dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie Gdzie tu wstawić kominek

    Hej,

    Domek nie ma kominka, gdzie byście go widzieli.. pytanko do praktykujących kominkowców, gdzie taki kominek powinien być w takim domku ?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	441299

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym małym domku masz już wrysowane cztery kominy/piony. I chcesz dołożyć kolejny?
    Poza tym potrzebny jest rzut piętra, aby zobaczyć czy komin nie wypadnie w środku jakiegoś pokoju.

    Zastanawia mnie dlaczego w łazienkach kominów/pionów nie zblokowano przy wspólnej ścianie tylko zrobiono dwa osobne? Bez sensu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Chciałbym po prostu mieć gdzieś w salonie kominek aby drewno wrzucać, rzadko, tylko dla atmosfery. Rzut piętra: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	441301

    Trzeba by robić jakieś poważne przeróbki? Domek stoi już w stanie surowym zamnietym.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    możesz w narożniku schodów - tam gdzie skręcają, ale raczej coś małego, jak koza niż wielką zwalistą bryłę.
    Ale nie bardzo wiem jak chcesz doprowadzić tam powietrze z zewnątrz (chyba , ze to ma być kominek otwarty?).

  5. #5

    Domyślnie

    A ja spytam - a po co ten kominek? Malo to w Polsce zanieczyszczone powietrze? Truc siebie i innych? Ani to tanie, ani co. Kotlownie w pokoju sobie zrobic. Ja zrezygnowalem z kominka juz na etapie projektu.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, kominek tylko dla atmosfery, w święta, czasem w wieczory. Nie będzie trucia domowników Pewnie byłaby szybka. Taki jakiś nie duży kominek, koza raczej atmosfery nie podkręca, chyba że są jakieś fajne kozy A jak doprowadzić powietrze ? No to jest właśnie mojza zagwostka, mogę deweloperowi coś dorysować i on pomyśli czy zrobi ale raczej jest na tak.. Sam mi nie zaprojektuje.

    EDIT: No są ładne kozy, to chyba koza na drewno. http://ladnydom.pl/budowa/1,106579,1...kcji-ceny.html

    Chodziłoby teraz o wskazanie miejsca dla niej, bo jeszcze nie mam projektu wnętrza a deweloper już tynki niedługo chce kłaść.. Schody będą ażurowe, więc pod spodem nie będzie zabudowy, teoretycznie ok ale tyłem do kanap. Może na tej samej ścianie co RTV, czy to byłoby złe miejsce ?
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 29-02-2020 o 13:09

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chcesz ryć podłogę, by doprowadzić powietrze? Bo w przeciwnym wypadku musi stać gdzieś przy ścianie zewnętrznej.

    Pod normalny, ciężki kominek trzeba robić dodatkowa stopę fundamentową chyba?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał heteranthera Zobacz post
    Hej,

    Domek nie ma kominka, gdzie byście go widzieli..
    nigdzie .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Jeśli normalny wymaga dużych zmian, to widzę ładne kozy: https://www.defrohome.pl/image,galer...,1920,1080.png tylko bym zabudował tą rurę aby całość była słupkiem. Myślę o ścianie RTV, po prawo od tv albo pod schodami.. W domku nie ma jeszcze wylewki i ogrzewania podłogowego, dopiero będzie..

    Czyli właściwie na tym etapie budowy co deweloper by musial zrobić .. Załóżmy że kominek chce wstawić dopiero za jakiś czas, on musi zapewnić wlot powietrza, czyli zrobić kanał w trakcie wylewki aby w przyszłości doporwadzić powietrze do kominka ? Wyprowadzenie dymu - odnoga jakaś od wentylacji w kuchni ? Kominek powinien być prostym słupkiem, pewnie do poziomu sufitu. Albo coś takiego, wyprowadzenie dymu też jakoś schowane: https://www.raczynski-kominki.pl/268...lka-gratis.jpg
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 29-02-2020 o 15:02

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Elfir co tak uparłaś się na to doprowadzenie powietrza? Kominem też można jak już.
    Co to jest normalny kominek i dlaczego ma być ciężki a może pomyliło Ci się z piecokominkiem i jakaś akumulacją co jest bez sensu przy okazjonalnym paleniu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    A są jeszcze kominki ekologiczne, mają wejść jakieś nowe normy w 2022r odnośnie zanieczyszczenia powodowanego przez kominki i już ponoć są kominki ekologiczne, które te normy spełniają. Ostatecznie nie musi być słychać palonego drewna, jeśli normy pyłów są mocno przekroczone, ogień to ogień Jaki inny rodzaj kominka byście zaproponowali dla romantycznej atmosfery ?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.861
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Elfir co tak uparłaś się na to doprowadzenie powietrza? Kominem też można jak już.
    Co to jest normalny kominek i dlaczego ma być ciężki a może pomyliło Ci się z piecokominkiem i jakaś akumulacją co jest bez sensu przy okazjonalnym paleniu.
    nie uparłam się, ale po prostu wszyscy posiadacze kominków, których znam, mają powietrze prowadzone pod podłogą lub przez ścianę.

    Tak samo fundament - nie pisałam "na pewno" tylko "chyba", bo widziałam tak w projektach domów.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał heteranthera Zobacz post
    Jaki inny rodzaj kominka byście zaproponowali dla romantycznej atmosfery ?
    prawdziwie romantyczną atmosferę robi otwarty ogień, bez szybki

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    prawdziwie romantyczną atmosferę robi otwarty ogień, bez szybki
    Najlepszy efekt występuje gdy otwarty ogień rozpalisz bezpośrednio na parkiecie. Gdy klejony jest na subit , to ogień do sufitu jest gwarantowany. Jeśli dom jest wyposażony w czujkę dymu, to może strażacy zdążą na czas



    Czujki dymu i gaśnice kupisz najszybciej ....
    po takim doświadczeniu.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Najlepszy efekt występuje gdy otwarty ogień rozpalisz bezpośrednio na parkiecie.
    W jaki sposób twoja odpowiedź pomoże autorowi wątku?
    Rozumiem, że bawią cię słowne absurdy, ale bez przeginania.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Jaki rodzaj wentylacji masz w tym domu?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Piecyk na środku kuchni? Dlaczego nie?!
    http://www.kominki-batura.pl/galeria,kaflowe-26,7,93

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Jaki rodzaj wentylacji masz w tym domu?
    Sądząc po ilości pionów grawitacyjną.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Sądząc po ilości pionów grawitacyjną.
    Też tak myślę....ale wiesz jak to bywa...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony