dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Gruntowa pompa ciepła- szukam wykonawcy

    Witam
    Szukam wykonawcy gruntowej pompy ciepła. Dom 130m okolice Dębicy woj, podkarpackie. Może ktoś poleci solidną firmę która by się podjęła zlecenia.
    Interesuje mnie kompleksowa usługa czyli zakup z montażem. Zależy mi na jakości i zastanawiam się nad jakąś pompą inwerterową a dolne żródło w postaci sond spiralnych helix coś jak w systemie Rehau lub pionowe odwierty. Proszę o pomoc i ofertę.
    Ostatnio edytowane przez darki ; 09-03-2020 o 13:39

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A dlaczego odwierty...?
    Nie może być poziomy spiralny na PE...?
    No chyba że ma być " na bogato"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3

    Domyślnie

    A może po prostu mam za mała działkę na wymiennik poziomy?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witaj!

    Zapraszam do skorzystania z naszej sieci sprzedaży! TUTAJ wpisując kod pocztowy znajdziesz firmy partnerskie, które znajdują się najbliżej Twojej lokalizacji.

    W sieci sprzedaży znajdziesz partnerów oferujących doradztwo, sprzedaż, instalację i serwis. Usługi są realizowane wyłącznie przez partnerów branżowych współpracujących z firmą Viessmann, regularnie przez nas szkolonych i doskonale znających nasze produkty.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Hej. A powiedz w jakim rejonie będziesz się budował? Mam znajoma firmę ze świętokrzyskiego. Działają na pompach na N....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał darki Zobacz post
    A może po prostu mam za mała działkę na wymiennik poziomy?
    To załóż sobie powietrzną pompę ciepła ...
    No chyba że koniecznie chcesz udowodnić że musi być drogo ...
    Już sam koszt pionowego wymiennika praktycznie nigdy ci się nie zamortyzuje względem kosztu powietrznej pompy ciepła...
    Zainwestujesz dodatkowe 10k aby udowodnić że można mieć tańszą eksploatację o 200-300 PLN na sezon...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Hej. A powiedz w jakim rejonie będziesz się budował? Mam znajoma firmę ze świętokrzyskiego. Działają na pompach na N....
    Nie będę się budował. Dom już stoi ładnych parę lat . Okolice Dębicy w kierunku na Rzeszów woj podkarpackie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    To załóż sobie powietrzną pompę ciepła ...
    No chyba że koniecznie chcesz udowodnić że musi być drogo ...
    Już sam koszt pionowego wymiennika praktycznie nigdy ci się nie zamortyzuje względem kosztu powietrznej pompy ciepła...
    Zainwestujesz dodatkowe 10k aby udowodnić że można mieć tańszą eksploatację o 200-300 PLN na sezon...
    Nikomu niczego nie będę udowadniał. Dałem ogłoszenie. Szukam solidnego wykonawcy. Proszę mnie nie przekonywać do pompy powietrznej, do gazu, do kabli itp. Oczekuję konkretnych ofert i pomocy w znalezieniu wykonawcy a nie dyskusji czy mi się coś opłaci czy nie. Zapewne wielu tu zadowolonych forumowiczów już ma swoje pompy i mogą podzielić się namiarami na sprawdzone firmy.
    Ostatnio edytowane przez darki ; 10-03-2020 o 15:03

  9. #9

    Domyślnie

    WOW ile pomocnych postów

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Ale napomknij że być może gaz lub PC to będzie piekiełko że to naj a to be a to prąd po 11 groszy itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony