dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Problem ze starostą

    Witam wszystkich

    Mam działkę, która jest objęta MPZP jej powierzchnia to 2300 m2
    - oznaczona jest terenem zabudowy letniskowej
    - możliwość budowy jedynie jednego budynku letniskowego, pomieszczenie gospodarcze należy łączyć z budynkiem w jedną bryłę
    - łączna powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 30%
    -budynki letniskowe parterowe z dachami wysokimi dwu lub wielospadowymi o nachyleniu 45 * z tolerancją 10 * dopuszcza się użytkowe wykorzystanie poddasza
    - teren znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej "W" wszelkie inwestycje wymagają uzgodnienia z ....
    - reszta to zapisy o zieleni i przyłączach


    I teraz są schody chcę postawić tam budynek mieszkalny całoroczny ( jak liczni sąsiedzi) Projekt to Magnat 2. Udałem się do starostwa gdzie pani kierownik uważa że owy budynek nie ma użytkowego poddasza i nie daje gwarancji że dostanę pozwolenie na budowę. Kobieta jest złośliwa z natury i będzie robić problemy to pewne ! Jak uważacie czy jest to poddasze użytkowe czy nie ? Ścianka kolankowa wysokość 2 metry.

    LInk do rzutu bocznego budynku

    Zapis Magnat 2 z projektu - Budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczony.

    Druga sprawa to zapis MPZP co do budynku gospodarczego ( u mnie jest to garaż )
    Więc może w projekcie mam też oznaczyć jako budynek gospodarczy ?


    Zapisy orzeczeń sądu
    -
    "Podstawowym elementem poddasza użytkowego jest bezpośrednie zaprojektowanie nad nim połaci dachowych w sposób, aby choć część jego stropu nie była wykonana równolegle w stosunku do jego posadzki, w konsekwencji tzw. ścianka kolankowa musi być zaprojektowana o wysokości niższej niż wysokość normalnej kondygnacji"

    "Poddasze w tym znaczeniu to przestrzeń nad najwyższym stropem lub sklepieniem, bezpośrednio pod pokryciem dachowym. Poddasze użytkowe powinno posiadać pewne cechy charakterystyczne tylko dla tego typu części budynku i odróżniając od regularnej kondygnacji"

    Wysokość normalnej kondygnacji to 220 cm ? Czy zapis dotyczy zarówno budynku mieszkalnego i budynku rekreacji indywidualnej ?
    Ostatnio edytowane przez michal2020 ; 26-05-2020 o 14:37

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal2020 Zobacz post
    Witam wszystkich

    Mam działkę, która jest objęta MPZP jej powierzchnia to 2300 m2
    - oznaczona jest terenem zabudowy letniskowej
    - możliwość budowy jedynie jednego budynku letniskowego, pomieszczenie gospodarcze należy łączyć z budynkiem w jedną bryłę
    - łączna powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 30%
    -budynki letniskowe parterowe z dachami wysokimi dwu lub wielospadowymi o nachyleniu 45 * z tolerancją 10 * dopuszcza się użytkowe wykorzystanie poddasza
    - teren znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej "W" wszelkie inwestycje wymagają uzgodnienia z ....
    - reszta to zapisy o zieleni i przyłączach


    I teraz są schody chcę postawić tam budynek mieszkalny całoroczny ( jak liczni sąsiedzi) Projekt to Magnat 2. Udałem się do starostwa gdzie pani kierownik uważa że owy budynek nie ma użytkowego poddasza i nie daje gwarancji że dostanę pozwolenie na budowę. Kobieta jest złośliwa z natury i będzie robić problemy to pewne ! Jak uważacie czy jest to poddasze użytkowe czy nie ? Ścianka kolankowa wysokość 2 metry.

    LInk do rzutu bocznego budynku
    http://docs.extradom.pl/extradom-magnat ... 487241.pdf
    Zapis Magnat 2 z projektu - Budynek jest parterowy z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczony.

    Druga sprawa to zapis MPZP co do budynku gospodarczego ( u mnie jest to garaż )
    Więc może w projekcie mam też oznaczyć jako budynek gospodarczy ?


    Zapisy orzeczeń sądu
    -
    "Podstawowym elementem poddasza użytkowego jest bezpośrednie zaprojektowanie nad nim połaci dachowych w sposób, aby choć część jego stropu nie była wykonana równolegle w stosunku do jego posadzki, w konsekwencji tzw. ścianka kolankowa musi być zaprojektowana o wysokości niższej niż wysokość normalnej kondygnacji"

    "Poddasze w tym znaczeniu to przestrzeń nad najwyższym stropem lub sklepieniem, bezpośrednio pod pokryciem dachowym. Poddasze użytkowe powinno posiadać pewne cechy charakterystyczne tylko dla tego typu części budynku i odróżniając od regularnej kondygnacji"

    Wysokość normalnej kondygnacji to 220 cm ? Czy zapis dotyczy zarówno budynku mieszkalnego i budynku rekreacji indywidualnej ?
    Czy ty masz osiemnaście lat i umiesz czytać ze zrozumieniem tekstu???
    Bo mam wątpliwosci.
    Złóż dokumenty spełniające warunki prawa lokalnego a dostaniesz PnB. I nie pisz głupot o złośliwości urzędnika czy urzędniczki bo wystawiasz świadectwo sobie.

    Reprezentujesz przykład efektu systemu edukacji w którym na bajania o cudach jest czas w wymiarze 2 godzin tygodniowo przez lat 8, a nie ma czasu na wyjaśnienie praw i obowiązków obywatelskich, po co jest samorząd lokalny, co to jest MPZP i czym się różni od WZ i kilkadziesiat innych zagadnień które pełnoletni człowiek wiedzieć powinien.

    Wracając do twojego spojrzenia na sąsiadów: bo oni mogą a ja nie?
    Nie zajarzyło nic pod berecikiem, że może sąsiedzi pobudowali się gdy nie obowiązywał obecny MPZP?
    Albo nie było planu w ogóle (nie był uchwalony) i budowali się na WZ?

    To nie jest problem ze starostą.
    Problemu poszukaj w lustrze.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 08-03-2020 o 00:01 Powód: To nie jest...

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze, że napisałaś o tych dokumentach prawa lokalnego i PnB bo reszta to po prostu niepotrzebny syf
    Ty chyba lepiej znasz moje tereny niż Ja, i wiesz więcej o kierownik starostwa niż wielu inwestorów którzy mieli z nią problemy
    Wszystkie budynki w okolicy powstały po MPZP ( uchwalony 2000r )

    Więc teraz mi powiedz mądralo jak powstał tam budynek z płaskim dachem gdy MPZP mówi:
    -budynki parterowe z dachami wysokimi dwu lub wielospadowymi o nachyleniu 45 * z tolerancją 10 * dopuszcza się użytkowe wykorzystanie poddasza

    Jak się może domyślisz to wywnioskujesz, że wszystko zależy od tego kogo znasz i co możesz załatwić.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-03-2020 o 12:39 Powód: język

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    michal2020

    - jest daleki od " pyskówki " na FM która do niczego nie prowadzi.
    - masz Plan Miejscowy, wszystko jest w nim czytelne i jasne, napisane czarno na białym. Pofatyguj się do architekta, który w pierwszej kolejności przeanalizuje zapisy Planu Miejscowego, na tej podstawie opracuje Projekt Koncepcyjny obiektu ( lub dostosuje rozwiązania "gotowe" do zapisów Planu ), uzgodni formę budynku i zagospodarowanie działki z konserwatorem, .... opracuje finalny projekt budynku i zagospodarowania spełniający zapisy Planu i jednocześnie Twoje oczekiwania ( o ile nie kolidują z zapisami PM )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    budynek gospodarczy to nie garaż, a dot. definicji "poddasza" - odnosi się do wszelkich budynków, mieszkalnych, rekreacyjnych, letniskowych, ... itd
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6

    Domyślnie

    Magnat 2 to zdecydowanie nie jest domek letniskowy i pozwolenia legalnie na to nie dostaniesz.


  7. #7

    Domyślnie

    Łukasz dzięki za odpowiedź.
    pozdrawiam, można zamknąć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony