dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Remont dachu

  1. #1

    Domyślnie Remont dachu

    Witam,

    W tym sezonie jestem zmuszony wykonać pełen remont dachu, ponieważ obecnie jest zbyt niski spad, stara blacha i niestety podczas deszczów gdzieś przecieka więc jak robić to raz i porządnie.

    Jest to dom z lat 80. Dach jednospadowy około 120m2 i zastanawiam się w jaki sposób wykonać remont.

    Jedna z firm zaproponowała zrzucić obecny dach, ocieplić wełną, dać folię, zwiększyć spad, dać nowe deskowanie (zakładając, że więźba dachowa będzie w stanie idealnym) i wszystko przykryć papą termozgrzewalną, Nowe rynny, poprawka murków ogniowych. Oczywiście napisałem to w skrócie. Za taką usługę liczą sobie około 140 za m2 brutto za samą robotę, nie mam pojęcia ile wyjdzie mnie materiał.

    Czy cena +/- 19 000 zł za samą robotę to dobra cena? Jaka może być przypuszczalnie cena materiału. Chciałbym oczywiście poznać orientacyjne ceny czy ktoś nie zażąda ode mnie za dużo pieniędzy.

    Chciałbym jeszcze wykonać ocieplenie więc każdy grosz się liczy.

    Chyba, że Państwo macie jakąś inną propozycję na ten dach? Szukam porady eksperta jak to mądrze rozwiązać. Dziękuje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Remont dachu na zgłoszenie. Natomiast jak będziesz miał zamiar zmienić kat nachylania połaci to projekt i nowa więźba i pozwolenie na budowę. Natomiast odnośnie kosztów to wykonawca powinien to policzyć. Pojęcie dużo czy mało za robociznę to pojęcie względne. Każda kwota będzie dobra jak nie znajdziesz innego wykonawcy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak masz mały spadek to nie kombinuj z blachą i pokryj termo. Jan
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony