dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    nie rozumiem logiki umiejscowienia domu. Dosunięty do południowej granicy działki, żeby ogród był od północy? I do tego koszt zbudowania dojazdu. Ja robiłem odwrotnie, bo wjazd mam od południa - ale garaż/wiata będzie przy drodze (raz koszty, dwa powierzchnia biologicznie czynna i tak u mnie jest na granicy limitu).
    Obrócłlbym to o 180 albo i 270* - dom przy drodze, ogród i taras od południa.

    Ten las jest zapisany w MPZP czy za rok/dwa/piętnaście będzie wycięty? Wolałbym przed oknami salonu i tarasem mieć swój teren i decydować o jego aranżacji.
    Cała działka objęta MPZP jest naszą własnością. Las na tej działce to 60 letni las sosnowy (zaznaczony na zielono), również jest naszą własnością. Co do pielęgnacji lasu obowiązują nas przepisy ogólne czyli raz na pare lat wyciąć "suszki". Za mojego życia na pewno ten las nie zniknie

    Nie chcieliśmy się budować przed lasem tuż przy samej drodze, tym bardziej, że to większy koszt wyłączenia z produkcji leśnej terenu.
    Do domu bedziemy dojeżdzać wzdłuż lasu i od drogi będziemy oddzieleni lasem.
    Ogród będzie od strony południowo wschodniej o powierzchni ok 17 arów...
    Ostatnio edytowane przez jeżu89 ; 10-03-2020 o 11:13

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżu89 Zobacz post
    Cała działka objęta MPZP jest naszą własnością. Las na tej działce to 60 letni las sosnowy (zaznaczony na zielono), również jest naszą własnością. Co do pielęgnacji lasu obowiązują nas przepisy ogólne czyli raz na pare lat wyciąć "suszki". Za mojego życia na pewno ten las nie zniknie
    Miałem na myśli ten las na sąsiednich działkach - widok z salonu.
    AFAIK do 500m2 wyłączasz bez opłat przy budowie domu jednorodzinnego - a z tak długą drogą nie zmieścisz się w tym limicie (budując przy drodze bez problemu). To wyjdzie i w tym zakresie drogo. Utrzymanie tej drogi też będzie drogie - a odśnieżenie drogi rano, jak się spieszysz, sama przyjemność (nie liczyłbym, że wszystkie zimy będą takie, jak ta). Używanie kabli pod takim podjazdem zabije kosztami.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    malutkie pokoje dziecięce.

    Tak sobie myślałem że to może plus...

    Małe pokoje dziecięce -> tendencja do wspólnego spędzania czasu -> integracja rodziny.
    Duże pokuje dziecięce -> tendencja do odcinania się "w swoim królestwie" -> dezintegracja rodziny.

    Takie szybkie skojarzenia...


    Cytat Napisał key1 Zobacz post
    brak pomieszczenia składowania gospodarczego.
    A to prawda... Jeszcze żona ogrodniczka a nie ma miejsca na swój wasztat...

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Miałem na myśli ten las na sąsiednich działkach - widok z salonu.
    AFAIK do 500m2 wyłączasz bez opłat przy budowie domu jednorodzinnego - a z tak długą drogą nie zmieścisz się w tym limicie (budując przy drodze bez problemu). To wyjdzie i w tym zakresie drogo.
    Niestety, teren z produkcji leśnej musi być wyłączony co najmniej 12m od ścian budynku i nawet stawiając dom na wąskim pasie z przodu od drogi to wymuszałoby wyłączenie większej powierzchni to raz, dwa, że projektowalibyśmy dom w większym stopniu niż teraz pod działkę i możliwości. A tak... stawiamy dom tam gdzie chcemy i jaki chcemy.
    Co do kosztów to fakt, sama zmiana przeznaczenia terenu lasu była kosztowna - ale znaliśmy cene od początku i była wkalkulowana w koszty, żeby robić to co chcemy
    Z salonu chcemy mieć widok na ogród i łąki... widać nawet jezioro, A za nami nikt się nie wybuduje bo w papierach łąki są poza studium a do tego jako tereny z możliwością zalania raz na 100 lat i to od razu dyskwalifikuje temat do budowy.

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post

    A to prawda... Jeszcze żona ogrodniczka a nie ma miejsca na swój wasztat...
    jeden z garaży przewidziany jest dla żony

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post
    Tak sobie myślałem że to może plus...

    Małe pokoje dziecięce -> tendencja do wspólnego spędzania czasu -> integracja rodziny.
    Duże pokuje dziecięce -> tendencja do odcinania się "w swoim królestwie" -> dezintegracja rodziny.

    Takie szybkie skojarzenia...
    Przecież małe dziecko spędza czas tam, gdzie rodzic. Kilkuletnie tam, gdzie ma zabawki (czyli też salon). Niezależnie od wielkości pokoju dziecięcego.
    Natomiast nastoletni potwór przecież i tak będzie siedział "u siebie". A jak jego/ ją odwiedzi sympatia, to ma z nią siedzieć w salonie, przy swoich rodzicach? Czy cisnąć się w malutkiej klitce? Dla kogo to będzie fajne?

    W pewnym wieku dziecko będzie spędzało czas w dużej mierze "u siebie", w swoim pokoju. Nieważne, czy ten pokój będzie duży, czy mały. Dlatego, budując dom bez sensu jest robić dziecku małą klitkę i na siłę próbować to jakoś uzasadnić.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Przecież małe dziecko [...].
    Wszytko prawda... Miałem na myśli takie siły oddziaływania...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżu89 Zobacz post
    jeden z garaży przewidziany jest dla żony
    Czyli jak w klasycznych domkach deweloperskich. Garaże owszem, brak powierzchni gospodarczych/przechowywania a samochody stoją przed garażami bo w garażach "zrobiła się" powierzchnia przechowywania

    IMO jakaś "szopa hobby" by była fajna.

    No chyba że są kwestie jakichś "budowlanych negocjacji wewnątrzmałżeńskiech"
    Ostatnio edytowane przez BobiBudo ; 11-03-2020 o 10:30

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał BobiBudo Zobacz post
    Czyli jak w klasycznych domkach deweloperskich. Garaże owszem, brak powierzchni gospodarczych/przechowywania a samochody stoją przed garażami bo w garażach "zrobiła się" powierzchnia przechowywania

    IMO jakaś "szopa hobby" by była fajna.

    No chyba że są kwestie jakichś "budowlanych negocjacji wewnątrzmałżeńskiech"
    prawie 100m2 powierzchni gospodarczej myślę, że wystarczy
    w razie "W" mamy przewidziane miejsce na wiatę

    a tymczasem osie wytyczone rozmiar robi na mnie wrażenie -
    Poziomy... no cóż... mamy własną koparkę i ładowarkę a do tego żwiru, piachu i czarnej ziemi w bród więc poziom jakoś ogarniemy


  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dalej czekamy na PNB
    w międzyczasie kolejne prace na działce... żona chce jakieś drzewa nasadzić w tym pasie

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Inspiracja

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jeżu89

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Zbąszyń (Wlkp)
    Kod pocztowy
    64-360
    Posty
    14

    Domyślnie

    od 3 tygodni działamy ostro


  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli dojazd urządzicie na zielono np. geokrata, to nie wlicza sie w 500m^2 do wyłączenia.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony