dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sylvia21

Kod pocztowy
    16-400

Domyślnie Stary dom posadzka - wilgoć

Witam kupiliśmy stary dom z 1940 roku podpiwniczony 150 cm piwnicy jest w gruncie, ziemi ; wysokość piwnicy 230 cm są okna chcemy ja ocieplić i używać zrobić pokój salon i teraz jest problem gdyż
    zaczęliśmy wymieniać kanalizacje i zbijać posadzkę częściowo okazało się ze pod spodem jest tylko gola ziemia nic nie ma ocieplenia tylko beton i ziemia pod
    Co zrobić aby przekształcić piwnice w mieszkalny zaadoptować ocieplić nie tracąc na wysokości pomieszczenia ale również żeby wilgoć nie wchodziła
    1. Zbić cała posadzkę ocieplić i zalać na nowo
    2. Nie zbijać tylko użyc styropianu 3 cm twardego na stary beton i to pomoże ?
    3 . Doradźcie ???

Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Kod pocztowy
    41-400

Domyślnie

- zupełnie na "marginesie" napiszę, że od strony prawnej Warunki Techniczne nie dopuszczają, aby pomieszczenia na stały pobyt ludzi ( powyżej 4-ch godzin ) były w jakikolwiek sposób zagłębione względem przylegającego terenu nawet o 1cm ! ( nie mówiąc o 150cm ).
    - od strony technicznej - mamy osuszanie murów + izolowaną termicznie i wodochronnie podłogę na gruncie oraz ściany zewnętrzne z ciągłością warstw + ogrzewanie i prawidłowa wentylacja pomieszczeń / pomieszczenia. Izolacje wodochronne - z doborem wg faktycznych warunków geotochnicznych ( w tym poziomem / naporem wody gruntowej )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Domyślnie

Po doprowadzeniu podłogi do normalnego stanu warto pomyśleć od dobrej wentylacji pomieszczeń. Inaczej sytuacja może się powtarzać. Ja jestem zwolennikiem systemów rekuperacyjnych, bo to nie tylko dobra wentylacja, ale również odzyskiwanie ciepła oszczędność energii.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

Kod pocztowy
    26-600

Domyślnie

Natomiast ja jestem zwolennikiem usuwania kont użytkowników, którzy ewidentnie mają powiązanie z branżą rekuperacji i wentylacji.

Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Kod pocztowy
    41-400

Domyślnie

Misterhajt

dlaczego tak uważasz ?
    a może powinno się usuwać konta tych, którzy ewidentnie piszą bzdury i nie na temat ( ? )
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Domyślnie

Cytat Napisał Sylvia21 Zobacz post
    zaczęliśmy wymieniać kanalizacje i zbijać posadzkę częściowo okazało się ze pod spodem jest tylko gola ziemia nic nie ma ocieplenia tylko beton i ziemia pod
    Co zrobić aby przekształcić piwnice w mieszkalny zaadoptować ocieplić nie tracąc na wysokości pomieszczenia ale również żeby wilgoć nie wchodziła
    1. Zbić cała posadzkę ocieplić i zalać na nowo
    2. Nie zbijać tylko użyc styropianu 3 cm twardego na stary beton i to pomoże ?
    3 . Doradźcie ???
    Witam. Oczekiwanie że w takim starym domu będzie w piwnicy ocieplenie pod posadzką to ........nie umie tego nazwać. Piwnica ma być zimna i wilgotna i tak została zrobiona. Przerabiać to na pomieszczenie mieszkalne to trzeba się zastanowić ile będzie to kosztować poza prawnymi aspektami.
    1- tak
    2- 3 cm to żadne ocieplenie.
    3- jeśli mam doradzić, to latem pomieszczenie wykorzystać rekreacyjnie i nie będzie potrzebne ocieplenie i izolacja - Pozdrawiam
    myślenie jest przyszłością

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia