dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 141
  1. #121
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    eMdzeJ

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Podwarszawie / okolice Nadarzyna
    Posty
    331

    Domyślnie

    Jakie są realne a nie katalogowe ceny tych rekuperatorów?

  2. #122
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tegop się tak łatwo nie dowiesz... Instalatorzy sprzedają w cenach katalogowych zabierając cały rabat dla siebie, a hurtownie Ci nie powiedzą za ile. Musisz niestety dobrze zgadać żeby kupić z rabatem.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To kolejna kwestia. Generalnie sam reku warto kupić z montażem do przygotowanej instalacji, nawet jak ktoś robi sam.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    No dobra pora na chwile refleksji z reku.
    Zasadniczo jestem zadowolony,cała automatyka dba o poziom wilgotności, CO2, CF itp itd. Jest jeden mankament, który mi doskwiera. Brak możliwości procentowego ustawienia różnicy strumieni dla nawiewu i wywiewu. W nowych domach to nie powinien być problem bo jest możliwość tak poprowadzenia instalacji aby jej długości się równoważyły...u mnie w 10 letniej chałupie tak się nie da i instalacja wywiewna jest 3x krótsza od nawiewnej...skutkuje to dziwnym zachowaniem reku który dąży do tego aby utrzymać CF i takie dane wypluwa w aplikacji np pokazuje ze jest 270m3 wywiew i tyle samo nawiew ale jak już mierzymy przepływy na anemostatach to ni jak to się sumuje. Jest np 270 wywiew i 240 nawiew co tworzy podciśnienie. Producent mówi, że dostaje sygnały od instalatorów żeby taka funkcjonalność wprowadzić i zapewnia, że to zrobi bo ciągle rozwija swoja apke ale ja uważam, że tutaj akurat się ociąga. Technicznie jest to możliwe bo taka funkcja już istnieje w reku i nazywa się "Kominek". Można stworzyć nadciśnienie i nawet to działa. Co stoi na przeszkodzie żeby to zaimplementować w apce jako np. funkcja serwisowa dostępna tylko przez instalatora to juz wie tylko producent. Czekam z niecierpliwością na ta funkcjonalność.
    Z ciekawostek to udało nam się zmusić reku do zwiększenia strumienia nawiewanego w stosunku do wywiewanego poprzez kryzowanie przekroju kanału wywiewnego. Niestety reku ma tak skuteczny system CF, że udaje nam się to dopiero od poziomu ~ 300m3 i wtedy reku nawiewa 380m3 a wywiewa 240m3. Zachęceni "sukcesem" zostawiliśmy kryzę w kanale i obniżyliśmy wydajność do 200m3...i ku naszemu zaskoczeniu reku wyrównał strumienie...widać wyraźnie, że dopiero od pewnego momentu wydajności skryzowany przekrój kanału stanowi dla reku wyraźną przeszkodę i nie jest on w stanie utrzymać CF.
    Witam mam podobny problem z tym rekuperatorem instalacja Wywiew jest krótsza od nawiew co skutkuje tym że właśnie rekuperator mimo że pokazuje równe przepływy to już po pomiarach anenometrem na anemostatach wywiewnych jest 120m3 a nawiew ma 50m3. Regulacja anemostatów nic nie daje bo poprostu się nie da wyregulowac przy tym rekuperatorze

  5. #125
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mars124

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Staniszcze Małe
    Kod pocztowy
    47-113
    Posty
    1

    Angry

    Cytat Napisał Ymon Zobacz post
    Nad apką na iOS pracują, a na tą chwilę, gdy już się podłączy centralę pod domowy internet, to można nią sterować aplikacją przez przeglądarkę w telefonie z iOS
    Pamiętam jak pytałem ich ok rok temu o aplikację i też rzekomo pracowali nad nią... Wiadomo coś o przybliżonym czasie dodania aplikacji?

  6. #126

    Domyślnie

    Witam , zamontowałem rekuperator reqnet 400 ale nie mogę go uruchomić ponieważ do pierwszego uruchomienia potrzebuje programu INPRAX ,. Prosze o informację czy jest możliwość wystartowania bez tego czy muszę wzywać instalatora ?

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin35jan Zobacz post
    Witam mam podobny problem z tym rekuperatorem instalacja Wywiew jest krótsza od nawiew co skutkuje tym że właśnie rekuperator mimo że pokazuje równe przepływy to już po pomiarach anenometrem na anemostatach wywiewnych jest 120m3 a nawiew ma 50m3. Regulacja anemostatów nic nie daje bo poprostu się nie da wyregulowac przy tym rekuperatorze
    Przez API można się pobawić:
    https://portal.inprax.pl/REQNET/Opis...NET?ID_TYPU=9#

    Co do czujników, to z tanich dobre są SHT31. BME/BMP są średnie, DHT to już w ogóle dno. Działa na tym reku komunikacja po MQTT?
    Ostatnio edytowane przez SilverX ; 23-04-2021 o 21:39

  8. #128
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    BikeBarian,
    Minęło trochę czasu. Poprawili tego reqneta u Ciebie czy nadal jest nie zbilansowany ?

  9. #129

    Domyślnie

    Może ktokolwiek wypowiedzieć się czy poprawili tego reqneta? Soję przed wyborem pomiędzy Reqnet 400V HRV a AirPack4 400H Energy++ i nie wiem co wybrać.

    Moim zdaniem na plus w Reqnet
    - większy wymiennik,
    - możliwość dodania filtru F7 i F9 bez konieczności zabudowywania skrzynki na te filrty,
    - czujniki co2 i wilgotności (pomimo tego iż to są średnie pomiary)
    - większa wydajność przy 150 Pa
    - cena zestawu filtrów
    - cena


    Za wyborem AirPack4
    - szczelniejsza obudowa rekuperatora
    - mniejsze zużycie energii elektrycznej
    - system AFC mierzy rzeczywiste zabrudzenie filtrów
    - system FPX
    - dopracowany System CF
    - możliwość rozbudowy o moduł QX który będzie mierzył jakość powietrza w różnych pomieszczeniach
    - mniejsze zużycie energii elektrycznej
    - brak błędów wieku dziecięcego

    Jeśli ktoś uważa inne za lub przeciw to proszę pisać.

  10. #130
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    pawel250

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    375

    Domyślnie

    Z tą wielkością wymiennika to nie wiem czy jest zaletą. Pewnie jak jest suchy to tak ale gdy będziesz wentylowal na minimalnych obrotach to trudniej będzie wydmuchać skondensowaną wodę z powodu niższej prędkości przepływającego powietrza przez lamelki. Wydaje mi się że w airpacku mniejszy wymiennik da większy przepływ powietrza przez pojedyncze lamelki przez co zmniejszy się ryzyko osadzania wody przez co zyskamy na odzysku ciepła. Tak przynajmniej mi się wydaje.

    Powyższe oczywiście nie będzie występowało w przypadku wersji z odzyskiem wilgoci.

    Ja zdecydowałem się na airpacka enthalpy. Tak już wreszcie jest w cenniku.
    Ostatnio edytowane przez pawel250 ; 21-05-2021 o 09:05

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel250 Zobacz post
    Z tą wielkością wymiennika to nie wiem czy jest zaletą. Pewnie jak jest suchy to tak ale gdy będziesz wentylowal na minimalnych obrotach to trudniej będzie wydmuchać skondensowaną wodę z powodu niższej prędkości przepływającego powietrza przez lamelki. Wydaje mi się że w airpacku mniejszy wymiennik da większy przepływ powietrza przez pojedyncze lamelki przez co zmniejszy się ryzyko osadzania wody przez co zyskamy na odzysku ciepła. Tak przynajmniej mi się wydaje.

    Powyższe oczywiście nie będzie występowało w przypadku wersji z odzyskiem wilgoci.

    Ja zdecydowałem się na airpacka enthalpy. Tak już wreszcie jest w cenniku.

    Witam

    Ktoś się orientuje jakie czujniki NTC stosuje Reqnet? 10k?
    Właśnie zakończyłem montaż F 350 ERV - wrażenie skrajne od b. dobrych do złych...

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nodus Zobacz post
    Może ktokolwiek wypowiedzieć się czy poprawili tego reqneta?
    Nie wiem czy poprawili coś w kwestii poprawnego automatycznego bilansowania przepływu, natomiast mam info od nich że wogóle nie pracują nad wprowadzeniem opcji do ręcznego korygowania przepływów i nie zamierzają tego robić w przyszłości. To ma chodzić automatycznie wg ich przedstawiciela.

    Ponieważ u mnie też zachodzi podejrzenie że będzie problem ze zbilansowaniem to ciągle się waham czy reQnet to dobry wybór. Czytając ten wątek i wypowiedzi @BikeBarian liczyłem że wzorem innych firm wprowadzą możliwość korygowania tak jak jest to choćby w Wanasie a tu zonk. Muszę podjąc decyzję stosunkowo szybko więc wracam jeszcze do powtórnego przeanalizowania Thessli i Wanasa.

  13. #133
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ymon

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Pogorzela
    Kod pocztowy
    63-860
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nodus Zobacz post
    Może ktokolwiek wypowiedzieć się czy poprawili tego reqneta? Soję przed wyborem pomiędzy Reqnet 400V HRV a AirPack4 400H Energy++ i nie wiem co wybrać.

    Moim zdaniem na plus w Reqnet
    - większy wymiennik,
    - możliwość dodania filtru F7 i F9 bez konieczności zabudowywania skrzynki na te filrty,
    - czujniki co2 i wilgotności (pomimo tego iż to są średnie pomiary)
    - większa wydajność przy 150 Pa
    - cena zestawu filtrów
    - cena


    Za wyborem AirPack4
    - szczelniejsza obudowa rekuperatora
    - mniejsze zużycie energii elektrycznej
    - system AFC mierzy rzeczywiste zabrudzenie filtrów
    - system FPX
    - dopracowany System CF
    - możliwość rozbudowy o moduł QX który będzie mierzył jakość powietrza w różnych pomieszczeniach
    - mniejsze zużycie energii elektrycznej
    - brak błędów wieku dziecięcego

    Jeśli ktoś uważa inne za lub przeciw to proszę pisać.
    - reqnet nie ma odpowiednika systemu FPX bo ma nowocześniejsze grzałki PTC, które same dopasowują moc, więc na plus
    - czujniki mierzą średnie pomiary z domu, ale automatyka w reqnet bardzo dobrze na tej podstawie dobiera parametry, system QX nawet o ile będzie dokładniejszy, to przy tym - śmiertelnie drogi (bo czujniki CO2 są bardzo drogie)
    - thessla ze swoją obudową z EPP tez nie grzeszy szczelnością, szczególnie pierwsze egzemplarze

    Cytat Napisał cooler Zobacz post
    Nie wiem czy poprawili coś w kwestii poprawnego automatycznego bilansowania przepływu, natomiast mam info od nich że wogóle nie pracują nad wprowadzeniem opcji do ręcznego korygowania przepływów i nie zamierzają tego robić w przyszłości. To ma chodzić automatycznie wg ich przedstawiciela.

    Ponieważ u mnie też zachodzi podejrzenie że będzie problem ze zbilansowaniem to ciągle się waham czy reQnet to dobry wybór. Czytając ten wątek i wypowiedzi @BikeBarian liczyłem że wzorem innych firm wprowadzą możliwość korygowania tak jak jest to choćby w Wanasie a tu zonk. Muszę podjąc decyzję stosunkowo szybko więc wracam jeszcze do powtórnego przeanalizowania Thessli i Wanasa.
    Jeżeli masz system stałego przepływu, to do czego Ci możliwość robienia podciśnienia lub nadciśnienia w domu? To nie ma sensu przecież.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ymon Zobacz post
    - czujniki mierzą średnie pomiary z domu, ale automatyka w reqnet bardzo dobrze na tej podstawie dobiera parametry, system QX nawet o ile będzie dokładniejszy, to przy tym - śmiertelnie drogi (bo czujniki CO2 są bardzo drogie)
    Średni pomiar w nocy mam zdecydowanie niższy, niż gdy wszyscy jesteśmy w domu aktywni. Ale tejże nocy stężenie CO2 w strefie dziennej wynosi 400ppm, a w sypialni dla dwóch osób bije rekordy. I co robi ta cudowna automatyka requneta? Nie mów, że jak średnia spada to podnosi obroty, żeby w sypialni utrzymać CO2 w ryzach.

    Mierzenie CO2 w reku nie ma najmniejszego sensu. Sensowna jest mobilna sonda bezprzewodowa która umieszczamy tam, gdzie akurat mamy najwyższe stężenie CO2 - standardowo gdy śpimy to sypialnia dla dwóch osób. Ale jak mamy imprezkę to można przenieść do salonu.

    Koszt samego czujnika ten sam, co wbudowanego. Do tego jakieś ESP - grosze.

  15. #135

    Domyślnie

    Tak pobieżnie patrząc na Thessla vs. Reqnet to jak dzień do nocy trochę.
    Thessla to inna liga, wszystko przemyślane i dopracowane, a chłopaki z Reqnet'a (biorąc pod uwagę powyższe opisy) biegają po tych co się zorientowali, że coś mocno nie gra i próbują softem naprawiać nieprzemyślany do końca hardware.

  16. #136

    Domyślnie

    Dla wszystkich zastanawiajacych sie nad zakupem REQnet-a. Odradzam. Teraz zdecydowalbym sie na Thessle entalpiczna i system QX. W momencie kiedy instalowalem tego nie bylo w ofercie thessli wiec wybor padl na Reqneta ze wzgledu na czujniki wilgotnosci i CO2 w standardzie oraz duzy wymiennik entalpiczny w cenie golej thessli. Sterowanie smartfonem wygodne jest. Jakies poprawki zrobili w sofcie ale musze sie dopytac czy poprawili glowna boloczke braku rownowagi nawiewu z wywiewem z powodu zlego algorytmu badania punktu odniesienie. Kaizen ma racje odnosnie CO2. Robilem u siebie pomiary i w sypialni ponad 1000ppm i oczywiscie reku nie reaguje bo mierzy srednia wartosc. Wprawdzie ich soft robi porownanie z pomiarami sprzed kilku minut i ma tam jakies zakresy swoje i algorytmy ale centralny pomiar jest gorszy od lokalnego. Plusem dla reku jest jego RestAPI dostepne za darmo i mozna to zintegrowac z automatyka domowa jak ktos potrafi i sterowac predkoscia obrotowa wentylatorow sygnalem 0-10V. Mam w planach cos takiego zrobic w powiazaniu z czujnikami CO2 w kazdym pokoju (sypialnia plus dzieciaki a w przypadku spedu gosci bralbym pomiary po wyciagniete z API reku i jego czujnika CO2).

  17. #137

    Domyślnie

    @BikeBarian czy ten system QX jest już dostępny? Bo ja dostałem info że jest on dopiero planowany.

  18. #138

    Domyślnie

    Reklamuja go na stronie. Nie jest jeszcze dostepny ale pewnie bedzie mozna go bezproblemowo dolozyc do reku.

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał BikeBarian Zobacz post
    Dla wszystkich zastanawiajacych sie nad zakupem REQnet-a. Odradzam...
    Hej, jak tam Twoja centralka po roku od powyższej opinii? Pogodziliście się?

  20. #140

    Domyślnie

    Mam ten rekuperator od września 2021. W tym czasie miałem pare awarii m.in pianka w środku miejscami się rozkleiła na łączeniach (w ciągu paru dni od zgłoszenia przyjechał serwisant i naprawił) oraz błędy w oprogramowaniu które objawiały sie nieprawidłowymi wskazaniami czujników w rekuperatorze. Pomimo tych niedogodności po zgłoszeniu gwarancyjnym na stronie mogłem liczyć na szybka reakcje ze strony serwisu.

    Ogólnie z działania rekuperatora jestem zadowolony. Jest to mój pierwszy dom z tym urządzeniem. Do spania zamykam drzwi sypialni i teraz rano nie ma zaduchu, w łazience nie ma problemu z zaparowanym lustrem. Rekuperator działa w trybie automatycznym, sam dostosowuje obroty do warunków. Podczas gotowania, brania prysznicu lub większej liczbie osób w domu wzrastaja co2 oraz wilgotność i rekuperator wchodzi na wyższe obroty.

    Jako zwykły użytkownik nie mierzący wydatków jestem zadowolony, jedyne do czego mogę się przyczepić to znaczny wzrost zużycia prądu ubiegłej zimy (nie jestem pewien ze przez rekuperator ale to jedyne urządzenie które w tym okresie sie pojawiło). W tym roku zamierzam sprawdzić realne zużycie.

    Sterowanie z telefonu super wygodne, jednak rzadko się z tego korzysta. Aplikacja na androidzie działa płynnie czego nie mogę powiedzieć o aplikacji na iOS.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony