam nie mam obaw brać przez internet. Wiarygodna firma zawsze wybrnie z problemow
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ludzie sa rozni, czesc sie boi ze ich oszukaja, czesc woli po prostu lokalnie, czesc liczy ze lokalnie dogada sie bez faktury, czesc jeszcze koicha placic gotowka za swoje zakupy bo czuuje sie wtedy jak "Pan i wladca" ktory to wydaje w hurtowni 20-30tys zl i placi i niech widza

    A czesc ludzi ceni sobie wygode napisania maila po poludniu/wieczorkiem, ogarniecia tego zdalnie. zwroty tez np przyjmujemy, oczywiscie jest trudniej niz "lokalnie" ale tez do ogarniecia.

    Zaleta netu np tak jak teraz w czasach koronawirusa np. wlasnie siedze w domu z dzieciakami (przedszkola zamkniete) komputer, 2 monitory, drukarka, skaner pod reka ... zestawiony tunel VPN z serwerem w firmie, przekierowany stacjonarny. Pije kawe, jestem dostepny pod mailem, telefonem, pelna funkcjonalnosc jak "lokalnie"
    Dzisiejsze wysylki po poludniu przygotuje i zostawie kurierowi do odbioru na jutro - wiec jutro sobie wyjada.

    przedwczoraj ogarnialem zamowienie z klientem o 23:30 bo jeszcze nie spalem. Zrealizowane "od reki" wiec sa pewne jednak zalety

    Ale jak wspominalem - kazdy przeciez ma prawo sobie robic jak uwaza. nikt nikogo nie zmusza przeciez
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony