dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41

    Domyślnie

    Ja tez nad nim myslalem ale jest kilka rzeczy:
    - np czujnik termp jesli bedziecie miec GWC musi byc zaraz przy czerpni sciennej inaczej reQnet nie bedzie dobrze dzialal (takze jak nie macie juz dostepu do rury czerpni (bo np ja zabudowaliscie ja plytkami w lazience) to jest problem
    - porownujac regnet 550 z thessla 600 zuzywa on o wiele wiecej pracu - fakt tylko porownalem 550 ERV z thessla 600 zwykla bo thessla nie ma ERV
    30% więcej....Reqnet 550V ERV - 400m3/100PA - 154W vs Thessla 600V - 405m3/100Pa - 105W
    (8-9% wiecej) Reqnet 550V ERV - 550m3/150PA - 267W vs Thessla 600V - 550m3/150Pa - 248W
    - reqnet jest w fazie rozwoju
    - jesli planujecie GWC musicie dokladnie sprawdzic bo wentylatory reqnet moga byc za slabe - oczywiscie zalezy to od potrzebnych m3/h

    Moim zdaniem jakby thessla wprowadzila ERV to bylaby extra - jedyna wada wtedy u nich to ich apka do sterowania:/

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO wbudowane nie mają sensu - bo nic to nie mówi o sytuacji w najgorszym pomieszczeniu. Jak masz w każdym pomieszczeniu 800ppm to średnia jest 800 i jest OK. Ale takie sytuacje w życiu się nie zdarzają. Jak masz w jednej sypialni 2000, w drugiej i trzeciej 1000 a w salonie o przepływie jak trzy sypialnie 400 to średnia 733, ale w sypilniach nie jest OK.
    Również dziękuję - u mnie to mega ważne żeby czujniki były w sali/salach lekcyjnych.

    Czyli jednak Thessla ma faktycznie mniejsze zużycie prądu niż reQnet
    Thessla home 650H to już w ogóle mniejsze pobory ma niż reQnet 500H przy tych samych przepływach

    No cóż już byłem zdecydowany na reQnet 500H ERV a wygląda na to, że Thessla znów wraca do gry

    (mamy coraz cieplejsze i coraz wilgotniejsze zimy)

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
    (mamy coraz cieplejsze i coraz wilgotniejsze zimy)
    Będzie za sucho bez nawilżania albo masy roślin.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...kuperacj%C4%85

  4. #44

    Domyślnie

    Pewnie i byłaby extra ale nie tylko z jedyna wadą) Drugą byłaby cena bo wymiennik entalpiczny kosztuje kilka tyś.zł Przerabiałem jego cenę z centralą Alnora,masakra.Podejrzewam że wtedy Thessla minimum 13tyś
    Ostatnio edytowane przez Reku1 ; 21-06-2020 o 19:51

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Ja tez nad nim myslalem ale jest kilka rzeczy:
    - porownujac regnet 550 z thessla 600 zuzywa on o wiele wiecej pracu - fakt tylko porownalem 550 ERV z thessla 600 zwykla bo thessla nie ma ERV
    30% więcej....Reqnet 550V ERV - 400m3/100PA - 154W vs Thessla 600V - 405m3/100Pa - 105W
    (8-9% wiecej) Reqnet 550V ERV - 550m3/150PA - 267W vs Thessla 600V - 550m3/150Pa - 248W
    -:/

    W jaki sposób to porównałeś? Oparłeś porównanie na dokumentacji? Naprawdę wierzysz w to, że wzrost oporów instalacji o 100 Pa przy strumieniu 135 m3/h powoduje wzrost zużycia energii o o 3 W. Jaką masz gwarancję że pozostałe wartości są ok? Nawet zakładając, że silnik i wirnik wentylatora w Thessli mają ponad 100% sprawności to i tak nie jest tu uwzględnione zużycie energii przez sterownik, które wynosi 5W wg informacji na stronie 8 dokumentacji: DT.AirPackHome600v.05.2020.1. Wiem, że czepiam się teraz bezsensownych szczegółów, które wiadomo, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ale jak porządna Polska firma może wypisywać takie bzdury...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Thessla 600V.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	445411

    Też byłem zainteresowany Thesslą, ale od kilku tygodni nie mogę się dowiedzieć o co chodzi z tym zużyciem energii.

    Może nich, któryś z użytkowników to pomierzy skoro Thessla nie potrafi...
    Ostatnio edytowane przez nowaenergia ; 21-06-2020 o 21:04

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel93

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Jasło
    Kod pocztowy
    38-200
    Posty
    15

    Domyślnie

    Rekuperator tylko spełnia swoją rolę (doskonale)- jak ma w sobie już wymiennik entalpiczny, lub jak można np. po 2-3 lata go sobie podmienić i nie wyrzucać co dzień wiaderka wody do kanalizacji- (dosłownie). Ponieważ jak budynek straci wilgoć to na prawdę trzeba uważać na wymianę powietrza w pomieszczeniach – ażeby wilgotność nie była za niska i nie prowadziła do dyskomfortu.
    Także thessla pod tym względem zawaliła.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowaenergia Zobacz post
    W jaki sposób to porównałeś? Oparłeś porównanie na dokumentacji? Naprawdę wierzysz w to, że wzrost oporów instalacji o 100 Pa przy strumieniu 135 m3/h powoduje wzrost zużycia energii o o 3 W. Jaką masz gwarancję że pozostałe wartości są ok? Nawet zakładając, że silnik i wirnik wentylatora w Thessli mają ponad 100% sprawności to i tak nie jest tu uwzględnione zużycie energii przez sterownik, które wynosi 5W wg informacji na stronie 8 dokumentacji: DT.AirPackHome600v.05.2020.1. Wiem, że czepiam się teraz bezsensownych szczegółów, które wiadomo, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, ale jak porządna Polska firma może wypisywać takie bzdury...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Thessla 600V.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	85,4 KB
ID:	445411

    Też byłem zainteresowany Thesslą, ale od kilku tygodni nie mogę się dowiedzieć o co chodzi z tym zużyciem energii.

    Może nich, któryś z użytkowników to pomierzy skoro Thessla nie potrafi...
    na podstawie danych od obydwoch producentow z ich stron - porownalem te wartosci, ktore byly prawie identyczne np 400m3/h vs 405m3/h. Rozmawialem z technicznym z PEFLEX i potwierdzil,ze takie zuzycie ma reqnet....nie mam ich wiec nie moge zmierzyc...nie moge wkleic danych bo akurat padl TG serwer albo net

    p.s. wymiennik ERV robi jedna firma pytanie czy daloby rade ten wymiennik ERV co jest w reqnet czy Zendher wlozyc do Thesslagreen...czy takie same wymiary i by dzialalo czy trzebaby bylo jeszcze wentylatory jakos przestawiac....
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 22-06-2020 o 00:09

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    p.s. wymiennik ERV robi jedna firma pytanie czy daloby rade ten wymiennik ERV co jest w reqnet czy Zendher wlozyc do Thesslagreen...czy takie same wymiary i by dzialalo czy trzebaby bylo jeszcze wentylatory jakos przestawiac....
    Teoretycznie mają te same wymiary.
    Tylko wymiennik entalpiczny kosztuje z 5000 zł - więc pewnie odechce Ci się swapowania i inaczej spojrzysz na ceny rekuperatorów z ERV.

  9. #49

    Domyślnie

    Jak już wcześniej wspominałem Recair połączył się z Kanadyjskim Core.
    Kwestią czasu jest by do oferty Recair, trafiły odpowiedniki ich wymienników wykonanych w technologi z CORE.
    A to już jest krótka droga do tego by w Thessli pojawił się wymiennik ERV.
    Dopóki te wymienniki nie będą ze sobą (wymiarowo) zamienne, nikt nie będzie przerabiał centrali bo 2% klientów wybiera ERV.

    Inną sprawą jest, że poczekał bym trochę z "ochami i achami"
    Jakby nie patrzeć nie ma jeszcze info na temat tego jak ten wymiennik sprawuje się w warunkach Polskiej zimy.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nowaenergia

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-524
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post

    Inną sprawą jest, że poczekał bym trochę z "ochami i achami"
    Jakby nie patrzeć nie ma jeszcze info na temat tego jak ten wymiennik sprawuje się w warunkach Polskiej zimy.

    Jeśli wszyscy poczekają to za rok i tak niewiele się dowiemy Tak serio Vallox testuje to już kilka sezonów na swoich Skandynawskich klientach

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Teoretycznie mają te same wymiary.
    Tylko wymiennik entalpiczny kosztuje z 5000 zł - więc pewnie odechce Ci się swapowania i inaczej spojrzysz na ceny rekuperatorów z ERV.
    ERV jak sie poszuka mozna kupic za ok 4000zl ale zgadza sie jest to koszt....problem w tym, ze ilosc/wybor rekuperatorow wyposazonych w ERV jest bardzo ograniczona...a i tak sa watliwosci czy ERV jest rzeczywiscie efektywne

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jak już wcześniej wspominałem Recair połączył się z Kanadyjskim Core.
    Kwestią czasu jest by do oferty Recair, trafiły odpowiedniki ich wymienników wykonanych w technologi z CORE.
    A to już jest krótka droga do tego by w Thessli pojawił się wymiennik ERV.
    Dopóki te wymienniki nie będą ze sobą (wymiarowo) zamienne, nikt nie będzie przerabiał centrali bo 2% klientów wybiera ERV.

    Inną sprawą jest, że poczekał bym trochę z "ochami i achami"
    Jakby nie patrzeć nie ma jeszcze info na temat tego jak ten wymiennik sprawuje się w warunkach Polskiej zimy.
    A to Thessla korzysta z Recair? Jak dzwonilem do Thessli ostatnio to sa dosc steptycznie nastawienie do ERV i cytuje "to wogole nie dziala"

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    i tak sa watliwosci czy ERV jest rzeczywiscie efektywne
    Ja nie mam wątpliwości - mierzę i widzę, że działa (wykresy między innymi w wątku o Izzifast).

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    A to Thessla korzysta z Recair?
    Tak. Teraz to chyba najpopularniejszy producent wymienników. Nie robili ERV do czasu przejęcia Core - który z kolei rządził wśród niecelulozowych ERV.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja nie mam wątpliwości - mierzę i widzę, że działa (wykresy między innymi w wątku o Izzifast).
    Moglbys mi pokazac gdzie - bo przejrzalem watek o Izzifast i nie widzialem wykresow dotyczacych wilgoci. Albo moze masz dwa wykresy porownacze tzn. wilgotnosc w sezonie grzewczym (np grudzien marzec) na starym reku bez ERV i w sezonie grzewczym na reku Izzifast z ERV...to bylboby super!

    Mierzysz a jak odczucia - klimat w domu z ERV vs bez ERV kiedys....?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak. Teraz to chyba najpopularniejszy producent wymienników. Nie robili ERV do czasu przejęcia Core - który z kolei rządził wśród niecelulozowych ERV.
    Dzieki nie wiedzialem. Paul robi ERV praktycznie dla wszystkich glownych graczy na rynku wiec ciekawe jak to sie rozwinie z Core i kiedy. Thessla powinna jeszcze usprawnic swoja apke bo przy tej z Regnet i innych to jak komorka lat 90tych do smartphone'a...

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Moglbys mi pokazac gdzie - bo przejrzalem watek o Izzifast i nie widzialem wykresow dotyczacych wilgoci.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7861196

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Albo moze masz dwa wykresy porownacze tzn. wilgotnosc w sezonie grzewczym (np grudzien marzec) na starym reku bez ERV i w sezonie grzewczym na reku Izzifast z ERV...to bylboby super!
    Starego nie miałem opomiarowanego - używałem higrometrów analogowych i wbudowanych w nawilżacze. Wrzucałem trochę fotek, ale nie pomnę gdzie (pewnie w DB i wątku o suchym powietrzu mogą być).
    Komfort zdecydowąnie się poprawił.

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Dzieki nie wiedzialem. Paul robi ERV praktycznie dla wszystkich glownych graczy na rynku wiec ciekawe jak to sie rozwinie z Core i kiedy.
    Już ponad dwa lata nie ma Paul - https://core.life/eu/2018/03/09/paul...-to-form-core/

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7861196



    Starego nie miałem opomiarowanego - używałem higrometrów analogowych i wbudowanych w nawilżacze. Wrzucałem trochę fotek, ale nie pomnę gdzie (pewnie w DB i wątku o suchym powietrzu mogą być).
    Komfort zdecydowąnie się poprawił.



    Już ponad dwa lata nie ma Paul - https://core.life/eu/2018/03/09/paul...-to-form-core/
    dzieki - te wykresy to Izzifast ma czy to wlasna robota z czujnikow BME?

    re Paul...no prosze - dzieki

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    dzieki - te wykresy to Izzifast ma czy to wlasna robota z czujnikow BME?
    Własne.

  19. #59

    Domyślnie

    Czy ktoś z państwa użytkuje ten rekuperator? szukam opinii... Bo mam do wyboru Thessla Airpack Home lub ten z ERV

  20. #60

    Domyślnie

    Proponuję zaczekać, ponoć w tym miesiącu thessla ma wypuścić kilka wersji z odzyskiem wilgoci.

    Info od Thessli w sprawie wymienników ERV, które powinny się pojawić w sprzedaży w najbliższych tygodniach:

    "Wymienniki ERV będą pasowały do obecnych central wentylacyjnych, ale wprowadzamy je tylko do modeli:

    z serii 4:

    AirPack4 300hE
    AirPack4 400hE

    oraz z linii Home:

    AirPack Home 600vE
    AirPack Home 800vE
    AirPack Home 650hE
    AirPack Home 850hE

    - proszę pamiętać, że w wymiennikach odzyskujących wilgoć spada sprawność odzysku ciepła. Dlatego nie wprowadzimy go do centrali AP4 500h"
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 12-07-2020 o 11:21

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony