dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Szukam drzwi do 3000 zł

    Witam, zastanawiam się nad wyborem drzwi do 3000 zł, chciałbym, żeby były antywłamaniowe i z dobrym wygłuszeniem.

    Sporo tych firm Gerda, Stalprodukt, delta, kmt i tak myślę co wybrać ?

    Gerda Premium 60 - to już na grubo drzwi,
    Gerda Comfort 60 ciekawa opcja
    Stal produkt Amadeo też ciekawe

    Co byście Wy polecili do 3k Antywłamaniowe + dobre wygłuszenie ?

    PS: z tego co czytałem te Stalprodukt są blaszane, nie wiem czy to dobrze ...

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ballantines ; 05-03-2020 o 20:48

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Antywłamaniowe i wygłuszające będą w reklamach każde, zwłaszcza te tanie
    Musisz troszkę doprecyzować o jakie drzwi chodzi: do domu? mieszkania?
    Przed czym chcesz się chronić, czyli jakie parametry RC i Rw będą potrzebne?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    do mieszkania po prostu chce być zabezpieczony hehe najbardziej to zależy mi na wygłuszeniu, aczkolwiek, żeby też były solidne

  4. #4

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To już jaśniej. A na pewno RC3 ? a RC 2 to za mało? Pytam, bo RC3, zwłaszcza z podwyższonym Rw wchodzi już w mocniej w drzwi techniczne, mniej popularne. Czyli droższe.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Marzenia ściętej głowy o wszystkich parametrach jednocześnie i to w cenie do 3000zł. Popatrz sobie na firmy takie jak Mar-Tom ze zwykłymi stalówkami, czy choćby popularny Wikęd ale moim zdaniem najdalej do serii Premium na ościeżnicy 11, bo cieplejsze drzwi do bloku to trochę przesada. Plusem Wikędu jest to, że mają rozmiary "N" przeniesione rodem z PRL i drzwi są węższe o 50mm - często można montować je bez mocnego kucia ścian.

  7. #7

    Domyślnie

    Też obecnie szukam podobnych drzwi do mieszkania w bloku na klatce (3. piętro) w podobnej cenie, które mają dawać komfort względnego bezpieczeństwa, a przy okazji jak będą wygłuszały, to dobrze. Byłem i mailowałem do paru różnych punktów sprzedaży i najczęściej proponowano mi:

    - Stalprodukt Zamość CHROBRY lub BATORY
    - Delta Magnum 56k
    - Gerda Comfort / Premium 60

    Sam nie wiem dalej, co wybrać.

    O Stalprodukcie dekadę temu były dość nieciekawe opinie, ale firma się rozwinęła, weszła na zagraniczne rynki to szansa, że może i produkt lepszy już ma. Jak to teraz wygląda, ktoś może coś napisać o ich drzwiach?

    A Gerda wiadomo, sporo w reklamę inwestuje, kiedyś prawie wszyscy mieli ich zamki/drzwi. W zeszłym roku zmodyfikowali jesienią ofertę drzwi, ale jak z ich jakością nie wiem.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Sporo wiesz jak na ten etap
    Owszem, możemy się łudzić, że firmy wchodzą na rynki zagraniczne i się rozwijają. Ja też tak chciałbym myśleć o swojej działalności, ale prawda jest brutalna: wybierają nas tak daleko ze względu na cenę. Stalprodukt dalej bazuje na produkcji "puszek" z których mniejsze manufaktury tworzą oferty tanich drzwi..

    Gerda? Całkiem niedawno był tu temat o całkiem nowych drzwiach tej firmy: https://forum.muratordom.pl/showthre...zelne-jak-sito. Co prawda dotyczy modelu zewnętrznego ale pokazuje jakoś tych zmian...

    Także? Pozostaje Delta. Nie montowałem tych drzwi, znajomi polecają jako tańszą alternatywę dla Wikędów.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #9

    Domyślnie

    Dla mnie Delta to tańsza alternatywa dla Mar-Tomów. A same Mar-Tomy to tańszy zamiennik Wikędów. Choć oczywiście trzeba pamiętać, że cena jest w jakiejś tam części wyznacznikiem tego co się dostaje. I tak np. w droższych Wikędach będą np. ciepłe ramki w standardzie (w bloku mało istotne) i znacznie lepsze zasuwnice hakowe (moja opinia). W Mar-tomach nie będzie takich fajerwerków ale z drugiej strony to mieszkanie w bloku więc nie ma co się tak napinać na równomierny docisk skrzydła do ramy.
    Do bloku moim skromnym zdaniem wystarczą drzwi RC2 i izolacja akustyczna gdzieś w okolicy 30dB więc praktycznie większość stalówek to spełni.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony