Witam,


Za kilka dni mam podpisać umowę deweloperską, przeanalizowałem ją, generalnie wszystko wygląda OK, ale niepokoi mnie jeden wpis.

NABYWCA wyraża zgodę na zmianę ilości lokali w budynkach, które zostaną wybudowane w ramach prowadzonego przedsięwzięcia deweloperskiego na skutek podziału lub połączenia obecnie projektowanych lokali, jak również na zmianę przeznaczenia lokali mieszkalnych na niemieszkalne, a tym samym na zmianę pozwolenia na budowę w powyższym zakresie.-------------------------------------------------------------------
DEWELOPER informuje, a NABYWCA przyjmuje do wiadomości, że w lokalach niemieszkalnych w ramach prowadzonego przedsięwzięcia deweloperskiego, w tym powstałych z przekształcenia lokali mieszkalnych w niemieszkalne, może być prowadzona różnego rodzaju działalność, w szczególności: salon, butik, restauracja, kawiarnia, bank, instytucja finansowa, biuro, apteka, placówka opieki zdrowotnej, lokal usługowy oferujący towary spożywcze i konsumpcyjne (w tym napoje alkoholowe) z możliwością całodobowego funkcjonowania.-------------------

Jako że moje mieszkanie jest na pierwszym piętrze, zwracałem uwagę na to czy mój budynek nie zawiera żadnych lokali usługowych (i nie zawiera, póki co pode mną są na sprzedaż/kupione mieszknia z ogródkiem). Nie chciałbym mieć czegoś takiego pod oknem

Co o tym myślicie?

Moje mieszkanie jest od drugiej strony niż ulica - od strony płotu wyznaczającego granicę inwestycji. Aczkolwiek ogród od strony ulicy jest dość spory, i może nie idealnie pod moje mieszkanie, ale jego koniec już prawie dochodzi do miejsca gdzie będzie mój balkon (idzie od frontu wdłóż boku budynku). Zinlustruję to na zdjęciu , widać na nim też granice ogrodu.

W tej inwestycji są sprzedawane lokale usługowe w innym budynku (3 lokale usługowe) widocznie plan miejscowy na to pozwala. Ale sądziłem że takowe są wyznaczane na etapie sprzedaży mieszkania, oczywiście wiem że potem można zamienić lokal na usługowy...Pytam głównie o wpis w umowie, czy takowy jest normalny, w przypadku osiedla gdzie plan miejscowy pozawala na takie lokale? Czy jest to podejrzane i wskazuje na plany dewelopera idące w tym kierunku.

Wklejam zdjęcie , jak wygląda sytuacja:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjecie1.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	441381