dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Smród z odpowietrzenia oczyszczalni

    Dzień dobry, od dwóch lat zmagam się ze smrodem wydobywajacym się z odpowietrzenia oczyszczalni które znajduje się około 1m ponad dachem. Oczyszczalnia to sotralentz bio dou 0.9. Najbardziej śmierdzi podczas kąpieli lub kiedy oczyszczalnia dolewa świeżych ścieków do drugiego zbiornika. Próbowałem już chyba wszystkich bakterii i narazie nic się nie zmienia, czasami potrafi smierdziec na 40-50m od dachu-budynku. Jakieś sugestie co może pomóc?

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedy ostatnio wywoziłeś osad z pierwszej komory?

  3. #3

    Domyślnie

    ostatnio 3miesiace temu, a wywoże regularnie co 6miesiecy chociaż nie ma takiej potrzeby

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johywlcp Zobacz post
    ostatnio 3miesiace temu, a wywoże regularnie co 6miesiecy chociaż nie ma takiej potrzeby
    BioDuo ma większą część drugiego zbiornika wypełniona takimi kulkami (bio ball) będącymi nośnikiem błony biologicznej. Problem polega na tym, że tych kulek jest po prostu za dużo i ich ilość hamuje skuteczne natlenianie ścieków w bioreaktorze. Być może problem wydobywających się smrodków jest spowodowany właśnie zagniłym ściekiem w bioreaktorze. nie będzie to najprzyjemniejsza czynność, ale możesz sprawdzić którą komorę czuć po zdjęciu pokryw.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak piszesz najbardziej śmierdzi z komory złoża biologicznego.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inżH2O

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johywlcp Zobacz post
    Tak jak piszesz najbardziej śmierdzi z komory złoża biologicznego.
    BioDuo ma kilka czynników, które z czasem powodują zagniwanie ścieku w bioreaktorze.
    - Rurki cyrkulatora (4 sztuki w kolorze białym) z czasem obrastają wewnątrz biomasą, ograniczając przepływ. Serwis Sotralentz, jak jeszcze był, po prostu je demontował.
    - Ilość tych bioballi jest tak duża, że bardzo skutecznie blokuje cyrkulację ścieków, w tym tych dopiero co napowietrzonych przez cyrkulator. Niewielki przerost wytworzonej biomasy na biobalach tylko sytułację pogarsza. Serwis przyjeżdżał i to czyścił.
    - spadek wydajności dmuchawy wynikający z zużycia membran w dmuchawie – dlatego tak ważna jest systematyczna ich wymiana, a nie tylko po uszkodzeniu.
    Najprawdopodobniej występują u Ciebie wszystkie 3 czynniki, z czego drugi ma największy wpływ i niestety jest najtrudniejszy do usunięcia.

  7. #7

    Domyślnie

    Rurki cyrkulatora zdemontowałem i przeczyściłem już jakiś czas temu (były zatkane że prawie nic nie leciało), membrany w dmuchawie też śą nowe, wymieniłem je po dwóch latach zgodnie z instrukcją dmuchają sporo mocniej od tych starych. Ostatnio z tej trzeciej komory wypompowałem ścieki i czyściłem te biobole karcherem ale raczej udało mi się wyczyścić je tylko od góry. Czy jest jakaś możliwość żeby je wyciągnać i zmniejszyć ich ilość?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Johywlcp Zobacz post
    Rurki cyrkulatora zdemontowałem i przeczyściłem już jakiś czas temu (były zatkane że prawie nic nie leciało), membrany w dmuchawie też śą nowe, wymieniłem je po dwóch latach zgodnie z instrukcją dmuchają sporo mocniej od tych starych. Ostatnio z tej trzeciej komory wypompowałem ścieki i czyściłem te biobole karcherem ale raczej udało mi się wyczyścić je tylko od góry. Czy jest jakaś możliwość żeby je wyciągnać i zmniejszyć ich ilość?
    BioDuo jednym słowem jest przekombinowany. Kilka rozwiązań jest dość ciekawych np. ten cyrkulator. Jednak ilość złoża w postaci tych kuli zdecydowanie za duża. Jeżeli chcesz zmniejszyć ich ilość (uważam, że to słuszny pomysł) to one są umieszczone w takiej siatce z tworzywa sztucznego – kwestia nacięcia od góry i po prostu wydobycia. Ile? Ja bym osobiście wyjmował tyle, aż to złoże zacznie pracować jak złoże fluidalne, czyli kształtki swobodnie będą pływały po całej objętości zbiornika bez wzajemnego blokowania się (zbierania się w zakamarkach).

  9. #9

    Domyślnie

    Super dałeś mi nadzieje że będzie lepiej, dziękuje za pomoc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony