dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fundamenty od A do Z ^^

    Witam

    W Maju ruszam z budową moich 150m2 . Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o poszczególnych etapach budowy. Buduję systemem gospodarczym ( fachowiec i pomocnik ) i chcę mieć jakieś podstawy żeby nie zrobili mi fuszery.
    Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o fundamentach. Wiem , że są setki postów na ten temat ale tutaj będę miał czarno na białym opinie od ludzi którzy naprawdę się znają .
    Interesuje mnie kolejne etapy fundamentów. Będę miał murowane z bloczków fundamentowych ... teraz kilka pytań...
    - jaka zaprawa do ziemi? Coś gotowego w workach czy tradycyjna?
    - czy po wykopaniu ław dajemy coś na spód na ziemię czy beton lejemy na niej?
    - oddzielamy czymś gotowa ławę od bloczków fundamentowych ?
    - po wymurowaniu fundamentów daje się coś między bloczkami a wieńcem na górze fundamentu?

  2. #2

    Domyślnie

    Praktycznie na wszystkie twoje pytania będzie odpowiedź w projekcie ktory już chyba masz skoro znalazleś wykonawców?
    P.S. Fundamentu nie leje sie z zaprawy z betoniarki tylko z gruszki. Zamawiając gruszkę podasz parametry betonu zgodnie z tymi z projektu (lub lepsze) jesli cie stać.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Platinum_ Zobacz post
    chcę mieć jakieś podstawy żeby nie zrobili mi fuszery.
    -Wykop koparką +10 od spodu chudego
    -ostanie 5-10cm zebrać łopatami
    -wylać chudy beton ~10 cm B10-B15
    -zaszalować ławy wg projektu, zazbroić, zbrojenie podeprzeć
    -zalać beton wg projektu
    -jak nie ma być fuszery, olać bloczki zrobić szalunek ściany i wylać ściany fundamentowe monolityczne

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem na myśli zaprawę do bloczków fundamentowych .

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    zaprawa tradycyjna cement portlandzki, piasek płukany, woda i plastyfikator :], bloczki oddzielasz od ławy przekładką z papy, papierowa x2 z klejem lub termozgrzewalna pojedyncza warstwa. Wieniec ma spajać całość więc nie można go oddzielać od bloczków.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony