dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Transformator prefabrykowany przy działce a bezpieczeństwo?

    Dzień dobry!

    Mam działkę do której przylega inna malutka działka z transformatorem typu miejskiego, jest to prostokąt prefabrykowany i zastanawiam się*czy mieszkanie blisko takiego transformatora jest bezpieczne? Dodaje zdjęcie z tym jak chciałbym ustawić*dom i gdzie znajduje się*transformator. Będę bardzo wdzięczny za pomoc i opinie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu z 2020-03-05 11-08-53.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	441434

    P.S Czy mogę*w jakiś*sposób sprawdzić*oddziaływanie takiego transformatora? Gdzie powinienem szukać*rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa takich stacji?

  2. #2

    Domyślnie

    ... ale jest włączony, czy wyłączony ?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wartość pola EM przypuszczalnie na granicy pomiaru wszelkimi przyrządami . Bardziej dokuczliwe może być buczenie 50Hz, co się zdarza szczególnie w starszych obiektach. Przyjedź na działkę o północy.
    Posłuchasz czy nie buczy i zobaczysz czy nie straaaaszy o godzinie duchów

  4. #4

    Domyślnie

    włączony oczywiście

  5. #5

    Domyślnie

    to transformator postawiony kilka tygodni temu więc raczej do starych nie należy

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    To nie ma co się przejmować. Będziesz miał zawsze 235V a nie 169V jak na końcu wsi.

  7. #7

    Domyślnie

    Pola EM i promieniowania to bym się nie bał, gorzej z buczeniem ... to by mnie dobiło. Już kiedyś mieszkałem obok trafo i w wakacje kiedy okno otwarte w nocy to można było dostać pitolca. No i burza i pioruny ... transformator dostaje najczęściej i to też mnie dobijało. Ile anten tv, wzmacniaczy, telewizorów, telefonów stacjo i innych sprzętów się spaliło to hohoho. A strach też przy tym niezły. Biorąc pod uwagę dzisiejsze burze to miałbym stracha.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony