dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54

Temat: Fitness club

  1. #41

    Domyślnie

    W korytarzach chyba tez najlepiej sprawdzi sie montaz klimy ogrzewanie i chlodzenie za jednym zamachem.

    W lazienkach chyba ogrzewanie podlogowe matami wydaje mi sie sensowne tanie przy zakupie i latwe w zalozeniu.

    W takim wypadku glownie zostaje kwestia ogrzania cwu.
    Tak mysle nad 2 opcjami... montaz pieca gazowego do tego 2 zbiorniki po jakies 200-250l kazdy. Cena pieca to ok 3 tys zl zbiorniki z wezownicami pewnie jakies 2 tys zl kazdy - pytanie ile jeszcze kasy kosztuje podlaczenie i reszta sprzetu potrzebnego do tego typu instalacji.

    Albo montaz 2 pomp powietrza ze zbiornikami po 300 litrow kazdy. Latwy montaz, tania w uzytkowaniu. Pytanie czy moge zamontowac dosc dlugie kanaly wlotowy i wylotowy tak aby faktycznie zabieralo cieplo z sal na ktorych siebcwiczy i jednoczesnie je chlodzilo. Jedynie minus taki ze przed zajeciami np w zime zeby podgrzac wode bede schladzal sale gdzie bedzie juz dosc chlodno na starcie ... wiadomo ze po 20 min zajec schladzane powietrze nie jest juz problemem jak ludzie nagrzeja sale przez wykonywanie cwiczen. W takim wypadku moglbym zainstalowac mniejsze klimy do sal ...

    Taki to rozumowania ma jakis sens ?

    Podgrzanie wody pompa vs gaz ....

  2. #42

    Domyślnie

    2 firmy i 2 rozne projekty i rozwiazania ...

    1. Centralka CENTRALA VENTS VUT 2500 PE EC A11 do tego motaz splitow po calym obiekcie.

    2. Centralka vts vvs030s do tego jedna pompa ciepla 30 kw ....

    Tylko ze firma z 1 opcji wydaje mi sie droga .... splity maja drozej niz na pierwszej z brzegu stronie o jakies 1000 zl netto do tego montaz 1200 zl netto kazdy split ... facet wyjasnil ze serwis przez 2 lata mam od nich i za to sie placi ... to wychodzi na 6 szt klimy 13 tys netto zeby miec u nich serwis
    A jakie sa ceny u was za montaż klimy ?

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradomoreno Zobacz post
    Tylko ze firma z 1 opcji wydaje mi sie droga .... splity maja drozej niz na pierwszej z brzegu stronie o jakies 1000 zl netto do tego montaz 1200 zl netto kazdy split ... facet wyjasnil ze serwis przez 2 lata mam od nich i za to sie placi ... to wychodzi na 6 szt klimy 13 tys netto zeby miec u nich serwis
    Znaczy w cenie masz przeglądy? Ile? Bo przy kilku to pewnie płatny byłby poniżej stówki od sztuki raz na rok.

    A swoją droga dalej chcesz otwierać taki biznes? Przecież koronawirus to temat na lata - ludzie nie będą się gromadzić nawet, jak władza przestanie tego zakazywać. Może jakieś kameralne salki jednoosobowe dezynfekowane po każdym kliencie podbiją rynek - ale IMO tradycyjne fitness cluby skazane są na zamknięcie.

  4. #44

    Domyślnie

    Uwazam ze nawet jesli bedzie to dluzej trwalo to jakos damy rade udzie beda chcieli wrocic do aktywnosci sportowej a na czynsz mamy aneks do umowy ze poki sa obostrzenia nie bedziemy go placic .... nawet jak kolejmy rok bedzie 50 % ludzi to i tak finansowo wychodzimy ok w moim miemaniu ...

    Wracajac do pytania ile kosztuje podlaczenie jednego splita 5 kw ?

    Czy ma ktos zle doswiadczenie z centralkami vts ?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Znaczy w cenie masz przeglądy? Ile? Bo przy kilku to pewnie płatny byłby poniżej stówki od sztuki raz na rok.

    A swoją droga dalej chcesz otwierać taki biznes? Przecież koronawirus to temat na lata - ludzie nie będą się gromadzić nawet, jak władza przestanie tego zakazywać. Może jakieś kameralne salki jednoosobowe dezynfekowane po każdym kliencie podbiją rynek - ale IMO tradycyjne fitness cluby skazane są na zamknięcie.
    obyś się mylil. To temat do momentu kiedy nie wymyśla szczepionki lub działającego leczenia. Jeżeli wymyślą z koronavirusem bedzie jak z grypą tzn. zaczynasz mieć objawy idziesz do apteki kupujesz tablety i za tydzień jesteś zdrowy. Ogolnie jakikolwiek biznes w tym okresie to lipa, jedynie branża spożywcza się jakoś trzyma bo jeść trzeba reszta stoi i tak pewnie bedzie jeszcze przez pol roku. Ludzie przestali wydawac pieniądze ...

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradomoreno Zobacz post
    2 firmy i 2 rozne projekty i rozwiazania ...

    1. Centralka CENTRALA VENTS VUT 2500 PE EC A11 do tego motaz splitow po calym obiekcie.

    2. Centralka vts vvs030s do tego jedna pompa ciepla 30 kw ....

    Tylko ze firma z 1 opcji wydaje mi sie droga .... splity maja drozej niz na pierwszej z brzegu stronie o jakies 1000 zl netto do tego montaz 1200 zl netto kazdy split ... facet wyjasnil ze serwis przez 2 lata mam od nich i za to sie placi ... to wychodzi na 6 szt klimy 13 tys netto zeby miec u nich serwis
    A jakie sa ceny u was za montaż klimy ?
    Jakie masz wyceny na 1 i 2 bo bez tego trudno coś porównać ?

    Jakie splity i pompa ciepła - marka, model ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #47

    Domyślnie

    Do opcji 1:
    Centralka vts vvs030s koszt 18500 netto
    Agregat samsunga am100kxmdgh/eu
    Cena 16200 netto
    Automatyka pod dany projekt 7500 netto
    Materialy pod wentylacje 22500 netto
    Montaz automatyki 3000 brutto
    Montaz wentylacji 14000 brutto

    Opcja 2
    6 splitow od 2 do 5 kw z montazem 23500 brutto
    Centrala CENTRALA VENTS VUT 2500 PE EC A11 cena 32000 netto
    Montaz 22000 netto
    Materialy 21000 netto

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradomoreno Zobacz post
    Wracajac do pytania ile kosztuje podlaczenie jednego splita 5 kw ?
    Montaż z akcesoriami bez jakichś specjalnych utrudnień tak do 3m między jednostkami to jeszcze niedawno było jakieś 700-800 zł netto.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A swoją droga dalej chcesz otwierać taki biznes? Przecież koronawirus to temat na lata - ludzie nie będą się gromadzić nawet, jak władza przestanie tego zakazywać. Może jakieś kameralne salki jednoosobowe dezynfekowane po każdym kliencie podbiją rynek - ale IMO tradycyjne fitness cluby skazane są na zamknięcie.
    Napiszę z własnego doświadczenia bo trenuję od jakichś 28 lat i widzę, że o ile kilka lat temu sporo małych klubów upadło o tyle teraz otwierają nowe bo istniejące są tak oblegane, że trzeba często czekać na wejście aż ktoś wyjdzie [siłownia].
    Chociaż obecnie ćwiczę kalistenikę to i tak w domu to nie to samo, i brakuje mi sprzętu z siłowni, oraz wyrywania się tam z domu, spotkania z kolegami itp. - czekam z niecierpliwością aż otworzą znowu siłownię i od razu tam śmigam.

    Na treningi nikt chory raczej nie chodzi w przeciwieństwie do sklepów więc nie ma co schizować i skoro po epidemii do sklepów będę chodził to tym bardziej na treningi.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał konradomoreno Zobacz post
    Do opcji 1:
    Centralka vts vvs030s koszt 18500 netto
    Agregat samsunga am100kxmdgh/eu
    Cena 16200 netto
    Automatyka pod dany projekt 7500 netto
    Materialy pod wentylacje 22500 netto
    Montaz automatyki 3000 brutto
    Montaz wentylacji 14000 brutto

    Opcja 2
    6 splitow od 2 do 5 kw z montazem 23500 brutto
    Centrala CENTRALA VENTS VUT 2500 PE EC A11 cena 32000 netto
    Montaz 22000 netto
    Materialy 21000 netto
    Niezłe ceny wywalili, poszukaj jeszcze jakiejś konkurencji to tylko na tym zyskasz.

    Czemu nie chcesz 2 x ECS które podawałem za 2x5000 zł brutto tylko ponad 2 krotnie droższą [ponad 22 tys brutto] ?

    Do tego ten montaż i materiały to jakiś kosmos cenowy.

    6 splitow od 2 do 5 kw z montazem 23500 brutto - nie wiem jakiej marki te splity - jak dobrej to cena ok.

    Coś mi tu jednak nie gra bo jak to wentylacja ma być 3 razy droższa od ogrzewania i chłodzenia klimatyzatorami - to jakaś pomyłka bo to w podobnej cenie można zrobić.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #51

    Domyślnie

    Tez mi sie tak wydaje ze ludzie wroca ... prowadzimy teraz treningi online ale to nie jest to samo ludzie robia to zeby nie zaniedbac sie zupelnie... finansowo jestesmy gotowi ze otworzy klub na wrzesiem czy październik i ze przez pierwsze miesiace bedzie oblozenie klubu na poziomie 25% .... zobaczymy jak bedzie napewno w 2021 beda leki lub szczepionki i mam nadzieje ze powoli kazdy miesiac bedzie lepszy u nas koszty sa bardzo male w tym klubie bo ja i moja dziewczyna jestesmy trenerami. Sprzatanie mozna ogarnac na poczatku samodzielnie. Jedynie ktos musi buc na recepcji. Czynsz jest bardzo niski wiec tu sie nie stresuje.

    Prawdopodobnie wybiore centralke vts z rekuperacja i odzyskiem ciepla do tego 30kw pompa ciepla ktora tak jak split chlodzi i ogrzewa. Jesli beda mega mrozy w centralce znajduje sie 6kw grzalka. Ktora zawsze moze pomoc. W szatniach lazienkach jest ogrzewanie podlogowe na prad. Ogolnie sterowanie klubem bedzie typowo przez smartfona. Zalaczac i wylaczac sie bedzie o okreslonych godzinach. Trzeba bedzie monitorowac wszystko i obliczac jak sie najbardziej oplaca. Woda ciepla bedzie z 2 monoblokow po 300 litrow z pompami ciepla ... prosto i dosc tanio. Mam nadzieje ze wypali wszystko bede was dalej informowal o tym jak to dziala ...

  12. #52

    Domyślnie

    ceny kosmos pytalem juz kilka firm mam kilka wycen ..

    Splity kaisai fly 5kw gdzie na allegro kosztuje 2600 zl brutto to gosc mi mowi 3400 netto plus 1200 zl netto montaz ... przeglady serwisowe dodatkowo platne 150 zl netto za sztuke co pol roku ....

    Centralke mam na ponad 3000m wydajna a te male co podales sa nie wystarczalne jak rozmawialem z kilkoma osobami.

    Cena materialow yo juz z hurtowni ... wiec nic sie nie poradzi ...

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    jakbys potrzebował tanią a porządną centrale to jedna jest we wrocławiu do wzięcia:
    https://www.olx.pl/oferta/centrala-k...tml#e0f20e2b2b
    mam identyczną tylko z pełnym sterowaniem siemensa i moge polecic i samą centrale i sprzdającego.

  14. #54
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    renia1222

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-571
    Posty
    1

    Domyślnie

    A sprawdzałeś Flowair? Może cenowo wyjdzie lepiej niż vts...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony