dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie Jakie wybrać rury do wod-kan, jacy producenci, jakie wykonawstwo instalacji?

    Jestem obecnie na etapie zbierania wycen od hydraulików na instalację wodno-kanalizacyjną. W necie i tutaj na forum niewiele znalazłem odnośnie materiałów i wykonawstwa a na pewno są jakieś różnice. Proszę Was o jakieś informację jakie to rury są "markowe" i porządne, jaki rodzaj łączenia najlepszy, na co zwrócić uwagę przy rozmowach z hydraulikami i o co ich pytać? Szczególnie nurtuje mnie kwestia rur do wody zimnej i ciepłej jako że nimi płynie woda pitna. Wszędzie są tylko ogólniki że instalacja ma być dobra i tak trwała jak dom i że raczej odchodzi się już od rur miedzianych i stalowych. Jakich konkretnie producentów polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj o Wavin Hep2o, a sam sobie zrobisz, ewentualnie z pomocą znajomego, który lepiej rozumie hydraulikę niż ty. Zaoszczędzisz na robociźnie i będziesz miał system z materiału o najlepszym stosunku jakości do ceny.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Z hydrauliką nie miałem do czynienia nigdy, ani nie mam znajomych którzy mogliby z tym pomóc, pozostaje mi zdać się na profesjonalistę. Kwestia tylko materiałów i wykonawstwa, co jest najlepsze?

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepszym materiałem do wszelkich tego typu instalacji WEWNĘTRZNYCH jest polibutylen.
    Hep2o to jeden kompletny system, drugim jest Nueva Terrain SDP.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Dzięki. Tak z ciekawości dlaczego ten polibutylen najlepszy? Napiszesz coś więcej?

    Ze strony Nuevy: " instalacje mogą być łączone na wcisk lub zgrzewane" - która metoda lepsza i dlaczego? Gdzieś mi się obiło o oczy tu na forum że zgrzewanie jest najpewniejsze?
    Ostatnio edytowane przez corey10 ; 15-03-2020 o 10:03

  6. #6

    Domyślnie

    Poszukaj na jakichś bezstronnych stronach internetowych jaka jest przewaga polibutylenu, np. tu:
    http://www.instalacjebudowlane.pl/96...rzewczych.html
    http://www.e-instalacje.pl/a/polibut...wych-3367.html

    Zgrzewa się rury grubsze, natomiast rury w gospodarstwach domowych są na wcisk.
    Stąd prostota instalacji.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Gdzieś tu na forum czytałem że niektórzy preferują w domach też zgrzewać, że to ponoć najpewniejsza metoda, ale widzę że Twoje zdanie jest odmienne, pewnie kwestia instalatora - każdy ma inne umiejętności i robi tak jak mu łatwiej.

    Przy tym systemie na wcisk nie ma ryzyka nieszczelności?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    Przy tym systemie na wcisk nie ma ryzyka nieszczelności?
    Jeżeli zostanie to wykonane zgodnie z instrukcją, to nie.
    Są filmiki, które pokazują jak dokładnie należy wykonywać łączenia w tego typu systemach.

  9. #9

    Domyślnie


    Kanaliza rurami Magnaplast.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Jeden z hydraulików zaproponował mi instalację na rurach Wavin ale zgrzewanych. Jest to opcja lepsza, czy gorsza niż Wavin na wcisk ?

    Drugi proponuje instalację wykonaną w systemie zaprasowywanym firmy Comap, kształtki wykonane z mosiądzu

    Kolejny proponuje też Wavin zgrzewany, ale twierdzi że jest to polipropylen, a nie polibutylen i tylko na polipropylen da gwarancję.

    Co wybrać? Doradźcie coś
    Ostatnio edytowane przez corey10 ; 20-03-2020 o 12:09

  11. #11

    Domyślnie

    Skontaktuj się z Wavin i Nueva Terrain i popytaj przedstawicieli na Twoje województwo kto wykonuje ich instalacje w polibutylenie.
    Mnie podali, ale stwierdzili, że jest to tak proste, że klienci zwykle sami sobie wykonują, gdyż robocizna kosztuje, a każdy chce zaoszczędzić.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał corey10 Zobacz post
    tylko na polipropylen da gwarancję.
    Bo polibutylenu nigdy na oczy nie widział, hehe.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Będę chyba musiał zrobić tak jak piszesz bo nikt z tych hydraulików z którymi rozmawiam, chyba nie miał do czynienia z polibutylenem. Czy to jest aż tak egzotyczny materiał?

  14. #14

    Domyślnie

    W Polsce raczej tak, na zachodzie to normalka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony