dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 141
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator reQnet H.400 / V.400 - opinie

    Czy ktoś z Was posiada u siebie / zna ten model rekuperatora? Będę zobowiązany za wszelkie opinie.

    Dane techniczne: https://cennik.peflex.pl/rekuperacja...-reqnet-h-8945
    Ostatnio edytowane przez gothic ; 25-02-2020 o 22:21

  2. #2

    Domyślnie

    W sumie brak jakichkolwiek opinii na temat tych urządzeń i firmy je produkującej, to też jest jakaś opinia

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ymon

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Pogorzela
    Kod pocztowy
    63-860
    Posty
    31

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem, to reQnet jest nową marką powiązaną z firmą Termokontrol/PE-FLEX i jest to ich nowa linia produktów. Dlatego pewnie brak na razie odzewu. Zapowiada się obiecująco, a jak wyjdzie, to okaże się pewnie niebawem

  4. #4

    Domyślnie

    Jest kilka rzeczy, które mnie mocno niepokoją w tym produkcie...
    - producentem jest firma zarejestrowana jako spóła z.o.o. - kapitał zakładowy UWAGA - 5000,00 zł !! - ewidentnie ktoś boi się odpowiadać większym majątkiem jeśli coś by poszło nie tak, np. za dużo reklamacji
    - przeczytałem kartę gwarancyjną... jest tak napisana, że praktycznie za każdym razem mogą odmówić naprawy, dodatkowo gwarantem jest firma instalacyjna, a nie jak to jest w 99% przypadków producent.
    - rekuperator z bocznymi wyjściami ma nitowany montaż wentylatorów (a co z serwisowaniem lub wymianą - konieczność roznitowania nitów?)
    - a z pozytywów widzę w standardzie sterowanie ze smartfona
    Cena zakupu dość wysoka jak na nowy produkt - tańszy o około 1000 zł od renomowanego Zehndera w wersji Q i droższy od starej wersji Zehndera.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ymon

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Pogorzela
    Kod pocztowy
    63-860
    Posty
    31

    Domyślnie

    Jeżeli poszukasz dokładniej, to zobaczysz, że marka REQNET to taka trochę spółka córka Termokontrol, który jest chyba jednym z największych producentów systemów wentylacyjnych w Polsce, więc nie doszukiwałbym się drugiego dna. Stworzenie od zera i wdrożenie do produkcji takich urządzeń raczej trochę kosztuje, więc nie zwiną się z rynku z powodu np. kilku reklamacji. Prędzej na tym etapie będzie im zależało na rozwiązaniu każdego problemu, chociażby z powodów wizerunkowych.

    Centrale sprzedawane są tylko przez instalatorów z montażem i stąd taka konstrukcja umowy gwarancyjnej. Oni zrobili cały system montażowo-serwisowy, w którym pracują instalatorzy, mogą zdalnie przeprowadzać diagnostykę, aktualizację oprogramowania, itp. Zobacz sobie film: https://www.youtube.com/watch?v=VXZR13bCwkE&t= Wszystkie elementy zrobione są modułowo - wystarczy wyjąć wtyczkę i wyciągnąć cały moduł, np wentylatora i włożyć nowy.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli ktoś jest pewien swojego produktu to "ubezpiecza" się na poziom swojego produktu. Znam spółki z najniższy możliwym kapitałem 5000,00 zł i zapewniam, że praktycznie ZAWSZE kończą się tak samo...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ymon Zobacz post
    Jeżeli poszukasz dokładniej, to zobaczysz, że marka REQNET to taka trochę spółka córka Termokontrol, który jest chyba jednym z największych producentów systemów wentylacyjnych w Polsce, więc nie doszukiwałbym się drugiego dna. Stworzenie od zera i wdrożenie do produkcji takich urządzeń raczej trochę kosztuje, więc nie zwiną się z rynku z powodu np. kilku reklamacji. Prędzej na tym etapie będzie im zależało na rozwiązaniu każdego problemu, chociażby z powodów wizerunkowych.
    Producentów?
    A byłeś w fabryce?

    Termokontrol jest dystrybutorem, oni nic szczególnego nie produkują.
    Co też nie oznacza, że wykonują swoją pracę źle.
    Produkty mają bardzo dobrze dopasowane do rynku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Termokontrol jest dystrybutorem, oni nic szczególnego nie produkują.
    Kto produkuje Izzifast i reQnet?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kto produkuje Izzifast i reQnet?
    Podwykonawca.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Podwykonawca.
    Konkretnie to jaka firma?

  11. #11

    Domyślnie

    - rekuperator z bocznymi wyjściami ma nitowany montaż wentylatorów (a co z serwisowaniem lub wymianą - konieczność roznitowania nitów?) -------- to sobie oglądnij wymianę. https://www.youtube.com/watch?v=VXZR13bCwkE&t=79s

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Podwykonawca.
    Przyłącze się do pytania Kaizena. Jaka to firma?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezusmaria Zobacz post
    Przyłącze się do pytania Kaizena. Jaka to firma?
    Nazwy nie znam.
    Produkcja jest gdzieś pod Częstochową.
    Z racji lokalizacji, stawiam że są to osoby wcześniej związane z Dospel'em.
    Patrząc na rozwiązania konstrukcyjne i rozbudowaną automatykę.
    Wykonał to, ktoś kto ewidentnie ma rozeznanie na rynku.

    Nie rozumiem, dlaczego to tak istotne.
    Umowę mają z Termokontrol'em na wyłączną dystrybucję.
    Mają więc bardzo znanego dystrybutora z duża siecią instalatorów.
    Po co mieli by się "bawić" w dystrybucję do odbiorcy indywidualnego.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie rozumiem, dlaczego to tak istotne.
    Myślałem, że to może jakaś chińszczyzna i niepotrzebnie przepłaciłem tylko przez to, że za słabo przeczesałem Alibabę.

    Jakoś nie interesuje mnie specjalnie, w którym browarze akurat uwarzyli mi Atak Chmielu - zawsze kupuję dzieło browaru Pinta. Ważne, kto projektuje, pilnuje jakości i odpowiada za produkt. Co innego, jak to sikacz przelany do butelki bardziej renomowanej marki i trzeba dopłacić za sam znaczek. Z rekuperatorem tak samo.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ymon

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Pogorzela
    Kod pocztowy
    63-860
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Producentów?
    A byłeś w fabryce?

    Termokontrol jest dystrybutorem, oni nic szczególnego nie produkują.
    Co też nie oznacza, że wykonują swoją pracę źle.
    Produkty mają bardzo dobrze dopasowane do rynku.
    Cały system i większość produktów jest ich. To, że część rzeczy zlecają podwykonawcom, nie oznacza, że nie są producentem. Tak działa w tym momencie większość firm na świecie.
    Ostatnio edytowane przez Ymon ; 14-04-2020 o 15:32

  16. #16

    Domyślnie

    Dlaczego w reQnet brak panelu sterowniczego wg marketingowców to zaleta ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Dlaczego w reQnet brak panelu sterowniczego wg marketingowców to zaleta ?
    A po co Ci kolejny wyświetlacz na ścianie? Promują nową filozofię wg której to centrala ma wiedzieć kiedy i jak pracować, a użytkownik ma się tym nie martwić. Telefon ma każdy, więc zamiast inwestować w archaiczny panel lepiej przeznaczyć te pieniądze na dobre czujniki i bezprzewodowe sterowanie przez internet, które daje dużo więcej, jak np. możliwość zdalnej aktualizacji. Jak chcesz mieć coś na ścianie, to załóż przycisk dzwonkowy do wietrzenia za 10 zł, a resztę ustawisz sobie w telefonie...

  18. #18

    Domyślnie

    No właśnie mam taką centralę która wie jak ma pracować, sam sobie zbudowałem ! Tylko nie mam panelu sterującego, bo mi się nie chciało robić na e-inku. Brakuje mi"ręcznych" przycisków, bo nie lubię chwytać za telefon, żeby sprawdzić co się dzieje.

    Nie ma to jak dobrze ubrać w słowa oszczędności produkcji !

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ymon

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Pogorzela
    Kod pocztowy
    63-860
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    Nie ma to jak dobrze ubrać w słowa oszczędności produkcji !
    Pewnie, lepiej być kolejnym producentem, który każe sobie dopłacać po kilkaset złotych za każdy dodatek... wtedy jest ok. Do tańszego izzi dają sterownik w komplecie - też z oszczędności?

    Ja szanuję firmy, które starają się wdrażać coś nowego i nie iść utartą, prostszą drogą, bo inaczej nie byłoby postępu. Za to nie rozumiem ludzi, którzy na każdą nowość, nawet gdy nie wiedzą dokładnie jak działa, reagują negatywnie. Chyba, że to konkurencja
    Ostatnio edytowane przez Ymon ; 15-04-2020 o 14:05

  20. #20

    Domyślnie

    A może ktoś wypowie się o ReQnet F 350 z wymiennikiem entalpicznym. Interesuje mnie niezawodność działania, jakość wykonania, faktyczna sprawność, napotkane problemy.
    Czy jest prównywalny do najczęściej wymienianych tu rekuperatorów typu Wanas, Thessla, Aeris. A może to nie ta półka jakościowa?
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 19-04-2020 o 09:16

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony