dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No u mnie w Opolskim idzie reklama taniego peletu w radio a jak wejdziesz na ich stronę to ten tani pellet kosztuje 1200 zł/tona i nie wiele brakuje do 1,5 tysiaka . za 1200zł mam 1,5 tony dobrego ekogrocha 28mj a nie 18mj , chyba idiotów szukają a że tacy są to niech mu płacą .

  2. #22
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Witać górnika , fakt że na Śląsku już śpiewają powoli o całkowitym zakazie palenia stałymi paliwami , słyszałem że Rybnik i Ruda Śląska medytuje nad tym
    I bardzo dobrze, oby jak najszybciej...

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    No u mnie w Opolskim idzie reklama taniego peletu w radio a jak wejdziesz na ich stronę to ten tani pellet kosztuje 1200 zł/tona i nie wiele brakuje do 1,5 tysiaka . za 1200zł mam 1,5 tony dobrego ekogrocha 28mj a nie 18mj , chyba idiotów szukają a że tacy są to niech mu płacą .
    Jeśli tani u was kosztuje 1200 tyle to ile certyfikowany A1? Weź sobie wygogluj , ja tam widzę znane brandy premium A1(Lava,Barlinek,Olczyk,Poltarex,Fabich) poniżej tysiąca 850-990zł .Pellet to się kupuje przed sezonem kiedy jest tańszy a nie w trakcie.Co z tego że masz kalorycznego grocha jak zimy nie ma a on ciągle pali .To tak jak by mieć dziurawe wiadro na wodę.Grochowiec fanie się sprawdzi jak mamy dużą nieocieploną budę i zimę trzy miechy non stop z temperaturami grubo poniżej zera.Przy zimach z huśtawką temperatury grochowiec słabo się sprawdza mimo ,że ma bardziej kaloryczne paliwo.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  4. #24
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A u mnie kosztuje 400 zł /tona.

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A u mnie kosztuje 400 zł /tona.
    Dobre przebicie, rób interes, kup 10000t za 400zl a sprzedaj to za 1000zl a nie za 1200zl, kupców jak mrowkow się znajdzie
    Po miesiącu masz nową Giulette a i nowy dom gratis
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 05-03-2020 o 22:33

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A u mnie kosztuje 400 zł /tona.
    Chyba ten pelet na ryby
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  7. #27
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Do kotła a co zazdrościsz?

  8. #28
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Jeśli tani u was kosztuje 1200 tyle to ile certyfikowany A1? Weź sobie wygogluj , ja tam widzę znane brandy premium A1(Lava,Barlinek,Olczyk,Poltarex,Fabich) poniżej tysiąca 850-990zł .Pellet to się kupuje przed sezonem kiedy jest tańszy a nie w trakcie.Co z tego że masz kalorycznego grocha jak zimy nie ma a on ciągle pali .To tak jak by mieć dziurawe wiadro na wodę.Grochowiec fanie się sprawdzi jak mamy dużą nieocieploną budę i zimę trzy miechy non stop z temperaturami grubo poniżej zera.Przy zimach z huśtawką temperatury grochowiec słabo się sprawdza mimo ,że ma bardziej kaloryczne paliwo.
    Co ty masz za problem z tym , każdy nowy kocioł ma sterownik pid który moduluje od 30 do 100 procent i jak ja mam kocioł 10kw to moc minimalna 30 proc to właśnie 3kw więc sobie pyka na takiej mocy ba nawet moge zjechać do 2kw bez uszczerbku na ekologi itp , spala czyściutko i kosztowo nie do pobicia jak narazie a co bedzie za 5 czy 10 lat to czas pokaże , dawki podawana przez podajnik to są dosłownie gramy , inaczej mówiąc jak by podajnik pracował całą godzinę bez przerwy to jest w stanie podać 6,5 kg/godz a on podaje 2 sek na 35 sekund przerwy .przelicz to i dodaj do tego stały ale modulowany nawiew to masz płomyczek jak że świecy dopalony do granic możliwości .

  9. #29
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Właśnie nie bo czym na mniejszej mocy chodzi tym mam mniejsza ma sprawność.

  10. #30
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Oj chłopie ty dalej nie rozumiesz działania kotła podajnikowego i wszystko próbujesz porównac do zasypowego dolniaka , kotły podajnikowe działają inaczej zmniejszając dawkę paliwa zmniejsza się też nadmuch ale nie tyle ile procentowo zmniejsza się podawanie tylko o 1/4 tego i w efekcie spalanie zawsze jest całkowite czy to na max czy min mocy , szkoda twego klepania i dobrze jak byś to zrozumiał bo będziesz przypominał błazna jak dalej to będziesz chciał udowodnić , my tu nie mówimy o starych kotłach i jeszcze starszych sterownikach tylko o sterownikach typu Z-PID , nie wiem czy to zrozumiesz ale sprawności ani ekologi to nie zmniejsza i tyle .

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam.polerki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Rydułtowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    9

    Domyślnie

    Panowie dajcie spokój z tymi przepychankami, po co to komu?
    Ja groszkowca nie chcę i nie mogę zamontować, wyprzedzę fakty i od razu napiszę że gazu również - po pierwsze że będzie u mnie w drodze najszybciej za 5 lat, a po drugie...bo nie chcę gazu.
    U nas ceny pelletu w zależności od pory roku to ok. 650-1200zł.
    Czyli wg Was lepszy jest pionowy wymiennik, tak jak w ogniwie? Macie jeszcze jakieś inne kotły do polecenia z pionowym wymiennikiem?

  12. #32
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Zębiec agat peleciak , ja ma odpowiednika ale ekogroszkowca i wydajny skurczybyk ,pali tyle co nic.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam.polerki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Rydułtowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    9

    Domyślnie

    Rozeznam temat tego Zębca, cenowo wychodzi tak jak ogniwo eko pellet.
    Ktoś coś może więcej powiedzieć na temat tego Zębca i ogniwa? Chodzi mi raczej o opinie posiadaczy tych kotłów lub instalatorów.

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam.polerki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Rydułtowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    9

    Domyślnie

    mtdeusz, a szanowny Pan w czymś pomoże? Coś podpowie, zaproponuje? Bo jak na razie widzę sam zamęt Pan wprowadzasz i dziwne docinki do ludzi którzy chcą bezinteresownie mi pomóc.
    Jak masz Pan wiedzę i doświadczenie z jakimś pelleciakiem to zaproponuj Pan coś... Jestem wdzięczny za każdą radę i szanuję wasz poświęcony na to czas bo sam nie mam na ten temat tak dużej wiedzy.
    Ze swojej strony, jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy w dietetyce bądź w auto-detailingu to służę pomocą.

  15. #35
    Banned
    Wiktor626

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-610
    Posty
    49

    Domyślnie

    Mam jeden z ich kotłów, który sprawuje się super. Innych produktów nie znam lecz przeglądając ich ofertę widać jaki cel przyświeca tej firmie. Proste i tanie kotły nie naszpikowane bajerami o super sprawności energetycznej.

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adam.polerki

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Rydułtowy
    Kod pocztowy
    44-280
    Posty
    9

    Domyślnie

    No to może zostać przy tym ogniwie? Czyszczenie z tego co widziałem jest bajecznie proste przy ich pionowym wymienniku. Zraziła mnie tylko jakość "wykonania" po otwarciu frontowych drzwiczek... Na blasze widoczne były jakieś wżery, spawy też do pierwszej klasy się nie zaliczały. Nie wiem czy zwracać na takie pierdoły uwagę czy to tylko nic nie ważna kosmetyka.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam.polerki Zobacz post
    No to może zostać przy tym ogniwie? Czyszczenie z tego co widziałem jest bajecznie proste przy ich pionowym wymienniku. Zraziła mnie tylko jakość "wykonania" po otwarciu frontowych drzwiczek... Na blasze widoczne były jakieś wżery, spawy też do pierwszej klasy się nie zaliczały. Nie wiem czy zwracać na takie pierdoły uwagę czy to tylko nic nie ważna kosmetyka.
    Cześć i co kolego kupiłeś w końcu?
    Też chce kupić ogniwo 18 ale mam 200 m 2 z CP wychodzi mi ok 16 kw plus cwu ze 2 kw na 5 osób.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Też chce kupić
    Trzeba się rozejrzeć i poczytać w Internecie. Najważniejsze to dobry palnik, wymiennik i prawidłowa ochrona powrotu. Reszta bajerów jest dla ukrycia niedomagań tych trzech najważniejszych elementów.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony