dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 112
  1. #81

    Domyślnie

    U mnie jest 100m2 styro (cokół) Mur kamień 50cm i 350 m2 wełna Półtora pustaka czyli na początek 3000sztuk kołków i zaślepek by wystarczyło i mówimy tutaj o krótkiej strefie ? Mam pustak spróbuje wywiercić w nim dziurę i na sucho sprawdzić czy się to jakoś tez trzyma . Mocowanie uchwytów rynien mogę zostawić na tych prętach gwintowanych ? Nie aspiruje do Domu pasywnego

  2. #82
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tak na pretach gwintowanych jest ok.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nowy filmik dotyczacy Eco-Twista myslami saciagnalem jest juz wrzucony w produkt:
    https://med-bud.pl/fischer-fischer-k...4,p470,pl.html
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #84

    Domyślnie szkielet - skropliny na osb

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Hej
    Sorry na urlopie byłem Już tłumacze

    Samo wykroplenie kondensatu w przegrodzie nie stanowi problemu dopóki doputy ma on możliwość odparowania z przegrody.
    ...........ineralne) nie ma konieczności stosowania szczeliny gdyz jest to bardzo cienka warstwa o niewielkim oporze dyfuzyjnym umożliwiającym przepływa pary wodnej.
    Witam
    W związku z osobistymi doświadczeniami w temacie jw. i licząc na poradę eksperta ... buduję domek na wsi , północ woj. opolskiego - parterowy szkieleciak -ściana zewnętrzna z profilu (suszony szwedzki świerk) gr. 14,5 cm obita z zewnątrz płytą osb 18 mm .... między profile wsadziłem wełnę z rolki (toprock) 15 cm... ponieważ musiałem zainstalować ogrzewanie do końca ub. roku. (PC -ogrzewanie wodne w płycie fundamentowej) uruchomiłem je w poł. lutego... nie mam jeszcze wykończenia wnętrz. tj. paroizolacji ( za wyjątkiem folii na stropie na której położona jest wełna szklana - na połowie powierzchni jest już grubość docelowa 30 cm) grzałem na min. nastawie PC - w środku, było 18 stop. C, na niewielkim kawałku ściany w kotłowni po północnej stronie budynku (ok 0,2 m2) nie miałem wełny 15 cm a wsadzone jakąś paro centymetrową pozostałość z ocieplenia komina...gdy 2 tygodnie temu chciałem dokończyć docieplenie wew. i odsłoniłem ten kawałek zobaczyłem ładny sinoczarny kożuszek pleśni na tym kawałku .. odchyliłem docelową wełnę poniżej i tam również płyta osb pokryta była pleśnią cała wilgotna a na poprzeczkach / podwalinie ślady po lejących się skroplinach z płyty ... podobnie wyglądała sytuacja na całej północnej ścianie z tym że najgorzej w ww. kotłowni ( gdzie przez tydzień w lutym pracowało 2 instalatorów i dogrzewali się dosyć intensywnie nagrzewnicą) ... na ścianie wschodniej i zachodniej , gdzie sprawdziłem w paru miejscach pojawiły się miejscowe powierzchniowe przebarwienia od pleśni ale wygląda to dużo lepiej, z kolei po stronie południowej na płytach osb nie ma nic...
    Mocno zestresowany wyciągnąłem wełnę z północnej ściany aby płyta przeschła a na wschodniej i zachodniej intuicyjnie zacząłem nawiercać otwory (fi 8MM) .. w miedzyczasie szukając jakiegoś info w necie znalazłem że Pana firma zaleca (zalecała ?) nawiercanie takich otworów ,przy poszyciu z OSB, siatka co 25 cm, fi 18-20 mm... czy to dalej aktualne ?
    Docelowo planuję warstwę zewnętrzną z płyt wełny skalnej ( gr. 10 lub 15 cm - każda złotówka ma dla mnie znaczenie), przykręconą bezpośrednio do osb (na której mam jakąś budżetową wiatroizolację) przykrytą jakimś paroprzepuszczalnym tynkiem ( żonie bardzo zależy żeby wyglądał jak murowany) choć w tej chwili waham się nad 20 cm po płn stronie... no i zamierzam nawiercić płytę osb na wszystkich ścianach ....proszę o poradę
    Pozdrawiam
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał artpelc Zobacz post
    Witam
    W związku z osobistymi doświadczeniami w temacie jw. i licząc na poradę eksperta ... buduję domek na wsi , północ woj. opolskiego - parterowy szkieleciak -ściana zewnętrzna z profilu (suszony szwedzki świerk) gr. 14,5 cm obita z zewnątrz płytą osb 18 mm .... między profile wsadziłem wełnę z rolki (toprock) 15 cm... ponieważ musiałem zainstalować ogrzewanie do końca ub. roku. (PC -ogrzewanie wodne w płycie fundamentowej) uruchomiłem je w poł. lutego... nie mam jeszcze wykończenia wnętrz. tj. paroizolacji ( za wyjątkiem folii na stropie na której położona jest wełna szklana - na połowie powierzchni jest już grubość docelowa 30 cm) grzałem na min. nastawie PC - w środku, było 18 stop. C, na niewielkim kawałku ściany w kotłowni po północnej stronie budynku (ok 0,2 m2) nie miałem wełny 15 cm a wsadzone jakąś paro centymetrową pozostałość z ocieplenia komina...gdy 2 tygodnie temu chciałem dokończyć docieplenie wew. i odsłoniłem ten kawałek zobaczyłem ładny sinoczarny kożuszek pleśni na tym kawałku .. odchyliłem docelową wełnę poniżej i tam również płyta osb pokryta była pleśnią cała wilgotna a na poprzeczkach / podwalinie ślady po lejących się skroplinach z płyty ... podobnie wyglądała sytuacja na całej północnej ścianie z tym że najgorzej w ww. kotłowni ( gdzie przez tydzień w lutym pracowało 2 instalatorów i dogrzewali się dosyć intensywnie nagrzewnicą) ... na ścianie wschodniej i zachodniej , gdzie sprawdziłem w paru miejscach pojawiły się miejscowe powierzchniowe przebarwienia od pleśni ale wygląda to dużo lepiej, z kolei po stronie południowej na płytach osb nie ma nic...
    Mocno zestresowany wyciągnąłem wełnę z północnej ściany aby płyta przeschła a na wschodniej i zachodniej intuicyjnie zacząłem nawiercać otwory (fi 8MM) .. w miedzyczasie szukając jakiegoś info w necie znalazłem że Pana firma zaleca (zalecała ?) nawiercanie takich otworów ,przy poszyciu z OSB, siatka co 25 cm, fi 18-20 mm... czy to dalej aktualne ?
    Docelowo planuję warstwę zewnętrzną z płyt wełny skalnej ( gr. 10 lub 15 cm - każda złotówka ma dla mnie znaczenie), przykręconą bezpośrednio do osb (na której mam jakąś budżetową wiatroizolację) przykrytą jakimś paroprzepuszczalnym tynkiem ( żonie bardzo zależy żeby wyglądał jak murowany) choć w tej chwili waham się nad 20 cm po płn stronie... no i zamierzam nawiercić płytę osb na wszystkich ścianach ....proszę o poradę
    Pozdrawiam
    Witam
    Efekt kondensacji pary wodnej na powierzchni płyty osb musiał wystapić tym bardziej że od środka nie została zastosowana folia paroizolacyjna. Przneikająca para wodna wykropliła się na zimnej powierzchni płyty OSB.
    Płyty OSb sa materiałem który nasączany jest sporą ilością żywicy dlatego tez w celu umożliwienia odpłynięcia pary wodnej która dostanie się do przegrody mimo paroizolacji zalecamy zastosowanie nawiercania płyt osb w siatce kwadratu. Ewenualnie można zastosować inne opłytoewanie np. bardziej paroprzepuszczlane czyli płytę MFP.
    Strona południowa jest nagrzewana przez długi czas dlatego też po tej stronie problemy najcześciej nie występują albo sa zminimalizowane. Strona północna jako ta bardziej zacieniona i zimna narażona jest bardziej na wystapienie efektu kondensacji.

    W tej sytuacji zalecane byloby osuszenie i pozbycie się powstałego nalotu, a nastepnie jak najszybsze zamknięcie przegrody od wewnątrz najlepiej szczelną paroizolacji np. z ekranem aluminiowym. Od strony zewnętrznej nawiercanie pomoże w przypadku gdy jakaś część pary wodniej przneiknie do przegrody.

    Jeżeli chce Pan elewacje wykończyć tynkiem to wówczas płyty np. Frontrock Super mocuje się do OSB za pomoca wkrętów z talerzykiem średnicy 60mm a nastepnie wykonuje warstwe zbrojąca z siatka i tynk.

    Jak będzie trzeba coś dodatkowo wyjaśnic to proszę śmiało pytac
    www.rockwool.pl/produkty/frontrock-super
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #86
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post

    Jak będzie trzeba coś dodatkowo wyjaśnic to proszę śmiało pytac
    www.rockwool.pl/produkty/frontrock-super
    Tomek W pytanie poza konkursem: jak zapatruje sie Rockwool na stosowanie rozwiazania do mechanicznego mocowania Waszych welen w ukladach fasadowych, jedno i dwugestosciowych za pomoca tego:
    https://med-bud.pl/fischer-fischer-k...4,p470,pl.html

    spojrz jak mozesz na zalaczniki i na filmy
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #87

    Domyślnie

    Dziękuje za szybką odpowiedź
    myślałem że na tym etapie poza ww. tygodniem intensywnej pracy instalatorów nie bedzie takich ilości pary wodnej (jak przy budynku zamieszkanym) a i są miejsca gdzie jeszcze budynek trochę przewiewa: nieszczelności w stropie, otwarty komin do kominka, szczeliny między ścianami (domek montowany z gotowych ścian wyprodukowanych w zakładzie (tj. konstrukcja i poszycie z osb), posadzka była rozkładana na początku października (jastrych półsuchy) itd. a ja byłem tam 2 - 3 razy w tygodniu przez 4-6 godz. choć dawało się odczuć wilgoć (szczególnie jak było zimniej na zewnątrz)...
    płyty wysuszyłem (pogoda ostatnio sprzyjająca) i i dodatkowo pociągnąłem preparatem pleśniobójczym do drewna.... mam nadzieję że mnie te osb przeżyją (swoje lata mam
    w domu będę miał wentylację mechaniczną (z reku) i postaram się żeby paroizolacja była zrobiona jak najstaranniej choć na 100 % się nie da (pewne zanidbania na etapie montażu połączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi...
    rozumiem że nawiercanie jest wskazane i wpłynie na zmniejszenie ewentualnej kondensacji po wew. stronie osb ?
    Jestem ciekaw też Pana zdania (pod kątem teorii jak i praktyki) co do:
    - grubości płyt z wełny na zewnątrz tzn. czy 10 cm by wystarczyło (bo wg moich wyliczeń na kalkulatorze internetowym nowa norma dla ścian byłaby już spełniona choć w sumie to mam ok. 100 m2 sciany do docieplenia ,
    -zwiększenia grubości na elewacji północnej,
    - czy jest jakaś specjalna (lub zalecana) chemia (klej do zbrojenia +tynk) dla konstrukcji ściany zew. jw.,
    I na to koniec trochę z innej beczki - czy wełna w płytach (np. rocksonic) gr 10 cm nie będzie zbytnio rozpychać płyt GW Fermacell 12,5 mm na konstrukcji drewnianej gr. 9,5 cm ściany wewnętrznej (rozstaw słupków 62,5 cm)?
    Z góry dziękuję
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

  8. #88

    Domyślnie

    czy można liczyć na odpowiedź w sprawie posta jak niżej ?
    "Dziękuje za szybką odpowiedź
    myślałem że na tym etapie poza ww. tygodniem intensywnej pracy instalatorów nie bedzie takich ilości pary wodnej (jak przy budynku zamieszkanym) a i są miejsca gdzie jeszcze budynek trochę przewiewa: nieszczelności w stropie, otwarty komin do kominka, szczeliny między ścianami (domek montowany z gotowych ścian wyprodukowanych w zakładzie (tj. konstrukcja i poszycie z osb), posadzka była rozkładana na początku października (jastrych półsuchy) itd. a ja byłem tam 2 - 3 razy w tygodniu przez 4-6 godz. choć dawało się odczuć wilgoć (szczególnie jak było zimniej na zewnątrz)...
    płyty wysuszyłem (pogoda ostatnio sprzyjająca) i i dodatkowo pociągnąłem preparatem pleśniobójczym do drewna.... mam nadzieję że mnie te osb przeżyją (swoje lata mam
    w domu będę miał wentylację mechaniczną (z reku) i postaram się żeby paroizolacja była zrobiona jak najstaranniej choć na 100 % się nie da (pewne zanidbania na etapie montażu połączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi...
    rozumiem że nawiercanie jest wskazane i wpłynie na zmniejszenie ewentualnej kondensacji po wew. stronie osb ?
    Jestem ciekaw też Pana zdania (pod kątem teorii jak i praktyki) co do:
    - grubości płyt z wełny na zewnątrz tzn. czy 10 cm by wystarczyło (bo wg moich wyliczeń na kalkulatorze internetowym nowa norma dla ścian byłaby już spełniona choć w sumie to mam ok. 100 m2 sciany do docieplenia ,
    -zwiększenia grubości na elewacji północnej,
    - czy jest jakaś specjalna (lub zalecana) chemia (klej do zbrojenia +tynk) dla konstrukcji ściany zew. jw.,
    I na to koniec trochę z innej beczki - czy wełna w płytach (np. rocksonic) gr 10 cm nie będzie zbytnio rozpychać płyt GW Fermacell 12,5 mm na konstrukcji drewnianej gr. 9,5 cm ściany wewnętrznej (rozstaw słupków 62,5 cm)?
    Z góry dziękuję"
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał artpelc Zobacz post
    czy można liczyć na odpowiedź w sprawie posta jak niżej ?
    "Dziękuje za szybką odpowiedź
    myślałem że na tym etapie poza ww. tygodniem intensywnej pracy instalatorów nie bedzie takich ilości pary wodnej (jak przy budynku zamieszkanym) a i są miejsca gdzie jeszcze budynek trochę przewiewa: nieszczelności w stropie, otwarty komin do kominka, szczeliny między ścianami (domek montowany z gotowych ścian wyprodukowanych w zakładzie (tj. konstrukcja i poszycie z osb), posadzka była rozkładana na początku października (jastrych półsuchy) itd. a ja byłem tam 2 - 3 razy w tygodniu przez 4-6 godz. choć dawało się odczuć wilgoć (szczególnie jak było zimniej na zewnątrz)...
    płyty wysuszyłem (pogoda ostatnio sprzyjająca) i i dodatkowo pociągnąłem preparatem pleśniobójczym do drewna.... mam nadzieję że mnie te osb przeżyją (swoje lata mam
    w domu będę miał wentylację mechaniczną (z reku) i postaram się żeby paroizolacja była zrobiona jak najstaranniej choć na 100 % się nie da (pewne zanidbania na etapie montażu połączeń ścian zewnętrznych z wewnętrznymi...
    rozumiem że nawiercanie jest wskazane i wpłynie na zmniejszenie ewentualnej kondensacji po wew. stronie osb ?
    Jestem ciekaw też Pana zdania (pod kątem teorii jak i praktyki) co do:
    - grubości płyt z wełny na zewnątrz tzn. czy 10 cm by wystarczyło (bo wg moich wyliczeń na kalkulatorze internetowym nowa norma dla ścian byłaby już spełniona choć w sumie to mam ok. 100 m2 sciany do docieplenia ,
    -zwiększenia grubości na elewacji północnej,
    - czy jest jakaś specjalna (lub zalecana) chemia (klej do zbrojenia +tynk) dla konstrukcji ściany zew. jw.,
    I na to koniec trochę z innej beczki - czy wełna w płytach (np. rocksonic) gr 10 cm nie będzie zbytnio rozpychać płyt GW Fermacell 12,5 mm na konstrukcji drewnianej gr. 9,5 cm ściany wewnętrznej (rozstaw słupków 62,5 cm)?
    Z góry dziękuję"
    Jakby mi pan podesłałdokładnie opisane warstwy przegrody i grubosci wraz z rozstawem słupków to moge poprosić kolegów o przeliczenie przegrody.. Choc 10cm na elewacje czesto jest grubością wystarczająca to jednak warto sprawdzić taką przegrode w programie CW.
    Na pewno nawiercanie płyt OSB pomoże w odprowadzeniu przenikającej pary wodnej która ewentualnie wejdzie w przegrodę.
    Co do chemii budowlanej to musza to być materiały dedykowane do wełny mineralnej, czyli zaprawy klejące do wełny ( kazdy producent chemii takowe w ofercie posiada) . Jeżeli chodzi o tynk to wybieramy z tynków paroprzepuszczalnych tj. mineralny, silikonowy lub silikatowy.
    Rocksonic super czy superrock nie powinny spowodować wyphcnięcia płyt gk czy fermacell przy różnicy 5mm grubości myślę ze spokojnie się poddadzą.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #90

    Domyślnie

    Dzięki za odzew i info ...przekrój ściany zewn. (od środka), stan wykonany:
    - płyta fermacell 12, 5 mm
    - paroizolacja PE 0,2 mm
    - TOPROLL 036 15CM między słupkami o gr. 4,5 cm o rozstawie osiowym ok. 63 cm miejscami mniejszy,
    - osb 18 mm
    na to chciałem kręcić wełnę fasadową (co do grubości której się waham) a na to siatka i tynk paroprzepuszczalny
    budynek na izolowanej, grzewczej , płycie fundamentowej.
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał artpelc Zobacz post
    Dzięki za odzew i info ...przekrój ściany zewn. (od środka), stan wykonany:
    - płyta fermacell 12, 5 mm
    - paroizolacja PE 0,2 mm
    - TOPROLL 036 15CM między słupkami o gr. 4,5 cm o rozstawie osiowym ok. 63 cm miejscami mniejszy,
    - osb 18 mm
    na to chciałem kręcić wełnę fasadową (co do grubości której się waham) a na to siatka i tynk paroprzepuszczalny
    budynek na izolowanej, grzewczej , płycie fundamentowej.
    10cm izolacji z węłny Frontrock Super w zupełności wystarczy. Przy łącznej grubości 25cm uzyskuje się parametry przegrody energooszczednej. Analiza cieplno-wilgotnościowa wykazuje brak wykraplania kondensatu w przegrodzie. Można śmiało izolować 10cm wełną .
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #92

    Domyślnie

    Dzięki
    parterowy szkielet na izolowanej (EPS 200) płycie fundamentowej, pow. użytkowa 92 m2 , szacowana niezbędna łączna moc grzewcza (C.O. + CWU) - 6kW

  13. #93

    Domyślnie

    Panowie takie pytanie dopiero teraz doczytałem i widzę swój błąd zamiast nabyć Rockwool plus kupiłem dwugestosciowa super i doczytałem , ze mimo stosowania kołków metalowych z izolatorem dodatkowo pianka i wciśnięta zaślepka z wełny na 100% będzie efekt biedronki . Czy podwójne zatopienie siatki z klejem zniweluje ten efekt ? I czy napewno ta biedronka wystąpi ? Jak klej wysychał po wtopieniu siatki widać było łączenia płyt oraz owe zaślepki ...

  14. #94
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Panowie takie pytanie dopiero teraz doczytałem i widzę swój błąd zamiast nabyć Rockwool plus kupiłem dwugestosciowa super i doczytałem , ze mimo stosowania kołków metalowych z izolatorem dodatkowo pianka i wciśnięta zaślepka z wełny na 100% będzie efekt biedronki . Czy podwójne zatopienie siatki z klejem zniweluje ten efekt ? I czy napewno ta biedronka wystąpi ? Jak klej wysychał po wtopieniu siatki widać było łączenia płyt oraz owe zaślepki ...
    ech... a nie mowilem , jak kolki wybieralismy?
    i dyskusje o welnie byly ... ta dwugestosciowa jest fajna... ale z tym kolkowaniem lipton.

    druga warstwa siatki nic nie da. tzn da: troche mniej wyrazne beda - ale beda.
    ja u siebie bede pruc kolki bo mnie szlag jasny trafi i dam eco-twista , lub - pieprzyc system: dokleje jeszcze 5cm welny metoda grzebieniowa bez kolkowania.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #95

    Domyślnie

    Ja się doklejeniem nie poratuje już jak będzie na gotowo z tynkiem ...
    Trudno szkoda ,ze hurtownie handlujące tego typu produktami nie uprzedzają o problemie radząc inny towar ...

  16. #96
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Ja się doklejeniem nie poratuje już jak będzie na gotowo z tynkiem ...
    Trudno szkoda ,ze hurtownie handlujące tego typu produktami nie uprzedzają o problemie radząc inny towar ...
    ja juz nic na to nei poradze ze nie jestem w tym przypadku "na miejscu" ... byloby lepiej... a tych kolkow wg info na pw dali za malo...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #97

    Domyślnie

    A wgl kabaret z tymi pracami , parapety granitowe zaczęły pękać po obsadzeniu , wina znowu inwestora bo dałem im grafen klej do xps/eps i zganiają teraz na piane na podstawie ,że z jednej puszki leciała żółta ,a z kolejnej już różowa piana i "coś z tą pianą nie tak..."

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    A wgl kabaret z tymi pracami , parapety granitowe zaczęły pękać po obsadzeniu , wina znowu inwestora bo dałem im grafen klej do xps/eps i zganiają teraz na piane na podstawie ,że z jednej puszki leciała żółta ,a z kolejnej już różowa piana i "coś z tą pianą nie tak..."
    znaczy sie granitowe parapety na piane ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #99

    Domyślnie

    Tak piana jako uzupełnienie całości , ścinki granitowe posłużyły jako podkład.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Tak piana jako uzupełnienie całości , ścinki granitowe posłużyły jako podkład.
    albo na wspornikach i wtedy... no niech bedzie - doszczelnienie tylko piana/pianoklejem
    albo na wyprowadzona warstwe zbrojaca klejem do siatki, na to klej biały, klasy co najmniej C2 S1, a najlepiej C2TES2

    Ty bardzo potrzebujesz wsparcia na budowie.
    jakiej firmy masz chemie do tej swojej elewacji? jak to jakis rozsadny producent to jakis terenowy doradca techniczny moze tam jeszcze uratuje sytuacje.
    Skad jestes to chyba pamietam... albo sobie zobacze po adresie dostawy kołkow.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 19-05-2020 o 00:16
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony