dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    CW liczy przecież straty - nie liczy tylko drugiej strony, czyli zysków.
    To przyznałem stwierdzając że posiada wiele niedoróbek. Jednak dla laika i w celach wykonania przybliżonych obliczeń w zupełności wystarczy.
    Oczywiście jeżeli ktoś jest w stanie obliczyć zyski bytowe, dobierze sobie instalacje bez zbędnych nadwyżek.
    Sam posiadam kostkę z zapotrzebowaniem 22kW i jestem na etapie modernizacji termicznej.
    Więc szczerze zazdroszczę każdemu kto ma mniejsze zapotrzebowanie.
    Docelowo Ma działać instalacja PV + pompa ciepła.
    Pierwyj jednak muszę zejść do 7kW co według tej strony i tego co przedstawił wykonawca się pokrywa,

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    To dość dyskusyjna sprawa. Ale; by w miarę dokładnie wyliczyć/wyznaczyć ilość kWh z PV, są do tego przeznaczone metody i sposoby na odpowiednich stronach www. Jeżeli się zdarzy przewymiarowanie, jest to żadną stratą. Może jedynie może stanowić powód do żalu dla bardziej wrażliwych i szukających dziury w całym. Ostatecznie chodzi o to, by rachunki za zużycie energii maksymalnie wyzerować i z tego należy mieć powody do jedynie zadowolenia. Jak ileś kilowatów pójdzie bezpowrotnie w sieć, to można zawsze coś wymyślić i dodatkowo podłączyć, by uniknąć nocnego płaczu w poduszkę. Przecież lepiej jest mieć więcej swego jak mniej i dopłacać w ostatecznym rozrachunku.
    Kolego nie zrozumiałeś mnie. Chodzi generalnie o to że większość przedstawicieli handlowych sprzedaje instalacje na podstawie rachunku za prąd.
    Z racji oddawanego myta nie jesteś właściwie w stanie przewymiarować takiej instalacji ( powiedzmy że przyjmuje do wiadomości że mogą się takie wypadki zdarzyć) Jednak instalacja PV to wydatek rzędu 25-35 tyś używając ją do świecenia i oglądania TV zwracać się będzie wieki.
    Jednak przyjmując założenie montuje instalacje PV i wymieniam kocioł węglowy na Kocioł indukcyjny lub Elektryczny. instalacja liczona z rachunków z okresu gdy grzaliśmy się węglem będzie za mała. A co za tym idzie poniosą się rachunki za prąd ponieważ dojdzie urządzenie które nie było do tej pory brane pod uwagę. Więc żeby dokonać zakupu pompy ciepła czy też kotła elektrycznego musimy wiedzieć jakiej mocy urządzenie będzie nam potrzebne. I dopiero do tego zapotrzebowania starać się dobrać instalacje PV oczywiście w zakresie zasobności portfela.
    Ostatnio edytowane przez Mefi100 ; 01-03-2020 o 19:48
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    To przyznałem stwierdzając że posiada wiele niedoróbek. Jednak dla laika i w celach wykonania przybliżonych obliczeń w zupełności wystarczy.
    Oczywiście jeżeli ktoś jest w stanie obliczyć zyski bytowe, dobierze sobie instalacje bez zbędnych nadwyżek.
    .
    Ten kto uzywa CW na pewno nie obliczy zysków bytowych, zresztą zyski bytowe to tylko czesc zysków, pozostają słoneczne, których obliczenie jest poza zasiegem korzystających CW

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ten kto uzywa CW na pewno nie obliczy zysków bytowych, zresztą zyski bytowe to tylko czesc zysków, pozostają słoneczne, których obliczenie jest poza zasiegem korzystających CW
    Nie mam zamiaru się kłócić odnośnie, tego co Kolega napisał, jednak pragnę zauważyć.
    To nie jest wiedza tajemna.
    Jeżeli ktoś będzie chciał to odpowiednie wzory i tabele znajdzie.
    Pytanie czy będzie potrafił z nich skorzystać. Należy mieć jednak nadzieję że znajdzie się ktoś kto w szkole nie spał i pomoże.
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Nie mam zamiaru się kłócić odnośnie, tego co Kolega napisał, jednak pragnę zauważyć.
    To nie jest wiedza tajemna.
    Jeżeli ktoś będzie chciał to odpowiednie wzory i tabele znajdzie.
    Pytanie czy będzie potrafił z nich skorzystać. Należy mieć jednak nadzieję że znajdzie się ktoś kto w szkole nie spał i pomoże.
    Jezeli ktos ma wiedze jak liczyc zyski bytowe i słoneczne ma pewno nie skorzysta z CW, poniewaz bedzie wiedział jak wyliczyc straty. Policzy zapotrzebowanianie na ciepło dokladniej niz w CW.
    Jaki jest sens liczenia w CW i pozniejszego uzupelniania tych obliczen o wlasne wyliczenia zysków. Przeciez to sie kupy nie trzyma.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Sam posiadam kostkę z zapotrzebowaniem 22kW i jestem na etapie modernizacji termicznej.
    Zapotrzebowania nie mierzy się w kW, tylko w kWh.

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Nie mam zamiaru się kłócić odnośnie, tego co Kolega napisał, jednak pragnę zauważyć.
    To nie jest wiedza tajemna.
    Jeżeli ktoś będzie chciał to odpowiednie wzory i tabele znajdzie.
    Serio?
    To powiedz mi, ile wpadnie energii w styczniu przez m2 przeszklenia na południe, ile na wschód, ile na zachód a ile na północ w Gdańsku, a ile w Krakowie. Oczywiście uwzględniając statystyczne dane historyczne o nasłonecznieniu w tych miejscach. Powodzenia. I szczere gratulacje jak policzysz to "na piechotę".

    Jak polecasz do liczenia strat CW, to dorzuć dla kompletu coś do liczenia zysków słonecznych i bytowych, bo to jest trudniejsze od liczenia strat
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-03-2020 o 20:47

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli ktos ma wiedze jak liczyc zyski bytowe i słoneczne ma pewno nie skorzysta z CW, poniewaz bedzie wiedział jak wyliczyc straty. Policzy zapotrzebowanianie na ciepło dokladniej niz w CW.
    Jaki jest sens liczenia w CW i pozniejszego uzupelniania tych obliczen o wlasne wyliczenia zysków. Przeciez to sie kupy nie trzyma.
    Zgodzę się. Jednak to strona bardziej dla laika. Za którego w tym temacie mam i siebie samego (może bardziej lenia).
    Jest jednak prosta i pozwala zwykłemu zjadaczowi chleba określić w dużym przybliżeniu ile ciepła potrzebuje jego dom.
    Jednak stwierdzenie że dokonanie dokładnych obliczeń jest poza zasięgiem możliwości Kowalskiego, to lekka przesada.
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Zgodzę się. Jednak to strona bardziej dla laika. Za którego w tym temacie mam i siebie samego (może bardziej lenia).
    Jest jednak prosta i pozwala zwykłemu zjadaczowi chleba określić w dużym przybliżeniu ile ciepła potrzebuje jego dom.
    Jednak stwierdzenie że dokonanie dokładnych obliczeń jest poza zasięgiem możliwości Kowalskiego, to lekka przesada.
    Na czym opierasz twierdzenie ze przeciętny Kowalski jest w stanie dokladnie policzyc zyski bytowe i słoneczne. Zapewniam Ciebie ze to nie jest takie proste. Metodyka tych obliczen wykladana na jest na wydziałach budownictwa oraz ogrzewnictwa i studiach podyplomowych z zakresu audytingu energetycznego.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zapotrzebowania nie mierzy się w kW, tylko w kWh.



    Serio?
    To powiedz mi, ile wpadnie energii w styczniu przez m2 przeszklenia na południe, ile na wschód, ile na zachód a ile na północ w Gdańsku, a ile w Krakowie. Oczywiście uwzględniając statystyczne dane historyczne o nasłonecznieniu w tych miejscach. Powodzenia. I szczere gratulacje jak policzysz to "na piechotę".

    Jak polecasz do liczenia strat CW, to dorzuć dla kompletu coś do liczenia zysków słonecznych i bytowych, bo to jest trudniejsze od liczenia strat
    Pisałem o mocy grzewczej a ją określamy w kW nie w kWh

    Wildze kolego że musisz na silę udowodnić jakim to jesteś ekspertem i mądrym człowiekiem.
    Nigdzie nie pisałem że jestem to wstanie policzyć od ręki wszak jak wspomniałem jestem laikiem
    Bądź łaskaw mi pomóc dobry wzór wybrałem ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obliczenia.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	441348


    Kolego asolt nie twierdzę że każdy policzy to od razu i bez większych problemów. Tyle tylko że niektórym wydaje się że tylko oni skończyli studia.
    Ostatnio edytowane przez Mefi100 ; 01-03-2020 o 21:07
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Pisałem o mocy grzewczej a ją określamy w kW nie w kWh
    Odpowiadając cytowałem co napisałeś - nie pisałeś o mocy grzewczej.

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Bądź łaskaw mi pomóc dobry wzór wybrałem ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obliczenia.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	441348
    Do zysków słonecznych? Nie. Bytowych? Nie.
    Myślisz, że zyski słoneczne czy bytowe zależą od temperatury na zewnątrz?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Kolego asolt nie twierdzę że każdy policzy to od razu i bez większych problemów. Tyle tylko że niektórym wydaje się że tylko oni skończyli studia.
    To zapytam jeszcze raz, jaki jest sens porady aby liczyc w CW i uzupelnienia tych obliczen o zyski słoneczne i bytowe, ktorych to obliczenie jest poza zasiegem zdecydowanej wiekszosci korzystających z CW

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To zapytam jeszcze raz, jaki jest sens porady aby liczyc w CW i uzupelnienia tych obliczen o zyski słoneczne i bytowe, ktorych to obliczenie jest poza zasiegem zdecydowanej wiekszosci korzystających z CW
    Zapytam zatem kiedy tak twierdziłem
    bo chyba nie tu.
    To przyznałem stwierdzając że posiada wiele niedoróbek. Jednak dla laika i w celach wykonania przybliżonych obliczeń w zupełności wystarczy.
    Oczywiście jeżeli ktoś jest w stanie obliczyć zyski bytowe, dobierze sobie instalacje bez zbędnych nadwyżek.
    Przejrzałem posty i nie znalazłem takiego wpisu. Owszem nie twierdzę że nie ma tu ludzi którzy nie potrafią tego zrobić.
    Są też osoby które muszą podnieść swoje ego
    Pytasz jaki jest sens odsyłania autora do CW
    Moja odpowiedź przynajmniej w mojej ocenie bardziej pomoże autorowi niż porada o sprawdzenie kabla w gniazdku.

    Dalszą dyskusje w tym temacie uznaję za bez zasadną
    Pozdrawiam serdecznie
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mefi100 Zobacz post
    Pytasz jaki jest sens odsyłania autora do CW
    Moja odpowiedź przynajmniej w mojej ocenie bardziej pomoże autorowi niż porada o sprawdzenie kabla w gniazdku.
    Fakt ze CW jest bezplatne nie moze przyslonic faktu ze jest niedokladne. Po co laikowi niedokładne obliczenia?. Czy na ich podstawie ma podjac decyzje czym i jak ogrzewac i jakie maja byc koszty eksplatacyjne i inwestycyjne?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Żeby ogrzewać mieszkanie za pomocą energii elektrycznej trzeba wiedzieć ile trzeba tej energii wyprodukować.
    A tego CW absolutnie nie poda, bo się rozjeżdża z wynikiem od 40 do 200%

  14. #34

    Domyślnie

    Nie chcę bronić CW bo nie taki jest mój zamysł. Jednak strona pozwoli nam zdać sobie sprawę, że sama wymiana kotła to trochę za mało. W moim przypadku była motorem do zatrudnienia podobnej firmy do kolegi. Dzięki niej również zaoszczędziłem na wydawaniu pieniędzy na kocioł dwukrotnie większy niż tego potrzebuje. I zdać sobie sprawę od czego powinienem wogóle zacząć.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie92 Zobacz post
    Dom jest wspólny z moimi rodzicami, myślałem o montażu podlicznika.
    Dach jest duży, z dwoma bokami na stronę południową.
    Grzejniki nie mogą być podłączone do istniejącej sieci elektrycznej? (Kable min 2,5)
    Myślałem o zasilaniu całego mieszkania, nie tylko ogrzewania.
    W tej chwili mam zużycie miesięczne z ogrzewaniem wody elektrycznie ok 500kWh msc.
    Skoro to poddasze to może zamiast grzejników zamontować klimatyzatory - będziesz miał wtedy grzanie i chłodzenie w jednym, a prądu do ogrzewania wezmą 1/3-1/4 tego co grzejniki więc i PV wystarczy mniejsza.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Skoro to poddasze to może zamiast grzejników zamontować klimatyzatory - będziesz miał wtedy grzanie i chłodzenie w jednym, a prądu do ogrzewania wezmą 1/3-1/4 tego co grzejniki więc i PV wystarczy mniejsza.
    Pomysł według mnie jedyny słuszny, ale żeby do tego dojrzeć trzeba nie mieć inteligencji pudla.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znalazłeś jakiś podlicznik dwukierunkowy?


    .
    Sporo takich urządzeń na rynku, np fronius smart meter 63, albo ten https://www.tim.pl/licznik-energii-p...-pro380s-00100
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DamianWe

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    11-041
    Posty
    1

    Domyślnie

    Hej, od dłuższego czasu można zaobserwować jak tanieją panele fotowoltaiczne i mają coraz lepszą sprawność. Myślę że z roku na rok coraz bardziej się opłaca inwestowanie w fotowoltaikę. Według mnie to coraz bardziej realny scenariusz - ogrzewanie domu na prąd Pozdrawiam

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianWe Zobacz post
    Hej, od dłuższego czasu można zaobserwować jak tanieją panele fotowoltaiczne i mają coraz lepszą sprawność. Myślę że z roku na rok coraz bardziej się opłaca inwestowanie w fotowoltaikę. Według mnie to coraz bardziej realny scenariusz - ogrzewanie domu na prąd Pozdrawiam
    Domy ogrzewane tylko energią elektryczną są powszechne od dawna...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Domy ogrzewane tylko energią elektryczną są powszechne od dawna...
    Ja od ponad 16 lat.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony