dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sposób "mierzenia" elewacji frontowej

    Dzień dobry.
    Po 20 latach chcę wybudować drugi dom dla siebie.Nabyłem dwie sąsiednie działki , jedna ma nieregularny kształt. Wszystkiego jest 40 na 60 m.Działka z prawej jest narożna.Niestety na prawej działce jest obecnie linia średniego napięcia przeznaczona do likwidacji ( rok,dwa lata)- czerwona linia. Jest miejscowy plan zagospodarowania - elewacja max 18m.
    W planie nie ma nic o "równoległości" lub "prostopadłości" kalenicy domu względem boku działki. Mam pytania: czy poza względami estetycznymi nie ma ogólnych-prawnych przeciwwskazań do skośnego ustawienia budynku względem boków działki .
    Drugie ważniejsze: czy przy skośnym ustawieniu linii domu, do linii działki przez którą będzie wjazd, front będzie mierzony od narożnika do narożnika czy od rzutu domu na linię działki. Nie mogę znaleźć przepisów(wytycznych) jak liczyć elewacje frontową przy skośnym usytuowaniu budynku. W moim starostwie potraktowano mnie "per noga", wręcz oświadczając ze nie są biurem porad. Zamierzam wystąpić z oficjalnym zapytaniem, ale to będzie trwało.
    Liczę na każdą sugestię.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działki2.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	57,7 KB
ID:	441213   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	działki1.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	441214  

  2. #2

    Domyślnie

    szerokość elewacji frontowej w twoim przypadku to 18m.

    sprawdź czy nie masz wyznaczonej linii zabudowy, która określałaby usytuowanie budynku na działce.

  3. #3

    Domyślnie

    Szerokość elewacji frontowej jest określana wg widzimisię Starostwa. U mnie wyznaczyli to jako przekątną budynku, bo akurat wjazd na działkę jest pod kątem 45 st a elewacja frontowa to wg nich to co widać stojąc we wjeździe

  4. #4

    Smile

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    szerokość elewacji frontowej w twoim przypadku to 18m.

    sprawdź czy nie masz wyznaczonej linii zabudowy, która określałaby usytuowanie budynku na działce.
    Mam nieprzekraczalną linię zabudowy(6m) . Na szczęście nie mam obowiązującej linii zabudowy

  5. #5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	10,3 KB
ID:	441224
    6m to standard obecnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktos z administracji forum ogranie w koñcu temat wstawiania obrazków? Bp to juz chyba rok trwa ten cyrk z tymi miniaturkami

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony