dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1

    Domyślnie

    Ostatnio wpadliśmy na pomysł z żoną, że może zamiast kominka wstawimy koze/piec wolnostjący. Obecnie w sprzedaży są super kozy z przeszkleniem. Wygląda to elegancko jest tanie - jakieś 2000- 2500 zł w porównaniu z średnio 10 000 za kominek.
    Czy znacie jakieś za i przeciw zastosowania takiego piecyka?
    Odrazy dodam, że nie interesyje mnie rozprowadzanie ogrzewania z kominka na cały dom.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tą ceną kominka to trochę przesadziłeś. Ostatnio się tym interesowaliśmy i zakupiliśmy już nawet wkład. Koza moim zdaniem nigdy nie zastąpi Ci kominka - efekt nie jest ten sam, a poza tym ona chyba nie jest dostosowana do obudowania. Ceny kominków kształtują się b. różnie. Wkłady - najtańsze żeliwne już za 1500 zł. My jupiliśmy stalowo szmotowy (są trochę lepsze) za 2.200 do tego rury, montaż, kolanka ok. 300zł i może na razie stać bez obudowy. W przyszłości ją dorobimy. Orientowałam się, że taka tańsza obudowa to wydatek w granicach 2500 - 3000. Więc na pewno nie jest to 10.000 a raczej warto. Robicie to na całe życie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    My też mamy zamiar kupić piec-kozę. Wybraliśmy model z firmy Kornak. W salonie będę miała stare meble nie antyki ale coś obok tego. Wybrany przez nas model jest żeliwny z ornamentami, wysoki na 180cm i zajmuje mało miejsca. Będzie cudnie u nas wyglądał. Widziałam go na własne oczy u przedstawiciela handlowego.

  4. #4

    Domyślnie

    Czy gdzieś w Internecie można to zobaczyć?
    A może masz jakieś zdjęcia?
    My wstępnie oglądaliśmy kozy firmy DOVER (www.dover.pl)

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Można go zobaczyć na stronie http://www.kornak.pl. Wybraliśmy model 8/2 (kosztuje około 2.900,-) ze względu na wysokość. Rozety pokazane na rysunku są otwierane, znajduje się tam dojście do pieca gdyby trzeba go było wyczyścić. Firma daje 2 lata gwarancji ale przedstawiciel handlowy na moje pytanie jak długo z niego korzystają (ogrzewają nim swoje pomieszczenia powiedział, że 4 lata i wszystko jest ok. tylko dla nich ten piec ma za dużą moc i zimą mają otwarte drzwi zewnętrzne.

  6. #6

    Domyślnie

    Też mi się podoba ten piec. Zastanawiam się tylko nad jednym - czy nie będzie problemem utrzymanie tego pieca w czystości. Żeliwo nie jest najlepszym materiałem pod tym względem.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Jeśli jest prawdą to co powiedział przedstawiciel handlowy, że mają go już 4 lata to nie wyglądał źle. Nie chce mi się wierzyć, że często zajmowali się jego czystością.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie w salonie stoi koza - JOTUL . Stoi sobie w kąciku wyłożonym klinkierem i wygląda naprawdę ładnie . Teraz - gdy nie ma mrozów ogrzewam nią cały dom - 130 mkw.
    DJ

  9. #9

    Domyślnie

    Mam kominek, ale teraz wybrałbym wolnostojący piec, który po prostu nie zmniejsza optycznie pomieszczenia. Kwestie cenowe także są istotne, można zaoszczędzić kilka tysięcy złotych.

  10. #10

    Domyślnie

    Danajot,

    Który model kupiłaś?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam kozę (Haas and Son czy jakoś tak) łatwa w montażu była, fajnie grzeje, niezbyt droga, (2000), ale gdyby nie chorobliwy niedosyt finansowy, miałabym kominek... może kiedyś, w końcu takie kozy wieczne nie są, prawda? Na emeryturce kominek!

  12. #12

    Domyślnie

    loniu, 3D -tak się chyba nazywa, kupiłam go w czerwcu w promocji, zapłaciłam 1800 zł w salonie kominkowym na ul.Powstańców
    DJ

  13. #13

    Domyślnie

    Danjot, czy na fakturze masz napisane piec wolnostojący czy wkład. Chodzi mi o możliwość odpisania od podatku.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A czy bywają takie piece wykończone ceramicznie???? Coś a'la stary piec kaflowy?
    I - czy ktoś mnie oświeci - taki piec podłącza się po prostu do komina i ..?
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  15. #15

    Domyślnie

    1/.na fakturze - piec
    2/. istnieją takie piece w obudowie z kafli - widziałam je w Castoramie i Praktikerze
    3/.podłączony jest wprost do komina ...i już
    _________________
    DJ

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Danajot dnia 2002-11-22 12:28 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    To ciekawe, wracamy do tego co stare?

    Piece, pamietam je jako kilkuletni szkrab wysłany do babci
    na swieta zimowe. Z czułością je wspominam, ale też pamietam
    jak babcia odetchnęła z ulgą, gdy zastapiono je centralnym
    ogrzewaniem

    buziaki

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    No tak - z ulgą (też kiedyś miałam piece jako jedyne żródło ogrzewania) - jako jedyne źródło ogrzewanie to jest cholerstwo uciążliwe. Choć bardzo dobrze pamiętam ... ziemniaki pieczone w palenisku takiego pieca u znajomych!

    Dlatego dla mnie ideałem jest - na zewnątrz kafle - ciepła "stara" by nie rzec KLASYCZNA atmosfera, dobre trzymanie ciepła i dobra jonizacja powietrza a wewnątrz nowoczesne rozwiązania! No i jako uzupełnienie, alternatywa, element Estetyczno-Artystyczno-Towarzyski a nie jako Jedyna Metoda na ogrzanie domu.
    Taki piec w kaflach (i to jakichś specjanych, w pięknym kolorze, nie takich sraczkowato-żółtych najczęsciej spotykanych w starych mieszkaniach) - to jest COŚ! W pomieszczeniu jest wtedy ZUPEŁNIE INACZEJ. Oczywiście, jeśli ktoś lubi takie klimaty

    Danajot - dzieki! Rozejrzę się.



    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2002-11-22 13:00 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Gagata dnia 2002-11-22 13:02 ]</font>

  18. #18

    Domyślnie

    Bardzo prosze o jeszcze więcej Waszych doświadczeń z piecami wolnostojącymi ! Kupiliśmy z Moim Kwiatuszkiem właśnie stareńki domek, podkreślam, że bardzo mały (ok. 70 m pow. użytkowej bez zagospodarowanego poddasza) i dumamy nad ogrzewaniem. W kuchni stoi stary piec kaflowy w kolorze niebieskim, na którego miejscu może by wstawić kozę ?? Ciąg w kominie mamy idealny. W pokoju tuz obok kuchni stał sobie piec kaflowy z wsadem elektrycznym. Miał jednak ten paskudny sraczkowaty kolor, dlatego wyleciał i to szybko ! Po nim pozostał otwór w ścianie do komina, który zachowuje się niczym wentylacja mechaniczna. Może by tak jednak w kuchni koza ?

    Tomek

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    A czy bywają takie piece wykończone ceramicznie???? Coś a'la stary piec kaflowy?
    I - czy ktoś mnie oświeci - taki piec podłącza się po prostu do komina i ..?

    Gagata, może chodzi o coś takiego:

    http://www.romotop.com.pl/piece-piecyki/siena-2.htm

    to nowoczesny piec kominkowy stylizowany na rustykalny w obudowie kaflowej.

  20. #20

    Domyślnie

    Kupiłem najwiekszy Dovre. NA razie paliłem 4 razy brykietem z marketu + brykiet z węgla brunaatnego. Po załadoiwaniu wczoraj o 22:00 dzisiaj o 9:00 po dołożeniu poszedł ogień.

    Szczerze polecam - duża fajna szyba.

    Teraz musze zamówić sporo drewna - obojgu nam się spodobało
    Zajmuje duzo mniej miejsca niz kominek. Kiedy wkleje zdjecia ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony