dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wic1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    129

    Domyślnie Jaki boiler (zasobnik wody?) do pieca gazowego i solarów?

    Witam wszystkich,
    Szanowni, w segmencie który planujemy zakupić jest "piec gazowy dwufunkcyjny w zasobnikiem wodnym". Nie znam się ale ponoć by była ciepła woda to trzeba włączyć jakiś obieg ale na hydraulice się nie znam.

    Chodzi o to, że przy instalacji chciałbym poprosić by nie zakładali mi zasobnika zwykłego tylko od razu taki pod solary.

    No i tu pytanie, to jaki zasobnik miałby to być?
    Są jakieś nazwy takich zasobników by współgrał z takim piecem i solarami na raz?
    Jakieś oznaczenie?

    Informacyjnie, segment środkowy, trzypiętrowy. Zasobnik i piec mają się mieścić w wiatrołapie (jako takiej kotłowni brak).
    Już się od developera nasłuchałem, że pompa ciepła nieopłacalna, rekuperacja nieopłacalna, solary nie opłacalne, dobrzeewanie nie opłacalne (bo segment środkowy).

    Acz chciałbym poznać i wasze zdanie w tej dziedzinie.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wic1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    129

    Domyślnie

    Szanowni, czy zbiornik na wodę pod "solary" musi/powinien być jakoś inaczej konstruowany niż inne tego typu zasobniki?
    Jakiś specjalny typ?
    W mieszkaniu ma być zasobnik o pojemności 100l i teraz pytanie czy taki pod solary powinien mieć jakieś specjalne właściwości?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał wic1 Zobacz post
    Szanowni, czy zbiornik na wodę pod "solary" musi/powinien być jakoś inaczej konstruowany niż inne tego typu zasobniki?
    Jakiś specjalny typ?
    W mieszkaniu ma być zasobnik o pojemności 100l i teraz pytanie czy taki pod solary powinien mieć jakieś specjalne właściwości?
    Powinien mieć dwie wezownice do górnej podpinasz kocioł gazowy a do dolnej solary zbiornik musi mieć co najmniej 300l i nie więcej jak dwa panele podpinasz zawsze lepiej dogrzac gazem do wymaganej temperatury jak mieć w lecie problem z nadmiarem ciepla.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał wic1 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Szanowni, w segmencie który planujemy zakupić jest "piec gazowy dwufunkcyjny w zasobnikiem wodnym". Nie znam się ale ponoć by była ciepła woda to trzeba włączyć jakiś obieg ale na hydraulice się nie znam.

    Chodzi o to, że przy instalacji chciałbym poprosić by nie zakładali mi zasobnika zwykłego tylko od razu taki pod solary.

    No i tu pytanie, to jaki zasobnik miałby to być?
    Są jakieś nazwy takich zasobników by współgrał z takim piecem i solarami na raz?
    Jakieś oznaczenie?

    Informacyjnie, segment środkowy, trzypiętrowy. Zasobnik i piec mają się mieścić w wiatrołapie (jako takiej kotłowni brak).
    Już się od developera nasłuchałem, że pompa ciepła nieopłacalna, rekuperacja nieopłacalna, solary nie opłacalne, dobrzeewanie nie opłacalne (bo segment środkowy).

    Acz chciałbym poznać i wasze zdanie w tej dziedzinie.

    Pozdrawiam serdecznie
    Z jednym i tylko jednym się zgodzę z Twoim deweloperem - solary na obecne czasy są nieopłacalne. To jest przestarzała technologia. Miałem, zamortyzowały się i je zlikwidowałem w 2017-tym roku.
    Zainwestowałem w PV.

    Kocioł gazowy 2-funkcyjny kojarzy mi się z tym, że nie potrzebuje zasobnika, ale nie jestem fachowcem od hydrauliki, więc może się mylę. Mój kocioł gazowy (dość popularny w Polsce, mimo, że jest ze średniej półki służy do ogrzewania domu oraz jest w stanie dawać ciepłą wodę bez dodatkowego zasobnika.

    Używam go sporadycznie -jest "na wszelki wypadek" bo wszystko załatwia pompa ciepła.

    Czyli tak na prawdę - solary NIE, ale PC i PV bardzo pożądane. Oczywiście PV jeśli jest na tyle miejsca by zmieściły się panele, Pewnie jest miejsce, skoro myślisz o solarach.
    Mając PV i pompę ciepła możesz zrezygnować z gazu.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Z jednym i tylko jednym się zgodzę z Twoim deweloperem - solary na obecne czasy są nieopłacalne. To jest przestarzała technologia. Miałem, zamortyzowały się i je zlikwidowałem w 2017-tym roku.
    Zainwestowałem w PV.

    Kocioł gazowy 2-funkcyjny kojarzy mi się z tym, że nie potrzebuje zasobnika, ale nie jestem fachowcem od hydrauliki, więc może się mylę. Mój kocioł gazowy (dość popularny w Polsce, mimo, że jest ze średniej półki służy do ogrzewania domu oraz jest w stanie dawać ciepłą wodę bez dodatkowego zasobnika.

    Używam go sporadycznie -jest "na wszelki wypadek" bo wszystko załatwia pompa ciepła.

    Czyli tak na prawdę - solary NIE, ale PC i PV bardzo pożądane. Oczywiście PV jeśli jest na tyle miejsca by zmieściły się panele, Pewnie jest miejsce, skoro myślisz o solarach.
    Mając PV i pompę ciepła możesz zrezygnować z gazu.
    A ile trzeba mieć paneli fv aby zagrzac czy np.utrzymywać temp.na poziomie 60-70stopni w 300l zbiorniku i przy 6os.?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A ile trzeba mieć paneli fv aby zagrzac czy np.utrzymywać temp.na poziomie 60-70stopni w 300l zbiorniku i przy 6os.?
    Piszę o zastosowaniu innego sposobu ogrzewania domu i c.w.u. - o zastosowaniu PC. Instalacja fotowoltaiczna może być przy okazji i wg mnie jest opłacalna.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wic1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Z jednym i tylko jednym się zgodzę z Twoim deweloperem - solary na obecne czasy są nieopłacalne. To jest przestarzała technologia. Miałem, zamortyzowały się i je zlikwidowałem w 2017-tym roku.
    Zainwestowałem w PV.

    Kocioł gazowy 2-funkcyjny kojarzy mi się z tym, że nie potrzebuje zasobnika, ale nie jestem fachowcem od hydrauliki, więc może się mylę. Mój kocioł gazowy (dość popularny w Polsce, mimo, że jest ze średniej półki służy do ogrzewania domu oraz jest w stanie dawać ciepłą wodę bez dodatkowego zasobnika.

    Używam go sporadycznie -jest "na wszelki wypadek" bo wszystko załatwia pompa ciepła.

    Czyli tak na prawdę - solary NIE, ale PC i PV bardzo pożądane. Oczywiście PV jeśli jest na tyle miejsca by zmieściły się panele, Pewnie jest miejsce, skoro myślisz o solarach.
    Mając PV i pompę ciepła możesz zrezygnować z gazu.
    Witam,
    Zwyczajnie bym wolał pompę ciepła + fotowoltaikę ale wiem, że nie zepnę się z kosztami jeśli wyłożę na pompę ciepła + panele blisko 40 tysięcy. Do tego firmy chcą ok 18k za instalację rekuperacji. Więc na wykończenie 165m2 by mi zostanie 120k. Do tego dochodza meble itd... zwyczajnie nie wyrobię się z kosztami a kredyt i tak mnie będzie dusił.

    Co do opłacalności solarów to ja bym określił to jako dyskusyjne. Rodzice mają solary próżniowe, żebrowe jeden stelaż (nie pamiętam ile żeber) + zbiornik 280-300l i działa jak mażenie już dobrych.... 10 lat? Ostatnio serwisowane 2 lata temu bo ptaki zżarły otulinę izolacyjną na rurach. Oceniam to jako dobre rozwiązanie, proste i niedrogie by posiadać ciepłą wodę. Wtedy kosztowało to z montażem ok 6k. Włącznie z zasobnikiem.

    Developer daje piec dwufunkcyjny z zasobnikiem 100l. Większy zasobnik chyba się nie zmieści w pomieszczeniu a zresztą usłyszałem, że zasobnik jest dopasowany do mocy pieca. Stąd szukam rozwiązania lajtowego na 100l i małego panelu solarnego.

    Tachu będzie pewnie z 60m2 więc wejdzie sporo paneli czy innych dodatków ale to już kwestia funduszy. Na starcie to boję się, że te 40k za panele i pompę mnie zgniecie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony