dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Skrzypiąca i uginająca się posadzka na dylatacjach

    Witam,
    Jakiś czas temu odebrałem dom od dewelopera, jakieś 3 tygodnie temu odpalona została podłogówka i teraz pojawił się problem. Posadzka składa się ze styropiany 5cm, na tym rozprowadzona jest podłogówka i 6cm wylewki cementowej. Problem polega na tym, iż na piętrze (na parterze tego problemu nie ma), na 5 dylatacjach w otworach drzwiowych podłoga skrzypi przy przechodzeniu pomiędzy pomieszczeniami. Dodatkowo jak stanie się okrakiem nad dylatacją, to przestępując z nogi na nogę widać wyraźnie jak podłoga się ugina (max. 3mm) i też wydaje ten nieprzyjemny dźwięk. Co więcej w każdym otworze drzwiowym podniósł się jeden róg posadzi tj. jeden od strony jednego pomieszczenia i przeciwny w drugim. Sprawdzałem pozostałe rogi pomieszczeń i tam nic się nie podniosło, ugięcie podłogi jest minimalne (widać jak taśma piankowa minimalnie pracuje). Deweloper upiera się, że jest to w normie. Obawiam się, że jak położę panele, to będzie to dalej zgrzytać przy przechodzeniu między pomieszczeniami.
    Robić coś z tym? Czy np. po czasie to ustąpi, czy będzie tylko gorzej?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał grafiq Zobacz post
    Witam,
    Jakiś czas temu odebrałem dom od dewelopera, jakieś 3 tygodnie temu odpalona została podłogówka i teraz pojawił się problem. Posadzka składa się ze styropiany 5cm, na tym rozprowadzona jest podłogówka i 6cm wylewki cementowej. Problem polega na tym, iż na piętrze (na parterze tego problemu nie ma), na 5 dylatacjach w otworach drzwiowych podłoga skrzypi przy przechodzeniu pomiędzy pomieszczeniami. Dodatkowo jak stanie się okrakiem nad dylatacją, to przestępując z nogi na nogę widać wyraźnie jak podłoga się ugina (max. 3mm) i też wydaje ten nieprzyjemny dźwięk. Co więcej w każdym otworze drzwiowym podniósł się jeden róg posadzi tj. jeden od strony jednego pomieszczenia i przeciwny w drugim. Sprawdzałem pozostałe rogi pomieszczeń i tam nic się nie podniosło, ugięcie podłogi jest minimalne (widać jak taśma piankowa minimalnie pracuje). Deweloper upiera się, że jest to w normie. Obawiam się, że jak położę panele, to będzie to dalej zgrzytać przy przechodzeniu między pomieszczeniami.
    Robić coś z tym? Czy np. po czasie to ustąpi, czy będzie tylko gorzej?
    Może być tak, że podkładu cementowego w tych miejscach jest trochę cieniej. Na pewno jednak gdy rogi krawędzie podkładu unoszą się do góry oznacza to, że warstwa wierzchnia szybciej oddaje do otoczenia parę wodną . niż ta część na głębokości 6cm. W ten sposób tworzy się "miska" Ogrzewanie obnizyć na minimum lub wyłączyć. Zeszlifować utwardzoną i zwartą powierzchnię w celu szybszego oddawania wilgoci z podkładu do pomieszczenia.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał grafiq Zobacz post
    Witam,
    Jakiś czas temu odebrałem dom od dewelopera, jakieś 3 tygodnie temu odpalona została podłogówka i teraz pojawił się problem. Posadzka składa się ze styropiany 5cm, na tym rozprowadzona jest podłogówka i 6cm wylewki cementowej. Problem polega na tym, iż na piętrze (na parterze tego problemu nie ma), na 5 dylatacjach w otworach drzwiowych podłoga skrzypi przy przechodzeniu pomiędzy pomieszczeniami. Dodatkowo jak stanie się okrakiem nad dylatacją, to przestępując z nogi na nogę widać wyraźnie jak podłoga się ugina (max. 3mm) i też wydaje ten nieprzyjemny dźwięk. Co więcej w każdym otworze drzwiowym podniósł się jeden róg posadzi tj. jeden od strony jednego pomieszczenia i przeciwny w drugim. Sprawdzałem pozostałe rogi pomieszczeń i tam nic się nie podniosło, ugięcie podłogi jest minimalne (widać jak taśma piankowa minimalnie pracuje). Deweloper upiera się, że jest to w normie. Obawiam się, że jak położę panele, to będzie to dalej zgrzytać przy przechodzeniu między pomieszczeniami.
    Robić coś z tym? Czy np. po czasie to ustąpi, czy będzie tylko gorzej?
    Mam dokładnie ten sam problem. Też deweloper mówi, że podłoga może pracować na dylatacjach. Z tym, że u mnie jeszcze pękły posadzki

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał spidert Zobacz post
    Mam dokładnie ten sam problem. Też deweloper mówi, że podłoga może pracować na dylatacjach. Z tym, że u mnie jeszcze pękły posadzki
    na razie jest to normalne w polskim budownictwie mieszkaniowym. Słaby niepielęgnowany podkład podłogowy, źle wykonane dylatacje przeciwskurczowe są powodem podczas wysychania a podczas schnięcia także się na obwodzie wygina do góry. Pęknięcie oznacza rozdzielenie się na całej grubości posadzki. Przy pęknięciu powstaje szeroka szpara około 2+ mm. To może być niegroźna rysa.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Brak dybli.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Brak dybli ?

    Jak pisze jarekkur to że posadzka wygina się świadczy o nierównej grubości a w związku z tym nierówno schnie i powstają naprężenia
    Następny problem to jednorodność warstwy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony