dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Instalacja wodna w małej łazience w bloku

    Witam,

    Przyszedł czas na instalację wodną w remontowanej, małej łazience w bloku. Wymiar 1,5m x 2,5m. Instalację będę robił w zgrzewanym PP. Ogólnie pion wodny wykonany jest z rury 32mm. Od pionu będzie odchodził poziomy odcinek (woda zimna oraz ciepła - gazowy przepływowy podgrzewacz wody, całość na ścianie o długości 2,5m), a z niego odgałęzienia do wanny, umywalki, stelaża do WC, pralki oraz do kuchni, w której jest zlew oraz zmywarka. W układ wpięty przepływowy ogrzweacz gazowy. Czy poziomy odcinek od pionu głównego (woda ciepła i zimna) wykonać rurą PP 25mm, a odgałęzienia do punktów wodnych PP 20mm, czy całość robić PP 20mm? A może odcinek poziomy wody zimnej zrobić PP 25mm a wody ciepłej oraz odejścia do punktów PP 20mm? Całość mam zamiar robić na systemie Vesbo, woda ciepła stabi centro (wiadomo, odpowiedni gradownik do usunięcia wkładki alu mam) - ktoś miał z tym styczność? Jakieś opinie mile widziane. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie ma pomysłu?

  3. #3

    Domyślnie

    Żadnych pomysłów, to może schemacik mojej instalacji coś pomoże Na schemacie nie pokazano instalacji wodnej do WC oraz pralki, tutaj nie mam wątpliwości, zastosuję średnicę 20mm. W każdym razie na lewo od schematu jest kuchnia i wspomniane WC i pralka. Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	download.jpeg-6.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	442001  
    Ostatnio edytowane przez Pawel8808 ; 20-03-2020 o 08:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony