dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Płytki na stare płytki w łazience

    Dzień dobry,
    po pomalowaniu farbą akrylową płytek podłogowych i ściennych w łazience postanowiłem położyć płytki na płytki, ale tylko na podłogę.
    Farba na ścianie trzyma się dobrze i co najwyżej do tego bym polecił te tanie rozwiązanie renowacji płytek.

    Pytania
    1. Podłoże
    - Czy usuwać farbę przed nałożeniem kleju?
    - Jeżeli tak, to czym - przychodzi mi do głowy ściernica listkowa, lub tarcza listkowa. Zarysuję tym samym płytki, co zwiększy przyczepność kleju.
    - Czy można to robić na mokro aby nie napylić, czy nie muszę obawiać się dużej ilości pyłu?
    - Czy farbę ww. sposobami zdjąć w 100 %, czy wystarczy że zdejmę jej większą część - płytki będą leżały na podłodze - grawitacja będzie sprzyjała ich
    trzymaniu
    - Czy używać gruntu kwarcowego, a może ww.czynności wystarczą na tak małą łazienkę (ok. 3 m2 podłogi)
    2. Granice podłogi
    - Czy przemyśleć jakąś dylatacje między podłogą (nie ogrzewaną) a ścianą
    - Jeżeli tak, to czy silikon sanitarny wystarczy?
    - Jako, że swego czasu zabudowałem odpływ z miski WC, chciałbym nie demontować tej miski tylko “zatopić” jej stopę w nowych płytkach? A może
    jednak rozwalić tą zabudowę, bo przewidujecie gorsze problemy w przyszłości związane z “zatopieniem” stopy miski WC w nowych płytkach?


    Dane materiałów.
    Aktualnie płytki to ceramika 20x20 cm, nowe to gres 33x33 cm
    Planuję użyć chemii Ceresit CN94, CM16 i CE40. Miło by było usłyszeć, że do tak małej aplikacji mogę zaoszczędzić na chemii i ktoś napisze jakieś tańsze odpowiedniki.
    Ostatnio edytowane przez gilange ; 10-03-2020 o 10:42

  2. #2

    Domyślnie

    [...]Jako, że swego czasu zabudowałem odpływ z miski WC, chciałbym nie demontować tej miski tylko “zatopić” jej stopę w nowych płytkach? [...]
    Znając prawa Murphego, jeśli "zatopisz" stopę w płytkach na 100% pojawi się jakiś problem wymagający demontażu miski, pytanie tylko kiedy...

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Znalazłem rozwiązanie problemu podłączenia odpływu - łącznik mimośrodowy.Miska WC ma odpływ poziomy i jak się ją podniesie to łącznik zniweluje to.
    Pozostają pytania związane z usuwaniem farby, czy zastosować dylatację i czy użyć gruntu na tak małą powierzchnię kafli w dodatku tylko na podłodze.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    brazylia29

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    93

    Domyślnie

    W tej sytuacji najłatwiejszym rozwiązaniem będzie skucie starych płytek.

  5. #5

    Domyślnie

    Położyłem płytki z wykorzystaniem materiałów jakie oferował lokalny market budowlany
    w następujący sposób
    1. Usunąłem prawie całą farbę z płytek za pomocą szlifierki i tarczy listkowej.
    2. Zaaplikowałem grunt szczepny kwarcowy.
    3. Przykleiłem płytki na wysokoelastyczny klej żelowy.
    4. Do spoinowania użyłem fugi elastycznej.
    5. Do spoinowania granicy podłogi ze ściną (dylatacje) użyłem kleju sanitarnego o tym samym numerze koloru co fuga elastyczna.
    6. Miskę WC z poziomym odpływem zdemontowałem, a po położeniu płytek zaminowałem z użyciem łącznika mimośrodowego. Jako, że przesunięcie osi w łączniku było większe niż wysokość nowych płytek z klejem - przekręcałem ten łącznik na odpływie miski w celu ustawienia odpowiedniej różnicy wysokości pomiędzy odpływem miski a rurą w ścianie. Skutkowało to przesunięciem położenia miski WC w bok ponieważ osie łącznika nie były jedna nad drugą. Poza tym fakt, że łącznik jest gumowy daje dużą elastyczność w ustawianiu już podłączonej miski WC.

    Na chwilę obecną podłoga solidnie się trzyma. Jeżeli czas pokaże, że ww. rozwiązanie było błędne to zamieszczę informację o tym w tym temacie.

    Nie chciałem operować nazwami produktów, bo jak w przyszłości okaże się, że płytki pękają i ja to opisze na forum, to nie chcę zostać osądzony o antyreklamę, że próbuje przenieść błędy montażu na jakość produktów, które bym tu zamieści. Jeżeli regulamin pozwala jednak na zamieszczanie tych nazw to proszę mnie nakierować na punkt w regulaminie i dopisze nazwy tych produktów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony