dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Normy emisji po 2022 roku były dawno zapowiadane, większość dobrych marek ma już opracowane i wdrożone do produkcji odpowiednie wkłady kominkowe. W nowoczesnych wkładach kominkowych, z komorą do górnego spalania, redukcja emisji PM jest nawet o 90% w stosunku do wcześniejszych norm .
    Darek B

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    mechaniczną, piony nie wszystkie zostaną chyba wykonane, bo jest pakiet mechanicznej, przypomne pytanko, gdzie najlepiej wstawić kominek, jest stan surowy zamknięty, więc jest jeszcze możliwość przeróbek.
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 07-03-2020 o 21:30

  3. #23

    Domyślnie

    Jezus Maria, co za masakryczny wątek... Jedno proste pytanie i kilkanaście odpowiedzi, prawie wszystkie nie na temat, a całkiem sporo w ogóle od czapy Tylko współczuć założycielowi...

    Ad rem: wydaje mi się, że najlepiej będzie pod schodami, ale wklej jeszcze raz rzut pomieszczeń, bo poprzednie były w kiepskiej rozdzielczości i niewiele było widać, a teraz chyba je w ogóle wcięło.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    autor sie chyba zniechęcił

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Nie wiem czemu te png są pomniejszane Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzutkominek.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	441555
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 08-03-2020 o 16:04

  6. #26

    Domyślnie

    Wrzuć na jakiś darmowy zewnętrzny serwer typu, np. https://imgur.com/upload i wklej tu linka, bo nadal niewiele widać.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

  8. #28

    Domyślnie

    Generalnie układ dość ciężki, przez centralne umieszczenie schodów i duże przeszklenia. No i informacje mimo wszystko są niepełne, bo nie widać reszty pomieszczeń (np. aneks kuchenny?), nie wiadomo jak planujesz ustawić meble oraz tego, co jest na piętrze.
    Idealne umieszczenie kominka musiałoby spełniać co najmniej kilka warunków:
    - blisko środka (centralnej części) domu - ale przy paleniu tylko rekreacyjnym ma to mniejsze znaczenie
    - blisko przewodów kominowych - albo przynajmniej miejsca gdzie można je zrobić
    - w dobrze widocznym miejscu - bo każdy chce patrzeć na ogień, a nie np. mieć go za plecami
    - nie za blisko wrażliwych sprzętów, np. telewizora
    Tu chyba nie da się spełnić wszystkich warunków, więc zawsze potrzebny będzie jakiś kompromis.
    Kilka moich propozycji: https://imgur.com/a/jZlVYZn
    1 - nie najlepsze miejsce, ja bym tam nie zrobił (za blisko wyjścia na taras), ale widziałem kominki postawione w takich miejscach
    2 - najbardziej klasyczne położenie, komin można puścić prosto w górę lub - jeżeli sytuacja na piętrze nie pozwala - wyciągnąć przez ścianę i poprowadzić na zewnątrz
    3 - tu można zrobić efektownie wyglądający kominek tunelowy lub trzyszybowy, łączący salon i (chyba) kuchnię, niebieskim kolorem zaznaczone miejsce na ewentualną wnękę na drewno
    4 - w takim miejscu jest kominek (a właściwie stylowa koza) w domu moich rodziców i też się sprawdza, choć palenie daje mniej frajdy bo siedzi się do niej plecami
    Moje ulubione z powyższych jest miejsce 2, ewentualnie 3 jeżeli ktoś stawia na efekciarstwo i designerski wygląd wnętrz, a mniej zależy mu na samym ogniu.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko to ma palenisko otwarte, więc do wentylacji mechanicznej nie mozna zastosować

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Autor tematu chyba ma wentylację grawitacyjną
    Sama o tym wspomniałaś...
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tylko to ma palenisko otwarte, więc do wentylacji mechanicznej nie mozna zastosować
    Czemu nie można?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia zakłócając przepływ powietrza w wentylacji

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo pobiera powietrze do spalania z pomieszczenia zakłócając przepływ powietrza w wentylacji
    Tak samo jak w grawitacyjnej.
    Nie ma przeciwwskazań prawnych ani empirycznych (sprawdziłem).

    Edyta.
    Po zastanowieniu doszedłem do wniosku, ze myliłem się. Przy WG sytuacja jest gorsza, bo może zaciągać zasyfionymi kominami wywiewu. Przy WM nawiew dalej będzie nawiewał (tyle, że więcej) a wywiew wywiewał (tyle, że mniej).
    Dyskusja o WM + kominek
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-03-2020 o 09:57

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poza tym, że wentylacja będzie zaciagała dym na pokój zaraz po rozpaleniu.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poza tym, że wentylacja będzie zaciagała dym na pokój zaraz po rozpaleniu.
    Nie spotkałem się. Nawet, jak tak paliłem:



    Dla jasności - to nie szyba, to siatka.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydaje mi się, że masz rurę doprowadzająca powietrze w podłodze?

  18. #38

    Domyślnie

    Pewnie cug ma wiekszy do komina niuż marna wentylacja na 1 biegu. Spali powietrze z pokoju to pójdzie na pokój

    A do autora, pieniadze wyrzucone w błoto. Wejdzie zakaz a to pewne to znowu trzeb bedzie elektryczny wkład montować.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 11-03-2020 o 10:16

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    wydaje mi się, że masz rurę doprowadzająca powietrze w podłodze?
    Zaślepioną, bo kominek nie ma przyłącza.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Pewnie cug ma wiekszy do komina niuż marna wentylacja na 1 biegu. Spali powietrze z pokoju to pójdzie na pokój
    Przy wentylacji grawitacyjnej powietrze wyrzucone przez komin jest uzupełniane przez nawiewy, a przy WM nawet wspieranie wentylatorem nie uchroni przed próżnią w domu? Przecież do kominka trzeba raptem kilku m3/h.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony