dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Izolacja piwnicy i parteru w domu z podpiwniczeniem

    Cześć,

    Za parę tygodni zaczynamy budowę domu, przeczytałem sporo tematów o izolacji aby wykonać to w miarę poprawnie, jako że większość tematów jest jednak o domach bez podpiwniczenia mam pewne pytania odnośnie izolacji domu z piwnicą.

    A mianowicie czy konieczna jest izolacja pomiędzy ławą a ściana piwnicy, ponieważ wykonawca mówi że tam jest niepotrzebna ważniejsza jest między płytą a ścianą parteru, zaś kierownik mówi ze powinna być papa ale między chudym betonem a ławą.

    Czy między podsypką a chudziakiem powinna być jakaś folia? Czy dopiero na chudziak folia + styropian + wylewka i to wystarcza.

    Poniżej załączam zdjęcie jak miałoby być to wykonane, proszę o ewentualne sugestie co jest źle.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	izolacja1.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,2 KB
ID:	441613  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomus258 Zobacz post
    A mianowicie czy konieczna jest izolacja pomiędzy ławą a ściana piwnicy, ponieważ wykonawca mówi że tam jest niepotrzebna ważniejsza jest między płytą a ścianą parteru, zaś kierownik mówi ze powinna być papa ale między chudym betonem a ławą.
    Sam robiłem w zeszłym roku piwnicę, ale na płycie fundamentowej i pilnowałem wykonania hydroizolacji (pod płytą), zatem mam nadzieję, że jest dobrze.
    To Ty tam będziesz mieszkał, a nie wykonawca, więc Tobie musi zależeć na suchej piwnicy, a nie wilgotnej.
    W Twoim przypadku ławę zaizolowałbym z każdej strony, czyli od spodu na betonie podkładowym.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przejście rury.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	441820  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony